تاریخ درج خبر : 1394/08/19
کد خبر : ۵۲۳۴۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پژوهش و تحقیق در دانشگاهها بیشتر جدی گرفته شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پژوهش و تحقیق باید در دانشگاهها بیشتر جدی گرفته شود.

فتاح محمدی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد که دوشنبه 18 آبان ماه در یاسوج برگزار شد، افزود: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید در جامعه بخصوص در دانشگاههای استان بیشتر جدی گرفته شود چرا که دانشگاه ها به عنوان مرکز مطالعه شناخته شده اند.

وی با اشاره به اینکه باید در حوزه دانشگاه ها تحقیق و پژوهش جدی گرفته شود، بیان کرد: روش تحقیق و پژوهش باید ترم اول در دانشگاه ها مطرح شود و از دانشجویان کارهای تحقیقاتی درخواست شود اما متاسفانه در دانشگاه ها چنین فضای بسیار کم و این خلا نمایان است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عوامل متعددی در بحث معرفت، آگاهی و شناخت جامعه موثر است که از بین شبکه های مجازی، مجلات و روزنامه ها کتاب هنوز جایگاه اصلی و مادری خود را حفظ کرده است و ضرورت مطالعه کتاب همچنان جزء اولویت هاست.

محمدی با اشاره به اینکه برنامه هایی که در هفته کتاب و کتابخوانی در استان اجرا خواهد شد باید بسیار خوب و تاثیر گذار باشد، عنوان کرد: برنامه هایی که در مرکز استان و شهرستانها برگزار می شود باید ارزشمند و محوری باشند همچنین متناسب با هر منطقه باشد.

وی خاطرنشان کرد: در بیست و سومین دوره تکریم مقام کتابداران و ترویج گفتمان کتابخوانی نمایشگاه کتاب را در استان خواهیم داشت با توجه به اینکه در خرید کتاب در این نمایشگاهها استان ما جز استانهایی است که بیشترین خرید کتاب را دارند اما میزان بازخورد آن مشخص نیست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: جامعه ای پویا و متحرک است که آسیب ها را ببیند و در مقابل آنها ایستادگی کند و امروزه بیشترین تاثیر پذیری فرزندان ما توسط فضای مجازی است که اندیشه، کتاب و کتابخوانی می توان در این زمینه بسیار موثر باشد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد