تاریخ درج خبر : 1394/08/20
کد خبر : ۵۲۳۵۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -
محمد زرین

با مخاطبان آشنا، در چهلمین مکتوب

سایت استان: محمد زرین

نمایشگاه بیست و یکم مطبوعات دایر گردیده است، اندیشیدم که اگر در جرگه مطبوعاتی قرار دارم چگونه با این مناسبت همراهی کنم!
سایت را مرور کردم و عنوان یادداشتهایم را مرور کردم، مطالبی که نه در قالب مقاله بمعنا ی آکادمیک قرار می گرفت.و نه برای نگارشش تحقیق میدانی و استمداد از آمار و ارقام شده است.
از قضا تعداد مکتوبات به چهل رسید.چهل هم که عدد قدسی و پر راز و رمز
(( که ای صوفی شراب آنگه شود صاف / که در کوزه بماند اربعینی))
اگر بازار بی مشتری می لنگد و منبر بدون پا منبری و روزنامه بی تیراژ، یادداشت هم بدون خواننده شاید هدر رفت و اسراف بر قلم است.
اما در این چهل مکتوب که مخاطبان عزیز تر از جان منت نهاده و می دیده و گاه نظر میداده اند، ظریفی نکته ای درکار کرد، و آن اینکه (از هر دری سخنی می گویی).
خوب که اندیشیدم حق با او بود.اما راستش در اینکه این خصیصه حسن است یا که عیب خودم هم مانده ام.بی شک اینکه نگارنده ای بجای اینکه در یک حوزه تخصصی بنگارد، بطور عمومی در مسایل متفاوت قلم بزند شاید جالب نباشد، اما اگر شاهد مردمی باشی که جلد شناسنامه شان هم درد می کند مگر می شود ننوشت؟ اگر یک معضل اجتماعی، مثل تصادفات و شلوغی دادگاهها و. . را با گوشت و پوست حس کنی مگر می توان فریادی بر نیاورد؟ اگر گاه سفر باشد و تو بدانی این روزها کجا ایران زیبا آغوش باز کرده و همه را به تماشا فرا می خواند مگر می توان خواننده را در این فراخوان باخبر نکرد؟ این بود که گاه از گردشگری می نوشتم و گاه از بی تمیزی های زیستن در تهران.گاه از آموزه های سعدی و روز دیگر….
خوب دیدم از همین دریچه صمیمانه دست خوانندگان عزیز سایت که بودنشان دلگرمی برای همه گردانندگان سایت بوده و هست را بگرمی بفشارم.بد نیست با لبخند مروری کنم به بعضی عناوینی از آنچه در این دوسال و اندی (از دل برآمد ) و دلخوشم اگر (بر دل نشسته باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • احسان گنجی گفت:

    ما هم از شما تشکر می کنیم به خاطر زحمتی که به خود دادید. البته اون دسته از خواننده های عزیزی که موضوعات پراکنده شما اذیتشون کرده اطلاع داشته باشن که شما در گفتگوهای حضوری بیشتر ازین نوشته ها از هر دری سخنی میگید ، پس جای خوشحالی داره که فقط با نوشته ها مواجه میشن. برقرار باشی…

  • میر میران گفت:

    جناب خان هر چه از عناوین نوشته ها جلوتر می رویم نوشته ها پخته تر و بهتر می شود.

پربازديد