تاریخ درج خبر : 1394/08/21
کد خبر : ۵۲۳۷۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون:تفاوت در حقوق و مزایای کارگران شرکت نفت نا عادلانه است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قراردادهای استخدامی کارگران شرکت بهره برداری نفت و گاز نیازمند ساماندهی است.

غلامرضا تاجگردون روز چهارشنبه در بازدید از تاسیسات نفتی گاز و گاز مایع 1200 در منطقه دشت گز گچساران با اشاره به کارگیری نیروی انسانی در قالب نیروهای قراردادهای موقت،حجمی و رسمی در شرکت بهره برداری نفت و گاز افزود: تفاوت در نوع خدمات رفاهی، حقوق و مزایای کارگرانی که با شرایط یکسان در عرصه تولید فعالیت می کنند، ناعادلانه است.
وی اظهار کرد: برخی از این کارگران با وجود خدمت در صنعت نفت در پوشش قانون کارهستند که اصلاح قوانین از سوی نمایندگان مجلس، بازنگری در بعضی لایحه ها باحمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تلاش بیشتر شرکت نفت در قالب افزایش خدمات رفاهی به این نیروهای زحمتکش از راهکارهایی است که می تواند گرهگشای این مشکلات باشد.
وی با یادآوری خطرهایی که کارگران شرکت نفت را تهدید می کند تصریح کرد: در صورت بروز حادثه در یکی از تاسیسات تابعه شرکت نفت گچساران یک نیروی قراردادی باید به بیمارستان شهید رجایی مراجعه کند و یک نیروی رسمی با اثربخش ترین تجهیزات در بیمارستان نفت درمان یا به مناطق دیگر اعزام خواهد شد.
تاجگردون محدودیت بودجه و ضعف برنامه ریزی سال های گذشته را عامل این نابه سامانی ها دانست.
به گزارش ایرنا، وی با یادآوری مهمترین اهداف حکومت مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران که عدالت اجتماعی است، خواستار عزم بیشتر مسئولان وزارت نفت برای رفع مشکلات جامعه کارگری شرکت های بهره داری نفت وگاز شد.
در این نشست صمیمی کارگران دریافت حقوق کارمندی و دریافت عیدی کارگری ،پایین بودن حقوق دریافتی و تفاوت در نحوه بهره وری از خدمات رفاهی را از مهمترین دغدغه های خود ذکر کردند .
شرکت نفت گچساران چهار هزار و 30 نفر کارگر رسمی، قرارداد موقت و رسمی دارد.
منطقه نفت خیز گچساران در سال 1302 هجری شمسی مورد مطالعه قرار گرفت و در سال 1318 تولید نفت از مخزن گچساران با چاه شماره 13 آغاز شد .
میدان نفتی گچساران در فاصله 220 کیلومتری جنوب شرقی اهواز قرار گرفته و تاریخچه بهره برداری از مخزن نشان می دهد که به جز یک دوره کوتاه بین سال های 1330 تا 1332 ، تولید از مخزن گچساران همواره ادامه داشته و میزان تولید نیز همیشه سیر صعودی داشته است.
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که با تولید متوسط 640هزار بشکه نفت در روز، سهم عمده ای در تامین درآمدهای اقتصادی ایران دارد.
این شرکت وظیفه استخراج و بهره برداری از 18 میدان نفتی را بر عهده دارد که بخش اعظم آن مربوط به میدان نفتی گچساران است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد