تاریخ درج خبر : 1394/08/18
کد خبر : ۵۲۳۲۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

روز فرهنگی کهگلیویه برگزار شد

روز فرهنگی شهرستان کهگیلویه جمعه شب در میدان مرکزی با حضور مسئولان و جمع زیادی از مردم و با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی وهنری برگزار شد.

این برنامه ها با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با اجرای برنامه های مختلف نمایشگاه نقاشی، شاهنامه خوانی، شعر و تئاتر با حضور چشمگیر شهروندان برای اولین بار برگزار شد.

فرماندار کهگیلویه در این آیین با اشاره به سابقه تاریخی کهگیلویه گفت: کهگیلویه بزرگ در دوران تاریخی گذشته با توجه به وجود کاروانسراهای بافت تاریخی دهدشت مرکز تجاری برای کشورهای دیگر بود.

علی پوزش با اشاره به نقش مهم برنامه های فرهنگی در احیای فرهنگ سنتی و ترویج آن در جامعه افزود: باید برنامه های فرهنگی بصورت مستمر از سوی نهادهای متولی اجرا شود.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه های فرهنگی بدون اعتبار قابلیت اجرایی ندارند اظهارکرد: اعتبارات حوزه فرهنگی در سال جاری در سطح استان افزایش خوبی داشته است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه نیز در این آیین گفت: روز فرهنگی کهگیلویه به مناسبت روز شورای فرهنگی عمومی برای اولین بار در سطح شهرستان برگزار شد.

ایرج کاظمی اجرای برنامه های فرهنگی را نیازمند حمایت نهادها ذکر کرد و افزود: گروه های هنری و فرهنگی کهگیلویه ظرفیت مناسبی برای ارائه خدمات لازم و توسعه این شهرستان دارند.

وی اظهارکرد: با برنامه ریزی های انجام شده و حمایت سایر نهادها حوزه فرهنگی هنری ارشاد فعالیت خود را در راستای ترویج فرهنگ های سنتی و بومی افزایش خواهد داد.

 

 

 

ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد