تاریخ درج خبر : 1394/08/22
کد خبر : ۵۲۳۸۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم استقبال و توزیع پزشکان متخصص جدیدالورد به کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

مراسم استقبال و توزیع پزشکان متخصص جدیدالورد به استان کهگیلویه وبویراحمد صبح امروز با حضور نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و پزشکان متخصص جدیدالورد در سالن اجتماعات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ ۵۰ پزشک متخصص در ۲۰رشته های تخصصی در کهگیلویه وبویراحمد مشغول به خدمت می شوند.

زارعی؛ اخلاقی ترین حرفه؛ حرفه پزشکی است

در این مراسم نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ضمن خیرمقدم به پزشکان متخصص جدیدالورود با بیان اینکه حرفه پزشکی یک از جبهه های مهم کاری در راستای تعالی جامعه است، گفت: اخلاقی ترین حرفه از دیرباز حرفه پزشکی بوده است، چراکه جامعه هدف این حرفه مستقیما انسان ها هستند.

غلام محمد زارعی، افزود: در گذشته، استان با کمبود پزشک متخصص مواجه بوده به طوری که منجر به مشکلاتی از جمله ارجاع بیماران به استان های همجوار می شد.

وی ادامه داد: اما امروز به همت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و ورود پزشکان متخصص جدید در استان و در پرتو طرح تحول نظام سلامت،ارجاع بیمار به استان های همجوار به حداقل خود رسیده که پیش بینی می شود با ورود تجهیزات و امکانات جدید بیمارستانی به استان این آمار به ۵ تا ۶ مورد به ازای هر یک هزار نفر برسد.

زارعی با بیان اینکه تامین بهداشت و درمان مناسب برای مردم از اولویت های هر نظام حکومتی است، یادآور شد: یکی از آرزوهای مردم و مسئولین دلسوز استان کاهش پرداخت هزینه های درمانی از جیب مردم بود که با اجرای طرح تحول نظام سلامت این آرزو تا حدود زیادی محقق شده است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس اظهار داشت: پیشرفت امروز استان ما در بسیاری از شاخص های سلامت وام دار رویکرد عادلانه و تعادل و توازن در توزیع منابع و تجهیزات در طرح تحول نظام سلامت است.

وی در پایان از جامعه درمانی، آموزشی و پزشکی خواست که علی رغم وجود محدودیت ها، نسبت به طرح تحول نظام سلامت تعلق خاطر پیدا کنند تا در سایه آن مردم بتوانند از خدمات ارزشمند این طرح عظیم بهره مند شوند.

در ادامه این مراسم، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت: خدمت پزشکی حرفه ای مقدس در شرع اسلام است، زیرا هر قدمی که پزشکان بر می دارند گامی در جهت نجات انسان ها است.

دکتر پرویز یزدان پناه با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت و اقدامات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی، افزود: با اجرای این طرح در استان شاهد موفقیت هایی مهمی از جمله کاهش میزان پرداخت بیماران بستری، ارتقاء هتیلینگ، ارتقاء کیفیت ویزیت در بیمارستان های استان، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان های دانشگاهی، ترویج زایمان طبیعی، ماندگاری پزشکان متخصص هستیم.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ۴۹ پزشک متخصص و امسال نیز ۵۰ پزشک متخصص دیگر در رشته های مختلف به کادر درمانی اضافه شدند.

دکتر یزدان پناه تصریح کرد: ۵۰ پزشک متخصص در رشته های تخصصی جراحی عمومی، توانبخشی، بیهوشی، زنان و زایمان، داخلی، اطفال، ارولوژی، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، قلب و عروق، رادیولوژی، جراحی مغز و اعصاب، روانپزشکی، نورولوژی، پوست، عفونی، پاتولوژی ، طب اورژانس و رادیوتراپی در شهرستان های، بویراحمد و دنا، گچساران و باشت، کهگیلویه به مردم استان ارائه خدمت می نمایند.

پزشکان_متخصص2_23506پزشکان_متخصص5_23508پزشکان_متخصص6_23509پزشکان_متخصص9_23512پزشکان_متخصص66_23514حاج_زارع_23519دکتر_یزدان_پناه_23518

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد