تاریخ درج خبر : 1394/08/15
کد خبر : ۵۲۳۰۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد خطاب به آقای هدایتخواه

برنامه گرامیداشت ۱۳ آبان با حضور آقای ستار هدایتخواه از طرف بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در سالن آمفی تئا‌تر دانشگاه آزاد یاسوج برگزار شد.

به گزارش سایت استان، در پی جلسه پرسش و پاسخ روز گذشته، جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد واحد یاسوج بیانیه‌ای به شرح زیر تنظیم کرده‌اند؛

بسم الله الرحمن الرحیم
هیچ ارثی مانند ادب و اخلاق پر ارج و گران مایه نیست
حضرت علی «ع»

و اما سخن از اخلاق و درباره اخلاق با استاد درس اخلاق دانشگاه. می‌بینید که هر کدام از این واژه‌ها چقدر سنگینند. سنگین است که نامت استاد باشد و مدرس اخلاق باشی و در جمعی از جویندگان علم حاضر باشی؛ اما بجای پاسخگویی برچسپ زنی می‌کنید.
این تضاد ویرانگر است. نابودگر انسان و جامعه. دریغا، که حریم حرمت علم و اخلاق در دستان کسی چون شماست.

جناب آقای هدایتخواه، نمایندهٔ سابق مردم در مجلس!

اگر علمی باشد که امر به معروف و نهی از منکر را در زیر مجموعه اخلاق قرار دهیم و آمرین معروف و ناهیان منکر را انسانهای با اخلاقی بدانیم ظاهرا شما آدم با اخلاقی هستید. اما بهتر است ادامه این مطلب را هم بخوانید:
معاویه بن ابی سفیان بعد از استفاده از زر و زور و تزویر قدرت حکومت را به دست گرفت و وارث اسلامی شد که محمد رسول الله پیام آورش بود و علی (ع) جانشین برحقش در امامت و ولایت. معاویه بدعت‌ها در دین ایجاد کرد. او بیت المال را بیت المال الله خواند. پسوند الله به آن اضافه کرد و گفت این ثروت متعلق به الله است و من نماینده و جانشین الله. پس هر طور که بخواهم و صلاح بدانم آنرا خرج می‌کنم.

جناب اقای هدایتخواه!

قضیه امر به معروف و نهی از منکر که امام حسین (ع) خود را شهید زنده کردنش کرد چه بود و چیست؟ چرا امر به معروف مرده بود و حسین (ع) می‌خواست آنرا زنده کند؟ امر به معروف و نهی از منکر حق مردم بود بر حکومت تا از این طریق حاکمان را امر به معروف کنند و در جای لازم و ضروری از منکرات نهی کنند. معاویه آنرا بر عکس کرد. آنرا تبدیل به حق حکومت بر مردم و در ادامه حق مردم بر مردم کرد و حسین (ع) در این راه جان نهاد تا یکی از مهم‌ترین ویژگیهای اخلاقی یک حکومت و جامعه زنده بماند.

جناب هدایتخواه!

گیریم که امر به معروف مردم بر مردم اسلامی باشد و حتی گونه‌ای فضیلت اخلاقی؛
شما که نمایندهٔ سابق مردم در سطح کلان حکومت هستید چه اندازه از این فضیلت که ظرفیت است استفاده برده‌اید؟ آیا امر به معروف یک جامعه اسلامی فقط در پوشاندن چند تار موی بانوان خلاصه شده است؟ آیا شما منکراتی چون فساد، دزدی از بیت المال مسلمین، فحشا، ارتشا و بسیاری دیگر از موارد رذیلتهای موجود در جامعه را نمی‌بینید؟
یقینا می‌بینید! اما زبانتان در کام است و شمشیرهای آخته‌تان از نیام برکشیده در دست برای دو تار موی یک زن! شما که ایمانت به تار مویی بند است چگونه می‌توانی از فساد و ارتشا و دزدی مصون باشی و دم برنیاوری بر اینهمه بی‌اخلاقی در یک جامعه؟

جناب آقای هدایتخواه!

چگونه است که در این مملکت ظرف هشت سال سرمایه و ثروت مردم غارت می‌شود اما شما در مجلس صدایتان در نمی‌آمد؟ جامعه اسلامی فقط یعنی حجاب؟ پیامبر بزرگوار و امامان معصوم در گفتار و رفتار مردم مسلمان جامعه را بیشتر به چه چیزهایی توصیه می‌
کرده‌اند؟ سبقه ی سیاسی شما بر همگان معلوم است.
مردم دوستان پایداری چی شما را امسال در مجلس دیدند. شما به پایان غوغاسالاری و فرافکنی رسیده‌اید و آنقدر عاجز و ناتوان گشته‌اید که در جواب صحبت یک دانشجو او را می‌گویید «حجابت را رعایت کن». حجاب شما چیست؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  اقایانی که تکیه کلامشان سیصد هزار شهید شده است یکبار در مورد اختلاس ها و بداخلاقی های خودشان و دوستانشان از این سیصد هزار شهید را جلوی خودشان ببینند. ادم ها تغییر می کنند انچه مهم است باقی ماندن اصول اخلاقی در جامعه مانند راستگویی ، شرافتمندی در کسب و کار و … است . اما به یمن مدیریت همین اقایان تمام ویژکی های اخلاقی مردم رو به زوال گذاشته است و خطر بزرگ برای کشور کهن و عزیز ما همین مساله است

 • گچساران گفت:

  یعنی مثلا شماها برای چند تار موی یه خانم که ازروسری بیرون بوده غیرتی میشین واسم شهدارا ابزار میکنید برای توجیه افکارتون .بنظربنده هرکه باید مواظب خودش وبستگان نزدیکش باشه غیرتی شدن واظهارنظرنمودن درمورد بقیه پیشکش

 • ناشناس گفت:

  درود بردکتر هدایت خواه عزیز

  • ناشناس گفت:

   درود بر انسان های آزاده ، درود بر این دانشجوها و جوانان حق طلب و حق گو!

 • مجتبی حکنتی گفت:

  نظر خود را وارد نمایید…بله برادر من چه چیزی بالاتر از حیا و عفت وپاکدامنی!!؟سیصدهزار شهید ندادیم که کورس رسوایی وبی غیرتی خودمون رو به جهان نشون بدیم…اگه قراره که سیب زمینی وبی رگ وبی غیرت نباشم باید مثل همون سیصد هزار شهید که وصیت اکثرشون حفظ حجاب(خواهرم سرخی خونم به سیاهی چادرت)بود رفتار کنم البته که اگر حیا وعفاف در جامعه فراگیر بشه حاصل آن مادرانی است که فرزندانی پاک تقدیم امام زمان میکنند که در مرامشان دزدی واختلاس وارتشا مفهوم ندارد

 • معین گفت:

  ستارجان کار ازکار گذشته،جلوی دهه هفتادی نمیشه گرفت،

پربازديد