تاریخ درج خبر : 1394/08/20
کد خبر : ۵۲۳۶۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون استاندار: کمر محرومیت در زیلایی بویراحمد شکسته شده است

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اهتمام ویژه و عزم راسخ دولت و مسئولان اجرایی استان برای زدودن چهره فقر از دهستان زیلایی ،گفت: با اقدام ها و تلاش های صورت گرفته کمر محرومیت در این منطقه شکسته شده است.

پژمان نیک اقبالی افزود: یکی از اولویت ها و نیازهای اساسی در منطقه محروم زیلایی بهسازی و آسفالت جاده دسترسی بوده است.
وی بیان کرد: حدود 30کیلومتر از جاده دسترسی روستاهای این دهستان از جمله موشمی ها، بردپهن و مله خویش به اتمام رسیده و هفت کیلومتر باقی مانده از بردپهن تا سرقلعه و اتصال آن به چهار محال و بختیاری نیز در دست اجرا است.
نیک اقبالی اعتبارمورد نیاز برای بهسازی و آسفالت این هفت کیلومتر را افزون بر23 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مهمترین راه خروج زیلایی از بن بست و آغاز حرکت های توسعه ای در این منطقه احداث و بهسازی راه دسترسی است.
وی با بیان اینکه تمامی دولت ها در کمک و رفع محرومیت ها در منطقه زیلایی نقش داشته اند، گفت: با تعامل ، همدلی و تلاش مسئولان و متولیان امور اجرایی و بویژه استاندار و نماینده ولی فقیه در استان عزم جدی برای محرومیت زدایی از این دهستان وجود دارد.
وی تصریح کرد: هر چند با توجه به عمق محرومیت های تاریخی این منطقه هنوز طعم شیرین خدمات و اقدام های صورت گرفته برای مردم و ساکنان قابل ملموس نیست اما شتاب بخشی به ایجاد حرکت های توسعه ای و اجرای طرح های عمرانی و محرومیت زدایی نوید بخش آینده ای پررونق را در زیلایی رقم زده است.
وی با اشاره به قدرشناسی، پویایی، نشاط و سرزنده بودن مردم و ساکنان منطقه محروم زیلایی، گفت: هیچ گاه فقر و محرمیت مانع از حضور مردم و ساکنان این منطقه در دفاع از آرمان ها و ارزش های این انقلاب نشده است.
وی با بیان اینکه این مهم یکی از نکات مثبت و امیدودار کننده در حرکت شتاب بخش به اجرای طرح های عمرانی و اجرایی در بویراحمد شده است، گفت: همین قدرشناسی مردم عزم و انگیزه مسئولان و متولیان امر را برای خدمات بیشتر به این منطقه دوچندان کرده است.
وی گفت: دولت یازدهم نیز با وجود محدودیت ها و شرایط خاص اقتصادی و تحریم های ظالمانه همچنان خدماترسانی و توجه جدی به مناطق محروم را از اولویت های مهم خود می داند.
وی با اشاره به افتتاح دبیرستان 6 کلاسه بردپهن زیلایی نیز گفت: ایجاد فضای آموزشی در دورافتاده ترین و محروم ترین منطقه عشایری برکت این نظام و انقلاب است.
نیک اقبالی تصریح کرد: در منطقه زیلایی تاکنون بیش از 35 فضای علمی و آموزشی احداث شده که تلاش برای رفع نیازهای آموزشی در این منطقه با جدیت ادامه خواهد داشت.
وی که روز گذشته برای بازدید از منطقه زیلایی و افتتاح دبیرستان 6 کلاسه بردپهن زیلایی به این منطقه سفرکرده بود افزود: تلاش دولت برای توسعه راههای روستایی در این استان چشمگیر بوده است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد