تاریخ درج خبر : 1394/08/25
کد خبر : ۵۲۳۹۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

جهانگرد دوچرخه‌سوار در یاسوج بذر بلوط کاشت

جانباز و جهانگرد دوچرخه‌سوار در ادامه مسیر خود برای سفر به دور ایران با حضور در یادمان شهدای گمنام یاسوج بذر بلوط کاشت.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، طی آئینی هشت بذر بلوط با حضور سید مسعود طباطبایی، جانباز 65 درصد و ورزشکار دوچرخه‌سوار، توریست و جهانگرد ایرانی در پارک جنگلی یاسوج، کاشته شد.

طباطبایی در نشستی با مدیر کل منابع طبیعی استان دغدغه خود را بر حفظ منابع طبیعی و میراث فرهنگی کشور دانست و بر لزوم توجه بیشتر به منابع طبیعی در مدارس و مراکز آموزشی در کل کشور تاکید کردند. ایشان از سوی مهندس بهشتی فرد مدیرکل مورد تقدیر قرار گرفت.

وی درخت را معجزه‌ای سبز خواند و ادامه داد: درخت در احادیث و روایات پیامبر (ص) و ائمه (ع) جایگاهی خاص دارد.جنگلی با اشاره به این که درختان با تولید اکسیژن باعث لطیف شدن هوا می‌شوند، گفت: برخی افراد که از طبیعت گریزانند با ناآگاهی از نقش موثر درختان به خصوص درخت بلوط، جهت تامین مایحتاج زندگی خود تیشه مرگ بر ریشه آنها زده و باعث نابودی درختان می‌شوند.

سید مسعود طباطبایی هم در این آئین با اشاره نقش مهم درختان در زندگی انسان‌ها، گفت: باید از درختان موجود حفاظت و از بذرهای کاشته شده نگهداری کنیم تا دنیایی سبز و آباد داشته باشیم.
جانباز، جهانگرد و ورزشکار دوچرخه‌سوار ایرانی تصریح کرد: امسال با همکاری اداره منابع طبیعی تعداد 150 اصله درخت جهت یادمان شهدای گمنام در مراکز تاریخی ایران به صورت گروهی و انفرادی کاشته شد.وی بلوط را نشان صبر و استقامت عنوان کرد و افزود: امیدوارم با کاشت هشت نهال بلوط در پارک جنگلی یاسوج و در کنار مزار شهدای گمنام این شهر مردم با همدلی در نگهداری آنها کوشا بوده و این میراث گرانبها را برای نسل آینده حفظ کنند.
طباطبایی با عنوان این که مسیر بعدی سفر من استان چهارمحال و بختیاری است، خاطرنشان کرد: سعی می کنم تا روز هفتم آذر که روز نیروی دریایی است در کنار خلیج همیشه فارس باشم.

سید مسعود طباطبایی جانباز 65 درصد جنگ تحمیلی است و با توجه به این که تاکنون با دوچرخه به 27 استان کشور سفر کرده، بعد از سفر به 5 استان دیگر برای بار دوم دور ایران را با دوچرخه رکاب زده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد