تاریخ درج خبر : 1394/08/19
کد خبر : ۵۲۳۳۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

اهداء عضو نونهال ۱۹ ماهه چرامی به سه بیمار نیازمند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اهدای اعضای نونهال ۱۹ ماهه چرامی به عنوان کوچک ترین اهداء کننده عضو استان کهگیلویه و بویراحمد لذت زندگی را به ۳ بیمار هدیه کرد.

دکتر پرویز یزدان پناه افزود: اعضاء بدن زنده یاد “شایان روان” کودک ۱۹ ماهه اهل روستای “تاوه سپید” سادات سرفاریاب شهرستان چرام که در اثر تشنج دچارآسیب مغزی و بدنبال آن مرگ مغزی شده بود، در اقدامی خداپسندانه با رضایت خانواده‌اش ‌به سه بیمار نیازمند اهدا شد.

وی اظهارکرد: کبد و قرنیه‌های زنده یاد روان به بیماران نیازمند اهدا شد تا بار دیگر امید به زندگی به آنان بازگردد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: پس از اظهار رضایت خانواده مرحوم تیم جراحی پیوند اعضاء شیراز در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت حضور یافته و اعضاء نامبرده را پس از خارج‌کردن از بدن بیمار به بیمارستان نمازی شیراز انتقال داده و به بیماران نیازمند به این اعضاء حیاتی پیوند داده شد.

دکتر یزدان پناه تصریح کرد: با اهدای اعضای بدن این نونهال مرگ مغزی، تعداد بیماران مرگ مغزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری که اعضای بدن‌شان به نیازمندان اهدا شد به بیست و دو نفر رسید.

وی در پایان ضمن قدردانی و تشکر از اقدام خداپسندانه و نوعدوستانه این خانواده محترم از خداوند متعال برای آنان طلب صبر و مغفرت مسئلت کرد.

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد