تاریخ درج خبر : 1394/08/20
کد خبر : ۵۲۳۶۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کهگیلویه وبویراحمد از نعمت برق برخودارند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان از نعمت برق برخودارند.

داود راهزادی اظهار داشت: 761 روستا بالای 20 خانوار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که تمامی آنها از نعمت برق برخوردارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برنامه‌های ویژه‌ای برای برقدار نمودن روستاهای کمتر از 20 خانوار در دستور شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته است،گفت : تمامی این روستاها حتی روستاهای کمتر از 10 خانوار در این ارتباط شناسایی و مقدمات کار برای برق‌رسانی به اغلب آنها انجام شده است.

راهزادی با تشریح وضعیت کنونی کهگیلویه و بویراحمد به برخی از مشکلات برق‌رسانی به مشترکان برقی در این استان اشاره و بیان کرد: حدود 90 درصد از مساحت استان کوهستانی و پوشیده از جنگل بوده که کار خدمات رسانی به ویژه در حوزه انتقال شبکه‌های برق به روستانشنیان را بامشکلات جدی رو به رو می‌کند.

وی عنوان کرد: طول برخی از شبکه‌های برق‌رسانی به روستاها و حتی شهرهای استان به بیش از 600 کیلومتر می‌رسد که هم در حوزه احداث شبکه و هم در حوزه‌های تعمیر و نگهداری آن شاهد مشکلات فراوانی هستیم.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، پراکندگی روستاها، سخت‌گذری و فرسوده بودن شبکه‌های برق فشار متوسط و ضعیف را از مهم‌ترین مشکلات موجود در راه خدمات رسانی به مشترکان برقی در این استان برشمرد.

راهزادی افزود: با وجود تمامی مشکلات عنوان شده، اکیپ های مختلفی در زمان حوادث غیرمترقبه احتمالی و یا بارش رحمت الهی وظیفه خدمات رسانی سریع و صحیح به مشترکان برق را برعهده دارند.

وی تعداد اکیپ‌های خدمات‌رسان شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد به تمامی مشترکان این شرکت در زمان بارش‌ها را 40 اکیپ با 160 نیروی انسانی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: در یک سال گذشته برای پایدار نمودن شبکه‌های برق و سرعت بخشی به مشترکان برق باهدف ارتقای رضایتمندی آنان اقدام به افزایش واحدهای عملیاتی اتفاقاتی در برخی از مناطق این استان نمودیم.

راهزادی بیان کرد : در تلاشیم برای کاهش بیشتر نرخ تلفات انرژی و پاسخگویی شایسته به مشترکان برق در کهگیلویه و بویراحمد، در سال آینده واحدهای اتفاقاتی عملیاتی را در دیگر مناطق استان افزایش دهیم.

وی تعداد مشترکان برق در کهگیلویه و بویراحمد را 220 هزار مشترک برشمرد و گفت: بیش از 132 هزار مشترک آن در شهرها و مابقی در روستاها سکونت دارند.

راهزادی ابراز کرد: در مهرماه 93 و زمانی که مسوولیت به تیم جدید واگذار شد نرخ تلفات انرژی در کهگیلویه و بویراحمد بیش از 27 درصد بود که اکنون به 13 درصد رسیده است.

وی تبدیل گسترده شبکه‌های سیمی به کابلی ، مرمت و بازسازی شبکه‌ها ، شناسایی و جمع‌آوری بیش از12 هزار انشعاب غیرمجاز، تعویض بیش از 10 هزار کنتور سوخته ( تکفاز ، سه فاز و دیماند )، نصب 750 کنتور روشنایی معابر و واگذاری انشعابات جدید را از مهم‌ترین اقدامات شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد برای کاهش نرخ تلفات انرژی در یک سال گذشته در این استان عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که امسال و سال آینده چه پروژه‌های عمرانی در دست اقدام دارید؟ اظهار داشت: احداث خطوط 2 مداره در سطح استان، سرعت بخشی به طرح جهادی کاهش نرخ تلفات انرژی، پیگیری برای احداث ایستگاه‌های فوق توزیع که البته احداث آنها به برق منطقه‌ای خوزستان مرتبط است، توسعه شبکه‌های توزیع برق، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های برق روستایی، احداث و برق‌رسانی به روستاهای کد دار با اولویت جمعیتی، ساماندهی روشنایی معابر گلزارهای شهدای هشت سال دفاع مقدس، نصب روشنایی معابر و واگذاری پنل‌های خورشیدی به عشایر از مهم‌ترین برنامه های مورد نظر شرکت است.

راهزادی گفت: برقدار نمودن مناطق گردشگری، تبدیل بیشتر شبکه‌های سیمی به کابلی در نقاط مختلف شهری و روستایی، تلاش برای آغاز فعالیت زیرزمینی نمودن شبکه‌های برق فشار متوسط در شهر یاسوج و افزایش فیدرهای تامین کننده برق توزیعی از دیگر برنامه‌های موردنظر این شرکت برای امسال و سال  آینده است.

وی افزود: همراهی مشترکان برقی و رسانه‌ها برای کاهش نرخ تلفات انرژی و بهینه‌سازی مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد