تاریخ درج خبر : 1394/08/20
کد خبر : ۵۲۳۶۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه آزاد یاسوج

نشست پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج به همت بسیج دانشجویی و با حضور حجت‌الاسلام سیدامان‌الله حسینی‌صدر نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
این نشست با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد و رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع «نفوذ فرهنگی» در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد یاسوج برگزار شد.
حجت‌الاسلام حسینی‌صدر در این نشست دانشجویی گفت: مقوله‌ی اصل نفوذ قدمت‌دار شاید به دوران سلطه‌گری و سلطه‌پذیری در طول تاریخ برگردد و این موضوع همچنان وجود داشته و دارد.
وی با بیان اینکه نفوذ در دوران انقلاب اسلامی رنگ بیشتری گرفت، اضافه کرد: با پیدایش انقلاب اسلامی، قدرت‌های جهانی و سلطه منافع خودشان را در خطر دیدند.
نماینده ولی در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نظام سلطه با شکست‌های روبرو شدند، گفت: نفوذ به معنای ورود و رخنه به بدنه یک جامعه است، همانند؛ نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می‌باشد.
حجت‌الاسلام حسینی‌صدر افزود: قدرت‌هایی برای اصلاح حقانیت خویش برای تسلط یک کشور، منطقه و جهان به دنبال تسلط قدرتشان بودند و از ابزارهایی همچون نفوذ استفاده می کردند.
حجه الاسلام حسینی صدر در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا مقام معظم رهبری بر نفوذ فرهنگی بیشتر از سایر نفوذه‌ها تاکید دارند؟ گفت: اگر ساختار فرهنگی یک کشور تغییر کند اقتصاد و نظامش نجات دهنده نیست. در دوران طاغوت امام خمینی (ره) با دعوت نخبگان فرمودند که در میدان فرهنگی مدل سازی، گفتمان سازی و فرهنگ سازی کنید اما به نظامیان نگفتند.
وی افزود: فرهنگ ما مطابق با فرهنگ اسلام است و دشمنان به دنبال این هستند که این فرهنگ را از بین ببرند.
وی با اشاره به اهداف آمریکا برای نفوذ در جمهوری اسلامی، افزود: براندازی حکومت اسلامی از اهداف امریکا است، زیرا منافع آمریکایی‌ها را به خطر انداخته است. و زمانی که موفق نشوند برای کم رنگ کردن انقلاب اسلامی استعاره مبانی اسلامی وانقلاب اسلامی را مورد هدف قرار دادند.
به گزارش کبنا، حجت‌الاسلام حسینی‌صدر در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا شعار «مرگ بر آمریکا» جز راهکارهای برای مقابله با نفوذ دشمنان انقلاب می‌باشد؟، اظهار داشت: اصل شعار «مرگ بر آمریکا» جز اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) است که به عنوان یک تئوری پرداز حکومت اسلامی که احکام حکومت اسلامی را مستقر کرد و بعید می‌دانم یک کارشناس دینی بیاید در ساختار حکومت اسلامی به امام خمینی (ره) خرده گیرد این اصل و ستون اضافی بوده است.
نصب شعار «الله اکبر» بر سر درب منازل امریکاییها
نماینده ولی در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اگر در تمام سطوح کشور «آمریکا» و بر سردر منازلشان شعار «الله اکبر» نوشته شود شما دست از «مرگ بر آمریکا» به عنوان یک شعار دست برندارید، افزود: «مرگ بر آمریکا» منظور ملت آمریکا نیست منظور مرگ بر توطئه‌ها، اقدامات سیاستمداران و اقداماتی که در سایر کشورها انجام می‌دهند و اکنون می‌بینید که زیرساخت‌های یمن نابود شده است.
حجت‌الاسلام حسینی‌صدر گفت: روزنه‌ای برای نفوذ قبلاً بوده است بلکه مذاکرات هسته ای یک مستملک برای نفوذ بیشتر است. تیم مذاکرات هسته‌ای هم تایید کردند که این مذاکرات بین ایران وآمریکا اتفاق می‌افتد. در آن ماجرای پلیس خوب و پلیس بد هم این را میگویند که آلمان، انگلیس وفرانسه به عنوان یک پلیس خوب سر راه جمهوری اسلامی ایستاده‌اند. و پایان این مذاکرات را آغار رابطه سیاسی با آمریکا می‌دانند.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه « چرا باید با روسیه وصلت کنیم؟» افزود: امروزه روسیه تعاملاتی با جمهوری اسلامی دارد و جمهوری اسلامی هم از این تعاملات با روسیه استفاده می‌کند. روسیه در مذاکرات هسته‌ای از مسائل استقرار دفاع موشکی غرب در بعضی از کشورهای آسیایی همچون سوریه مخالفت کرد.
این مسئول همچنین در پاسخ به سئوالات «چرا شعارهای مرگ بر آمریکا در مشهد پاک شده است؟ و چرا در حادثه منا شعار مرگ بر آمریکا جلوگیری شد؟»، گفت: در مشهد و بسیاری از استان‌ها مخالفت شده است. مقام معظم رهبری می‌فرمایید بعضی از افراد می‌خواهند چهره آمریکا را بزک کنند و آمریکا دشمن مسلمین را به عنوان شخصیتی که رحمت و رفعت دارد نشان می‌دهند.
دانشجویان در حین سخنرانی شعار مرگ بر امریکا می‌دادند.

AZAD-3

AZAD-4

AZAD-5

AZAD-1

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد