تاریخ درج خبر : 1394/08/19
کد خبر : ۵۲۳۴۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

چه کسانی در خانه های عالم کهگیلویه و بویراحمد ساکن هستند؟

مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد در امور فرهنگی و روحانیت گفت: افرادی بغیر از روحانیون در خانه های عالم این استان ساکن هستند.

حجت‌الاسلام سید فرج‌الله موسوی‌اطهر افزود: ۷۰ خانه عالم در سطح این استان وجود دارد و در این زمینه کمبود وجود ندارد.

وی اظهارکرد: در خانه‌های عالم این استان بعلت کمبود روحانی، کسانی دیگر ساکن هستند و دلیل کمبود روحانی عدم حمایت مالی سازمان تبلیغات است.

مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد در امور فرهنگی و روحانیت خاطرنشان کرد: یاسوج، مرکز استان به علت نبود زمین و خیر مردمی با کمبود مسجد مواجه است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام موسوی‌اطهر تصریح کرد: یاسوج که پایتخت طبیعت ایران شناخته شده و گردشگر و مهاجر پذیر نیز هست تنها هفت مسجد دارد که این تعداد اصلا جوابگو نیست.

وی ادامه داد: بیشتر مساجد استان بعلت عدم حمایت مالی و نبود هیئت امنای به‌روز و فعال روحانی ندارند.

مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد در امور فرهنگی و روحانیت عنوان کرد: ریشه تمام مشکلات فرهنگی و اقتصادی سطح استان نبود قانون مدون، عدم حمایت و پشتیبانی از فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت‌الاسلام موسوی‌اطهر بیان کرد: به علت کمبود استانداری استان در زمینه کمبود اعتبارات قرآنی هیچ برنامه‌ای اعتبار ندارد هر چند استاندار در این زمینه تلاش‌هایی کرده است.

وی اضافه کرد: تقویت دوره‌های قرآنی تربیت معلم با همکاری آموزش و پرورش، ختم قرآن در مساجد و تقویت خانه‌های قرآنی در شهرها و روستاها از جمله راههای ترویج فعالیت‌های قرآنی در استان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد