تاریخ درج خبر : 1394/08/24
کد خبر : ۵۲۳۷۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

مشکلات جامعه زنان استان در دیدار استاندار با معاون رئیس جمهور در امور زنان مطرح شد

مولاوردی، توانمندسازی اقتصادی زنان در راستای کارآفرینی و نیز انعقاد تفاهم نامه با وزرات کشور در جهت توانمندسازی زنان زندانی که در راستای حمایت از خانواده‏ های آنها منعقد شده است را از برنامه های جامعه زنان برشمرد.

در این دیدار که مدیرکل امور بانوان استان نیز حضور داشت، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به حمایت از زنان روستایی به ویژه زنان روستایی بهبود یافته اشاره کرد و گفت: در جهت ایجاد یا تجهیز کلینیک‏های سلامت خانواده در راستای ارتقای سلامت جسمی و جنسی خانواده ها به ویژه در مناطق محروم برنامه ریزی شده است.

شهیندخت مولاوردی اظهار داشت: برنامه ریزی برای ساخت و تجهیز بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی زنان در استان باید پیگیری تا اقدامات لازم انجام شود.

وی عنوان کرد: جهت حمایت از سازمان های مردم نهاد معاونت امور زنان و خانواده اقدام به انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی نموده است.

مولاوردی تاکید کرد: لازم است موارد بالا تا رسیدن به نتیجه مطلوب و قابل قبول پیگیری شوند و برای اجرای آن در استان هماهنگی و همکاری مؤثر و مجدانه دستگاه های ذیربط را می‏ طلبد که انشاالله این مهم با پیگیری و تلاش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به انجام ‏برسد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز ضمن معرفی استان به توضیحاتی در باره ظرفیت ‏ها و توانمندی‏ های زنان استان و مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده پرداخت و بر توجه بیش از پیش مسئولین کشوری به این حوزه در استان تاکید کرد.

دکترسیدموسی خادمی گفت: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت استان را زنان تشکیل می‏ دهند و استان دارای پتانسیل‏ ها و مزیت های بالائی برای مشارکت زنان در امور اقتصادی و تولیدی می باشد، لذا جامعه زنان استان نیازمند حمایت ‏های بیشتری هستند.

استاندار به مسائل و مشکلات زنان سرپرست خانوار در استان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به آسیب ها و معضلات اجتماعی پیش رو، لازم است، این قشر از افراد جامعه مورد توجه ویژه قرار بگیرند.

خادمی در رابطه با مشکلات خانواده های افراد زندانی که نیازمند مساعدت و همکاری بیشتر مسئولان هستند، تاکید کرد: به دلیل اینکه مرد خانه به هر دلیلی زندانی است و در نتیجه خانواده دچار مشکلات روحی می شوند، ضرورت دارد در جهت تقویت اقتصاد این خانواده ها اقدامات موثری انجام شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هم گفت: از جمله درخواست های ما اجرای طرح تکاپو در استان است و بررسی مشکلات زنان کارآفرین که در خیلی موارد ایده ‏های جدیدی دارند، باید حمایت و تقویت شوند.

img-20151110-wa0001

فریبا رحمانپور افزود: ما در استان در بخش زنان تعاونی های تولیدی ارزشمندی داریم ولی متأسفانه برای صادرات آن دچار مشکل هستیم.

وی تأکید کرد: با حمایت از زنان کار آفرین و فراهم کردن زمینه برای مشارکت آنها در عرصه کار و تولید در بخش های مختلف صنایع دستی، گیاهان دارویی، تولیدات کشاورزی و محصولات دامی، می توان به نتیجه خوبی دست یافت.

رحمانپور گفت: با توجه به افزایش مشکلات کم تحرکی جمعیت زنان در استان و پایین بودن سرانه ورزشی در راستای تقویت روحیه شادابی و نشاط بین زنان در این خصوص نیز باید چاره اندیشی شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد