تاریخ درج خبر : 1394/08/20
کد خبر : ۵۲۳۴۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری دوره آموزشی مدیریت سبز در اداره کل حفاظت محیط زیست استان

رئیس اداره آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد ازبرگزاری این دوره با حضور مدیران و مربیان مهدکودک های استان خبر داد و گفت: برقراری ارتباط دوسویه زیست محیطی و کاهش آثار زیان بار هزینه ها از اهداف این دوره بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد ـ فریدون همتیان رئیس اداره آموزش و پژوهش محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از تعین ده شاخص تعریف شده در مصرف صحیح آب ، نفت و گاز ، سوخت و پسماند خبر داد و گفت : قطعا”بامدیریت صحیح ورعایت مسائل زیست محیطی هم در توجیح اقتصادی و هم درداشتن محیط زیستی سالم دارای یک برنامه عملیاتی و کاربردی خواهیم بود.
رئیس اداره آموزش محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد درجمع این مربیان ضمن توجه به آموزش رسمی که ازسطح مهدکودک ها شروع می شود به سه نوع آموزش اشاره کردو گفت : آموزش رسمی که مستقیما”مربیان مهدکودک ها را شامل می شودکه این پایه واساس کار مربیان است و از طرفی آموزشهای غیر رسمی که برای کارشناسان ومدیران صنایع و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان درسطح ادارات وشرکتها صورت می گیرد و آموزش ضمنی که بصورت دیداری و شنیداری از طریق اصحاب رسانه انجام می گیرد.برای داشتن محیطی سالم و پویا مکمل هم و ضرورتی اجتناب ناپذیراند .
همتیان در ادامه گفت هدف از برگزاری این کارگاه این است که مربیان در مهدکودک ها سفیران محیط زیست باشند چرا که اگر محیط زیستی سالم داشته باشیم به تبع از آن دارای زندگی سالم وعاری از هرگونه ناملایماتی خواهیم بود.
در این دوره آموزشی فاطمه هاشمی از کارشناس محیط زیست انسانی و کارشناس مدیریت سبزکه درجمع این مربیان سخن می گفت با اشاره به داشتن 252 روز آفتابی از سال در ایران و لزوم استفاده از این انزرژی پاک به بیان توصیه هایی پرداخت و گفت :استفاده از بازیافت کاغذهای پسماندی و تفیکیک آن ، استفاده از اسباب بازی های شارژی بجای باطری، استفاده از مواد یک بار مصرف گیاهی و سلولزی بجای ظروف یک بار مصرف در مهدکودک ها ، استفاده از شیرهای پدالی (الکترونیکی) درصرفه جویی آب وتوصیه های دیگری پرداخت.
امید آن می رود که روزی مباحث زیست محیطی در محدکودک ها نهادینه شوند و مهدکودک ها و مدارس ما به سمت محیط زیست سوق داده شوند.
در پایان این کارگاه یک روزه قرار شد مربیان و نوآموزان مهدکودکها حداکثر تا تاریخ 25 آذر آثار و دستاوردهایی که از وسایل درور ریز تهیه می شوند را به این اداره تحویل و این اداره به سه مهدکودکی که بهترین اثر را ارائه دهند جوایزی اهداء نماید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد