تاریخ درج خبر : 1394/08/24
کد خبر : ۵۲۳۸۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

بزرگواری: امسال یک ریال هم به بخش کشاورزی در استان اعتبار داده نشده است

حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری اظهار کرد: کشاورزی محور توسعه در استان کهگیلویه و بویراحمد است و هیچ صنعت دیگری یارای برابری این بخش را برای توسعه استان به دلیل ظرفیت‌های موجود ندارد.

وی با بیان اینکه اولویت‌های توسعه استان، کشاورزی و گردشگری است، افزود: در استان همه زیرساخت‌های خدادادی برای توسعه بخش کشاورزی موجود است که باید با کمی توجه بیشتر از این صنعت برای تولید و اشتغال هر چه بیشتر استفاده کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخش زیادی از اراضی کشاورزی ما زیر کشت دیم می‌رود و تنها بخش ناچیزی از آن در معرض آبیاری آبی قرار دارد که باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه کشاورزی نوین در استان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه کارهای خوبی در حوزه مکانیزه کردن کشاورزی استان صورت گرفته و نباید منکر خدمات دولت‌ها از گذشته تاکنون بود، افزود: اما باید اعتبارات بیشتری به بخش کشاوری استان تخصیص یابد تا بتوانیم عقب‌ماندگی‌های استان را در راستای مکانیزه کردن کشاورزی جبران کنیم.

بزرگواری در ادامه یکی از راه‌های کمک به بخش کشاورزی را اعتبارات ماده 180 ذکر کرد و گفت: در سال گذشته تنها 50 درصد از اعتبارات ماده 180 تخصیص پیدا کرد و امسال نیز تاکنون ریالی از این اعتبارات داده نشده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کارهای بزرگی در حوزه کشاورزی وجود دارد که نیاز به اعتبارات برای اجرایی شدن دارند، تصریح کرد: امیدواریم با سفر دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد که در آینده نزدیک صورت می‌گیرد تدابیر به گونه‌ای باشد که 100 درصد اعتبارات استان در زمینه‌های مختلف تخصیص یابد.

وی گفت: در سفر هیئت دولت یکی از بخش‌هایی که باید توسط مسئولان و نمایندگان مورد پیگیری جدی برای تأمین اعتبارات قرار گیرد بخش کشاورزی است.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد