تاریخ درج خبر : 1394/08/20
کد خبر : ۵۲۳۶۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف و ضبط یک بهله پرنده شکاری در کهگیلویه

قدرت اله علی پور رئیس محیط زیست شهرستان کهگیلویه از شناسایی و دستگیری متخلف خبر داد و گفت : پی گیری های مکرر دادستان دیشموک منجر به شناسایی و دستگیری متخلف شد
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمدـ قدرت اله علی پوررئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه در این خصوص گقت : فردی که به قصد فروش اقدام به زنده گیری یک بهله پرنده شکاری کرده بود و در شرایط بسیار بدی آن را نگهداری می کرد شناسایی و دستگیر شد.
علی پور در ادامه افزود : پس از اطلاع رئیس دادگاه عمومی بخش دیشموک از نگهداری یک بهله پرنده شکاری در منزل فردی از اهالی روستای اسفندان بخش دیشموک دستور قضایی جهت تفتیش منزل متهم صادر شد.
رئیس اداره محیط زیست دهدشت در ادامه گفت : در ادامه این تفتیش که باهمکاری نیروی انتظامی بخش انجام گرفت یک بهله پرنده شکاری از منزل متهم کشف و ضبط گردید.
قدرت اله علی پور به وضعیت بسیار نامطلوب نحوه نگهداری این پرنده اشاره کرد و گفت : این پرنده از ناحیه بال دچار مصدومیت شده بود و در شرایط بسیار بدی نگهداری می شد.
علی پوربه نقش این پرنده در چرخه طبیعت اشاره کرد و گفت : پرندگان شکاری نقش بسیار مهمی در تعدیل زنجیره مواد غذایی و اکوسیستم دارند لذا حذف هرکدام از آنها موجب خسارات جبران ناپذیری در چرخه طبیعت می شود.
علی پور درادامه افزود زنده گیری هر نوع پرنده ای به هر قصدی جرم است که گاها” مشاهده می شود عده ای افراد سود جو نسبت به این موضوع مهم بی توجهند .
این مقام مسئول در محیط زیست گفت : برای متخلف پرونده ای تشکیل و به همراه الات جرم به دستگاه قضا ارسال شد.
علی پور درپایان ضمن تشکر از همکاری مردم گفت : دوستداران محیط زیست می توانند هرگونه گزارش تخلف زیست محیطی رابه سامانه تلفن گویای 1540اطلاع رسانی نمایند.
گفتنی است جریمه شکار هر قطعه پرنده شکاری 4میلیون ریال تعین شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد