تاریخ درج خبر : 1394/08/22
کد خبر : ۵۲۳۸۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

از انسجام بانوان اصلاح‌طلب بویراحمد تا درد فوق‌لیسانس مسافرکش

نشست زنان اصلاح‌طلب یاسوجی با اشرف بروجردی عضو  شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای هم‌اندیشی پیرامون مسائل سیاسی بویژه انتخابات مجلس دهم برگزار شد.

رقبا نمی‌خواهند اصلاح‎‌طلبان ائتلاف کنند/ به اجماع اصلاح‌طلبان نیاز داریم

در این نشست که برخی از فعالان دانشجویی اصلاح‌طلب، مدیران اصلاح‌طلب و همچنین فعالان اصلاح‌طلب در احزاب در مختلف حضور داشتند برخی از زنان اصلاح‌طلب یاسوجی به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.

فرزانه آرامش از زنان اصلاح‌طلب و رئیس جمعیت زنان مسلمان نواندیش شعبه استان کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این نشست اظهار کرد: در آینده نزدیک انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود و راهبرد اصلاح‌طلبان در این انتخابات ائتلاف حداکثری است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در انتخابات‌ گذشته هرگاه ائتلافی صورت نگرفت نتیجه‌ای مانند انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۴ رقم خورد و هرگاه ائتلاف صورت گرفت نتیجه‌ای ایده‌آل مانند انتخابات سال ۹۲ را داشتیم که در انتخابات سال ۹۲، با تدبیر آیت‌الله هاشمی و آقای خاتمی و تصمیم عاقلانه، خردمندانه و اصلاح‌طلبانه دکتر عارف ائتلافی صورت گرفت و نتیجه دلخواه اصلاح‌طلبان حاصل شد.

آرامش گفت: در فضای امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به اجماع داریم، جناح مقابل با هر ترفندی به دنبال این هستند که ائتلاف اصلاح‌طلبان صورت نگیرد و ما باید مراقب باشیم و وظیفه اخلاقی و سیاسی همه ماها است که در راستای انسجام اصلاح‌طلبان بکوشیم.
وی  تصریح کرد: در اردوگاه رقیب همه تلاش بر این است که ائتلافی شکل نگیرد و اکنون کسانی که جزو تشکل‌های شناسنامه‌دار هستند وظیفه دارند تا برای رسیدن به ائتلاف کمک کنند.

DSC_0160

آرامش در ادامه با بیان اینکه طرح سهمیه ۳۰ درصدی بانوان برای انتخابات در مجمع تشخیص مصلحت نظام با تنها اختلاف دو رأی تصویب نشد، افزود: : برخی کشورها تغییری در سیستم خود ایجاد کردند و این حق ۳۰ درصدی برای حضور بانوان در مجلس را چه رأی بیاورند و چه نیاورند، قائل شده‌اند.اما در کشور ما با همه تلاش‌هایی که توسط احزاب، اصلاح‌طلبان و مدافعان حقوق زنان شده این طرح رأی نیاورد و اکنون تنها باید به احزاب متوسل شویم تا این احزاب متعهد شوند در انتخابات اسامی بانوان را بیشتر از قبل در لیست‌های انتخاباتی بگنجانند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم در آینده شاهد مجلسی باشیم که برآیند رأی واقعی مردم باشد و با هدف تقویت دولت تدبیر و امید و مجلس آینده به جهت حضور بیشتر خانم‌ها متفاوت‌تر است.

خانم از همدیگر حمایت بیشتر کنند

در ادامه شکیبایی از بانوان اصلاح‌طلب یاسوجی با انتقاد از رویکردی که در خصوص زنان در انتخابات وجود دارد، اظهار کرد: زنان همواره بعد از انتخابات کنار گذاشته شده‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: البته مشکل اصلی بانوان به عدم خودباوری برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه از مشکلات دیگر خانم‌ها این است که خودشان به خودشان رأی نمی‌دهند، تصریح کرد: باید خانم‌ها از همدیگر حمایت بیشتری برای موفقیت در کارهای سیاسی داشته باشند.

درد ما انتخابات نیست بلکه فوق‌لیسانس مسافرکش است

فرزانه میرفردی یکی از بانوان اصلاح‌طلب بویراحمدی در این نشست با بیان اینکه زنان این شهرستان باید تابو شکنی‌ می‌کردند، اظهار کرد: بعد از ۳۸ سال گذشت انقلاب من باید حسرت موقعیت‌های را برخوردم که ندارم. به دلیل عشیره‌ای بودن منطقه ما برای فعالیت سیاسی و حزبی کردن محدودیت‌های زیادی داریم.

میرفردی با انتقاد از معاون امور بانوان رئیس‌جمهور گفت: وقتی ملاوردی معاون رئیس‌جمهور در برابر اخبار منتشره از سوی خبرنگاران جا می‌زند و حرف خود را پس می‌گیرد نباید انتظار موضع‌گیری از سوی بانوان را داشته باشیم. پس نباید انتظار داشته باشم از یک مسئول ساده‌ای در استان کهگیلویه و بویراحمد.

این دانشجوی اصلاح‌طلب تصریح کرد: برخی از زنان به دلیل فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی در بدترین شرایط زندگی‌ می‌کنند و هیچ کسی از آنها حرفی نمی‌زنند. دریغ از اینکه آقای رئیس‌جمهور یک بار حمایتی از برخی زنان زندانی داشته باشد.

DSC_0208

میرفردی دانشجوی ۲۲ ساله با بیان اینکه در نشست‌ها نباید دائم از انتخابات بگوییم و معضلات عدیده اجتماعی را رها کنیم، افزود: در کمتر از یک ماه گذشته بیش از ۱۰ مورد خودکشی در شهرستان بویراحمد داشتیم و هیچ کسی حتی دانش‌آموختگان دانشگاهی حاضر به پیگیری این مسائل نیستند. این‌ها مسائلی نیست که به راحتی از کنار آنها بگذریم و انتخابات را در دست بگیریم.

این دانشجو تاکید کرد: اتفاقات ناخوشایندی در شهر یاسوج رخ داد که باید اولویت ما پیگیری و بررسی این چنین مشکلات دردناکی باشد.

وی اظهار کرد: مشکل امروز ما انتخابات، احزاب و سیاست نیست بلکه فوق‌لیسانس روانشناسی بالینی است که دارد مسافرکشی می‌کند.

این فعال دانشجویی اصلاح‌طلب افزود: باید توجه داشته باشیم که اگر یک متخصص اصولگرا وجود داشته باشد که بهتر از یک اصلاح‌طلب توان خدمت داشته چه عیبی دارد که از چنین نیرویی در مناصب استفاده کرد.

منبع: کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرزندایل گفت:

    خواهشاواقعابه فکرزنان جامعه باشید، شعارمفت وپوچ ندهید

پربازديد