تاریخ درج خبر : 1394/08/19
کد خبر : ۵۲۳۴۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

انتشار نامه غیراخلاقی علیه تاج گردون

در حالی که سال هاست استان کهگیلویه و بویراحمداز درد توسعه نیافتگی رنج می برد، متاسفانه شاهدیم که برخی طرفداران کاندیداها بجای حمایت از دیدگاهها و ارائه برنامه افراد متبوع خود دست به بدترین بی اخلاقی ها برای تخریب رقیب می زنند.

بسیاری از کارشناسان مسائل سیاسی و تحلیلگران معتقدند عدم انتخاب صحیح مردم و دلایل غیراصولی در انتخاب نمایندگان مجلس در سال های متمادی یکی از دلایل توسعه نیافتگی استان است بطوریکه شاهدیم ملاک قومی گرایی و روابط بر تخصص گرایی و برنامه محوری همواره ارجح بود که این باعث شده تا منتخبین مردم نتوانند آنگونه که باید برنامه ریزی کنند و مسائل حاشیه ای همواره بر مسائل کاری در استان سایه انداخته است.

صادقانه باید اعتراف کنیم که تخریب ها همواره در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از تشویق ها و حمایت ها بوده و از مردم کوچه بازار گرفته تا افراد صاحب جایگاه و رجل سیاسی و همچنین رسانه ها در این رویه ضدتوسعه ای نقش داشته اند.

در همین راستا نه تنها فرهنگ تخریب و نقد غیرمنصفانه از رویه برخی افکار زدوده نشده بلکه متناسب با اقتضائات زمان و مکان، تخریب چی ها نیز به روز شده اند و شیوه های نوین را در پیش گرفته اند و از همین رو در آستانه انتخابات مجلس دهم شبکه های اجتماعی همچون واتش آپ و تلگرام در فضای مجازی ابزاری برای انتشار مطالب غیرواقع و خلاف اخلاق شده است.

باری علیه سیدباقر موسوی مطالبی منتشر می شود که به هیچ وجه صحت ندارند و جز تخریب هدفی به دنبال ان نیست و  بار دیگر جملاتی ساختگی به نقل از ستار هدایت خواه گفته می شود که اساسا کذب هستند و هیچ عقل سلیمی آن را نمی پذیرد و بارها نیز دیگر تخریب گران واقعی در فضای مجازی علیه افرادی چون سید محمد موحد، علام محمد زارعی، علی محمد بزرگواری، علی فولادی وندا، عدل هاشمی و … شایعات و دروغ هایی می نویسند که نه تنها خود باور ندارند بلکه بدترین مصدایق بداخلاقی را نشان می دهند که این خود موید به روز شدن تخریب گران است.

مدتی است نامه ای تحت عنوان “لیست افراد بکار گرفته بطور مخفیانه” – توسط تاجگردون – در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که پیگیری های خبرنگار ما حکایت از آن دارد که تعدادی از افراد نامبرده در لیست مذکور از سال های قبل کارمند دولت بوده اند که البته انتشار چنین نامه ای بر پایه آمار غلط از نمونه های این بداخلاقی هاست.

هر چند نگارنده قصد ورود به این موضوع را ندارد اما در وهله اول اگر با خودمان صادق باشیم اکثر قریب به اتفاق ما، از نمایندگان، مدیران، تصمیم گیرندگان نزدیک به خودمان انتظار استخدام و نگاه ویژه داریم و حتی در نوبت صف بقالی هم چنین انتظاری داریم! این موضوع از آن جهت قابل ذکر بود که بدانیم منتشر کنندگان این نامه خود نیز مبرای از این نوع نگاه نیستند و نخواهند بود و مردم نیز در مقام قضاوت نیز نباید از این مهم چشم پوشی کنند.

از جهت دیگر اینکه شبکه های اجتماعی موبایلی به راحتی و بدون آموزش طرز استفاده صحیح در اختیار عموم و با هر رده سنی قرار گرفته است و براحتی هر فردی می تواند موضوعات مختلفی را به دروغ در آنها منتشر کند اما متاسفانه در کنار این گستردگی خدمات و گسترش در جامعه کمتر کسی به این موضوع دقت می کند که “هر چه در واتس آپ و تلگرام می نویسند، راست نیست!” و راستی و درستی مطالب را می توان با کمی فکر کردن به موضوع و سپس در مراحل بعدی تحقیق از افراد مطلع جویا شد تا به عنوان مثال باور نکنیم “مدیر یکی از شهرستان های استان قرار است وزیر شود!” و یا فلان شخصیت فرهنگی و سیاسی چه کارهایی ( خوب یا بد) کرده است.

IMG_20150901_191422

لزوم تامل و دقت قبل از پذیرش مطالب شبکه های غیررسمی برای اینست که زودباورانه و ساده لوحانه با مطالب برخورد نکنیم و انها را نپذیریم و به آنها دامن نزنیم.

هر چند در جامعه ای که سرانه مطالعه در آن کمتر از هشت دقیقه است – بر مبنای آخرین آمار رسمی – (و احتمالا کمتر هم باشد) و روزانه جملات جدیدی از زبان کوروش کبیر و حسین پناهی و دکتر شریعتی نقل می شود، نباید توقع زیادی داشت اما درخواست پذیرش موضوعات بر اساس گفته دیگران و بدون تحقیق و تفکر نیز نباید خواسته زیادی تلقی شود.

این موضوعات اگرچه بهانه ای بود تا به آسیب های نوظهور در شبکه های اجتماعی گریزی زد اما می تواند زنگ خطری باشد برای مردمی که می خواهند برای آینده خود بر مبنای برنامه ها و تفکرات سیستمی و مدیریتی کاندیداها تصمیم بگیرند نه اینکه ادعای قرن بیست و یکمی داشته باشند و مبنا بر سردسیر – گرمسیر و یا سفلی – علیا قرار دهند.

سیاوش آذر

منبع: بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • خودم ? گفت:

  یکی بهم گفت
  (من یه هونه ای که ککا و ککا نخون خدا هم وشو نیخو)
  یعنی وقتی برادر خوبی برادرو نخواد خدا هم خوبیشونو نمیخواد
  تا ما مردم همه دنبال خرابی هستیم فقط ،به خدا حقمونه که از این بدتر هم سرمون بیاد…

 • ناشناس گفت:

  خوب وش کردن

پربازديد