تاریخ درج خبر : 1394/08/25
کد خبر : ۵۲۳۹۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -
دکتر میرزاده در یاسوج:

دانشگاه آزاد در انتخابات علیه اشخاص و احزاب حرکتی نمی‌کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه در انتخابات له یا علیه اشخاص و احزاب حرکتی نمی کند.

 دکتر حمید میرزاده در جمع خبرنگاران در یاسوج افزود: در حال حاضر 56 درصد بار تحصیلات تکمیلی کشور برعهده دانشگاه آزاد است.

وی اظهارکرد: در سند آمایش دانشگاه که به شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم شده پیشنهاد داده ایم با توجه به اینکه بار سنگینی روی دوش دولت است که تا پایان سال 1404 طی دو برنامه 60 درصد آموزش عالی را برعهد بگیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در دانشگاه آزاد 70 هزار استاد، 11هزار آزمایشگاه و کارگاه، 12 میلیون مترمربع فضای آموزشی مسقف در اختیار آموزش عالی کشور است.

میرزاده تصریح کرد: دانشگاه آزاد40 درصد بار آموزشی، 30 درصد بار پژوهشی و 40درصد باز آموزشی پزشکی کشور را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد در انتخابات له یا علیه اشخاص و احزاب حرکتی نمی کند بلکه زمینه مشارکت و حضور پرشور دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه را فراهم خواهیم کرد. دانشگاه مستقل و وابسته به حزب و گروهی نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: برنامه های ما بیشتر در جهت توسعه علمی، پژوهشی، دانش بنیان و مشارکت بیشتر کشور در تولید جهانی علم است.

میرزاده بیان کرد: تمام توسعه آینده دانشگاه آزاد واحد یاسوج در پردیس این واحد دانشگاهی واقع در سرآبتاوه صورت گیرد ودر سایت فعلی دیگر توسعه ای نخواهیم داشت و به تدریج کارگاهها و آزمایشگاههای ما مستقر خواهند شد.

وی افزود: در کنار پردیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شهرک فناوری آزاد ایجاد و راه اندازی خواهد شد که شرکت های دانش بنیاد در آن مستقر می شوند. زیربناهای و زیرساختهای لازم در این شهرک تا پایان امسال ایجاد خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: با توجه به پتانسیلها و ظرفیت های این استان، مرکز رشد برای فرآوری و تولید گیاهان دارویی و محصولات مرتعی و جنگلی در یاسوج تأسیس خواهد شد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد