تاریخ درج خبر : 1394/08/18
کد خبر : ۵۲۳۲۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار:

سند توسعه صادرات غیر نفتی کهگیلویه و بویراحمد تهیه و تدوین شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با کار کارشناسی و دقیق سند توسعه صادرات غیر نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد تهیه و تدوین شود.

سید موسی خادمی در هفدهمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: این استان ظرفیت و پتانسیل خوبی در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی و صنایع دستی دارد که باید توجه به این ظرفیت‌ها مورد توجه دستگاه‌ها قرار گیرد.

وی اظهارکرد: تهیه سند توسعه صادرات منجر به شناسایی بیشتر ظرفیت‌ها استان می‌شود که اتاق بازرگانی هر چه سریع‌تر این سند را تهیه و راهکارها و موارد توسعه صادرات غیرنفتی را مشخص کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: استان در خصوص صنایع دستی دارای توانایی بالقوه بوده و نیاز است دستگاه‌های متولی از جمله صنایع دستی و میراث فرهنگی این استان آمار مشخص از تولید صنایع دستی تهیه و میزان صادرات این محصول را برآورد و تعیین کنند.

خادمی با اشاره به ایجاد بازارچه های صنایع دستی در شهرهای استان تصریح کرد: شهرداری‌ها، راه و شهرسازی امکانات لازم بخصوص زمین برای ایجاد و راه اندازی این بازارچه ها را در اختیار اداره کل صنایع دستی استان قرار دهند.

وی ادامه داد: شهرداری یاسوج با اختصاص بخشی از فضای اطراف رودخانه بشار برای ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی اقدام کنند. همچنین مابقی شهرداری های استان برای ایجاد نمایشگاه‌ها کمک و همکاری کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این استان پتانسیل خوبی در زمینه صادرات محصولات سیب، گردو، عسل، ماهی، مرکبات و گل رز دارد که سازمان جهادکشاورزی آماری از مقدار تولید و میزان صادرات این محصولات ارائه دهد تا در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد