تاریخ درج خبر : 1394/08/17
کد خبر : ۵۲۳۱۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -
ناصر کیانی:

مقایسه دو استاندار بومی کهگیلویه و بویراحمد

نقد و انتقاد یکی از نشانه‌های جامعه پویا و سالم بوده و به جوامع توسعه یافته اختصاص دارد. جامعه بدون نقد همچون آب راکد و ساکنی است که به گندیدن می گراید. نقد در جوامع علمی جان می‌گیرد و تخریب در جوامع سنتی شکل می‌گیرد. انتقاد مبتنی بر واقعیت است و عقل و تخریب مبتنی بر توهم است و حسد. پس باید مراقب بود تا فاصله نقد با تخریب حفظ شود که نزدیک شدن آن دو به هم به تحریف و تخریب مقام شامخ نقد می‌انجامد. اخیرا و با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتقادهایی به سبک تخریب از سوی محافظه‌کاران که به تمامیت خواهی درقدرت شهره اند نسبت به دولت و استاندارمحترم وارد می شود در جدیدترین اقدامات آقای «خلیفه خلقی‌پور» معاون محترم توسعه «سیدمسعود حسینی» در زمان استانداری ابتر و ناقص ایشان، در مقایسه‌ای مع الفارق، استانداری دکتر «خادمی» را بسیار ضعیف‌تر از «سیدمسعود حسینی» دانسته و سخنان دور از واقع و انصافی را عنوان داشته است همین موجب شد تا به اختصار میان آن دو مقایسه‌ای تطبیقی صورت گرفته و نکاتی به ایشان متذکر گردد:

الف) پر واضح است که انتخاب «سیدمسعود حسینی» به استانداری استان حاصل فرایند مطالعاتی دولتی همچون دولت احمدی نژاد هم نبوده بلکه صرفا اصرار و رایزنی های گسترده آقای هدایت خواه نماینده وقت مجلس، موجب شد تا بالاخره وزیر کشور به انتصاب ایشان رضایت دهد. حال آنکه انتخاب دکتر خادمی محصول مطالعه دقیق دولت تدبیر و امید بوده است و نمایندگان محترم مجلس استان در این انتخاب نقش تاییدی داشته‌اند و نه تصویبی.

ب)  فضای سیاسی کشور و باالتبع استان ما در دوره جناح همسو با شما و بخصوص در دولت‌های محمود احمدی‌نژاد به گونه‌ای سنگین، بسته و یک سویه شده بود که در نگاه آنان اصلاح‌طلبان خائن به کشور و برانداز نظام محسوب شده و لذا معتقد بودند که نباید اصلاح‌طلبان در حاکمییت نقشی داشته باشند. در همین راستا یکی از اصولگراهای افراطی استان به صراحت اعلام کرده بود که بوی لجن اصلاح طلبان از کیلومترها می‌آید. با این اوصاف فعالیت آزاد اصلاح طلبان  و به قول شما سهم خواهی آنان از قدرت پیشکش که زنده ماندن آنان جای قدردانی دارد. در حالی که اکنون جریان فکری شما در سایه دولتی برخاسته از رای مردم، باآرامش و طیب خاطر در خانه نشسته و نه تنها نسبت به عملکرد زیانبار خود به کشور جواب پس نمی دهد بلکه طلبکارانه به دنبال سهم خواهی از دولتی است که بودنش  دلیل نه بزرگ مردم به بودن آنان در قدرت است.

ج) جناب حاج «خلقی پور»، در سایه همین دولت و استاندار محجوب آن است که با آسودگی و بدون هیچگونه مزاحمتی می‌توانید به تبلیغ و یارگیری انتخاباتی و تعیین کاندیدا به صورت رسمی و قبل از موعد مقرر بپردازید و دعواهای سیاسی  و انتخاباتی خود را با حکمیت نهادهای قدرت استانی، و کشوری حل و فصل نمایید. حال آنکه اصلاح طلبان خود با وجود داشتن قدرت اما تنها چند روز به برگزاری انتخابات مانده از سرنوشت خود مطلع می‌شوند. و این نهادهای موثر قدرت در احقاق حقوق مشروع آنها اعمال حکمیت نمی‌کنند.

د) آقای «خلقی پور» در مقام مقایسه اوضاع اقتصادی و کارهای انجام شده استانی در دولت محبوب شما و دولت کنونی همچنان که خود متصدی امور استانی بوده‌اید مستحضرید بیشترین میزان فروش نفت از بدو استخراج آن تاکنون در دولت مورد حمایت شما به ثبت رسیده است. حتما می‌دانید تنها اثر این درآمد سرشار و زائدالوصف، فقر فاحش مردم، فاصله طبقاتی بیشتر و بیشتر و تورم چند صد درصدی بوده است و باز هم می‌دانید که دولت کنونی وارث  ویرانی های  گسترده دولت‌های نهم و دهم می‌باشد و علی‌رغم تحریم‌های گسترده و طاقت فرسا و ممنوعییت فروش نفت  توانسته است تورم را مهار و کشور را از بحران شدید سیاسی نجات دهد. اگر این دولت هیچ کاری نکرده باشد مگر باز کردن گره کور مذاکرات هسته‌ای و بازگرداندن امور به مسیر و مجرای خود، باز شگفتی بزرگی خلق کرده است.

ر) آقای دکتر «خلقی‌پور»، در دوره معاونت شما و استانداری آقای حسینی، استان کهگیلویه و بویراحمد می‌توانست با استفاده از شعارهای دولت وقت مبنی بر فقرزدایی و محرومیت زدایی از میزان بالایی از پول های بی‌حساب و کتاب ناشی از فروش نفت، سفرهای استانی و غیره برخوردار شود و پول نفت را بر سر سفره‌های مردم بیاورید و نیاوردید. شما که به ارتباط نزدیک و صمیمی آقای هدایت‌خواه نزد آقای احمدی نژاد افتخار می‌کردید و در مناقب ایشان می آورید که او را به اسم کوچک (ستار) صدا می‌زد پس چگونه از این امتیاز در جهت توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد استفاده نکردید! استاندار حسینی با استفاده از امتیازات ویژه و مناسب مخصوصا رابطه نسبت سببی استان با رئیس دولت و امکان حضور مستمر استاندار در جلسات هیات دولت، وجود نمایندگان اصولگرای هر سه شهرستان و فراوانی بودجه‌های عمرانی می‌توانست به مردم محروم استان کهگیلویه و بویراحمد کمک فراوان کند، اما نکرد.

جناب حاج «خلیفه خلقی‌پور» معاونت محترم توسعه استاندار حسینی

در دوره حاکمیت شما و با توجه به گستردگی  درآمد، چه توجهی به توسعه استان شد؟ کدام جاده، کدام بیمارستان، کدام کارخانه، کدام موسسات فرهنگی، کدام شرکت تولیدی و کدام … احداث شد؟ تنها خدمت شما به مردم استان آن بود که متاسفانه مستمری بگیران کمیته امداد امام را بیشتر کردید. ظاهرا در دوره شما به دلیل عدم استفاده بهینه از بودجه های عمرانی، اختصاصی، اهدایی، پرداخت های سفری و غیر سفری دولت، بخشی از بودجه تخصیصی را به دلیل عدم هزینه در استان به خزانه برگشت داده‌اید؟ اکنون می‌بینید که علی رغم کسری شدید بودجه و مشکلات فراوان به وجود آمده بابت سیاست‌های احساسی و غیرکارشناسی دولت منسوب به تفکر جنابعالی و وجود پایینترین سطح قیمت نفت، کشور به حالت عادی بازگشته است، حاکمییت قانون به جای خود بازگشته، سازمان برنامه بازگشته وپول های اختلاس شده که به گستردگی فروش نفت بوده باز می گردد، یقینا اختلاس کننده ها هم باز خواهند گشت تا دربرابر دیدگان ملت مجازات شوند و اگر چشمان خود را نیمه باز هم کنید آثار مدیریت صحیح ومحرومیت زدایی را در استان تحت مدیریت استاندار فهیم، فرهیخته و محجوب استان کهگیلویه و بویراحمد خواهی دید. به هر کجای استان کهگیلویه و بویراحمد که بروید آثار کار و تلاش شبانه‌روزی می‌بینید احداث جاده ها،حفر تونل‌ها، پل‌ها، بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها، راه آهن و غیره همه نشان برون رفت از بحران اقتصادی محصول دولت شماست.

عجبا جناب «خلقی‌پور»

در نوشتار شما اصطلاح جاده یک طرفه موج می‌زند ظاهرا به ترانه جاده یکطرفه مرحوم پاشایی علاقه زیادی دارید و گویا پس از شنیدن آن ترانه زیبا، در دنیای احساس خود به مقایسه آن دو پرداخته‌اید ‌و گرنه سخن دوست و همفکر خود  جناب «محمدرحیم دهراب‌پور» را به یاد می‌آوردید که گفت: «سیدمسعود حسینی» اولین استاندار بومی در استان بود که (عملکردش) موجب شد تا دیگر شاهد استاندار بومی نباشیم. ما هم معتقدیم «سیدمسعود حسینی» می‌توانست یک معلم خوب باشد و نه یک استاندار خوب همانطور که «ستار هدایت‌خواه» هم می‌توانست یک معلم خوب باشد و نه یک نماینده خوب. و اگر باور ندارید یکبار و برای همیشه به جای حذف رقبای خود اراده کنید تا کاپیتان اصولگرایی تان یعنی «هدایت‌خواه» در انتخابات پیش رو با «سیدباقر موسوی» مبارزه کند تا وزن واقعی جریان شما برای همیشه مشخص شود و آنگاه نتیجه آن را به  کل کشور تعمیم دهید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  دولت ها هر کدام و فرزندان غیرت مند استان همه در جهت رشد استان قدم برداشته اند یقینا!
  ولی ما ظاهرا دوست داریم به دست خود فرزندان خود را خراب جلوه دهیم
  نمی دانم چرا؟

 • سیدرضا فتاحیان گفت:

  با سلام
  دقیقا اسم آقای کیانی به نظرم آشنا نمیاد ولی ایشان اگر هدف بزرگنمایی و یا اینکه بگویم خودنمایی دارند زیبا به هدف خود رسیدن.
  حرفهای ایشان جز تملغ و چاپلوسی حالا برای که نمیدانم ولی جز این چیز دیگری نیست قطعا.معلوم است ایشان در دورانی که دوران رکود و شکست نامیدند،دچار شکست در رسیدن به اهداف خود شده اند و هستند اینگونه افرادی که در دوره قبل زمینه خودنمایشی و یا ….را فراهم ندیدند،در این دولت هم همچنین و برای ابراز و عرض اندام چنین سخنان بچه گانه و یا بهتر بگویم مقرضانه میزنند.
  جالب اینجاست که ایشان در جلسات خصوصی برادرانی کهنام بردند حضور داشته اند و هم اکنون منتقد ایشان هستند .

  • داوری گفت:

   جناب فتاحی شما که میگید اسم ایشان برام اشنا نیست ،بعد میگید که ایشان در جلسات افراد نامبرده حضور داشتند ،،برداشت بنده اینه که در حرفهای جنابعالی ضد و نقیض وجود داره،،،و اگر ایشونا نمیشناسید چطور میدونید در دولتهای قبلی به اهدافشون نرسیزن ?? افراد بزرگ نیاز به خودنمایی و شناخته شدن توسط افراد حقیر و کوچک ندارند

 • ناشناس گفت:

  بخدا فقط فامیل بازی در اورده کار دیگه ای ازش ساخته نیست .کل طایفه فامیلش و کسی که یه رابطه کوچک فامیلی باهاش داشته مسئولیت بهش داده هر سال میگم دریغ از پارسال

پربازديد