تاریخ درج خبر : 1394/08/20
کد خبر : ۵۲۳۴۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شکارچی کبک به دام افتاد

کامبیز حسین پورازشناسایی ودستگیری متخلف شکارکبک خبرداد و گفت : متخلف قصد داشت که از جو موجود سوء استفاده کند.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد کامبیز حسین پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بویر احمددر این خصوص گقت : متخلف با استفاده از یک قبضه اسلحه ساچمه زنی اقدام به شکار یک قطعه کبک در منطقه حفاظت شده سیوک کرده بود،که پس از شناسایی دستگیر شد.
حسین پور گفت : مامورین در نیمه اول آبان و در اولین روز از صدور پروانه در منطقه حفاظت شده سیوک و نرماب مشغول کشت زنی و کنترل منطقه بودند که صدای گلوله توجه آنها را به خود جلب می کند .
حسین پور گفت : مامورین پس از گشت زنی و دوربین کشی یک ساعته موفق می شوند متخلف را شناسایی و دستگیر نمایند حسین پور نیز در ادامه به شناسایی و دستگیری متخلفی اشاره کرد که مازاد بر پروانه خود اقدام به شکار کرده بود .
حسین پور گفت مامورین در روزجمعه و در دومین روز از صدور مجوز شکار پروانه در منطقه آزاد بی سردره شهرستان بویر احمد مشغول گشت زنی و کنترل منطقه و افراد که مجوز شکار پروانه داشتند بودند که متوجه می شوند یک نفر از شکارچیان مازاد بر تعداد مجاز مندرج در پروانه شکار کرده بود ، لذا اسلحه وسایر الات جرم را از متخلف کشف و ضبط و برای متخلف پرونده ای تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.
گفتنی است صدور مجوز پروانه شکار از 13/8/94 تا 15/10/94 برای شکارچیانی که فاقد سابقه شکار می باشند صادر و شکارچیان می توانند در روزهای پنج شنبه و جمعه به شکار پرنده و به تعداد هر روز چهار قطعه در مناطق آزاد استان اقدام به شکار نمایند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد