تاریخ درج خبر : 1394/08/25
کد خبر : ۵۲۳۹۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد در هفته ای که گذشت

کهگیلویه و بویراحمد در هفته گذشته شاهد رویدادهایی مهم و سفر چند مقام کشوری به شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت بود.

بارش باران که از دوشنبه 18 آبان در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد آغاز و تا ساعات پایانی سه شنبه شب 19 آبان ادامه داشت موجب خوشحالی کشاورزان استان شد.

در این بارندگی میزان بارش در منطقه امامزاده جعفر گچساران 33/4، لیکک پنج، یاسوج 29/9، گچساران 23/2، دهدشت 19/5، سی سخت 23 و چرام و باشت نیز 20 میلی متر بوده است.

شهین دخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده عصر دوشنبه 18 آبان در نشست بررسی مشکلات جامعه زنان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور استاندار و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری این استان در تهران برگزار شد، گفت: توانمندسازی اقتصادی زنان کشور با کارآفرینی و اشتغالزایی از مهمترین برنامه های در دست اقدام است.

اسکندر یارنسب مدیرکل تبلیغات و مراکز فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور برای شرکت در مراسم یادواره 39 شهید دهستان دشمن زیاری از توابع کهگیلویه به این شهرستان سفر کرد.

یارنسب در این یادواره گفت: یکی از دغدغه های مهم دولت تدبیر و امید رسیدگی مطلوب تر به خانواده شهدا و تلاش برای رفع مشکلات آنان است.

اشرف بروجردی معاون فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ایران و مدرس دانشگاه الزهرای تهران چهارشنبه 20 آبان برای شرکت در همایش رهروان زینب (س) و آشنایی با مسائل و مشکلات بانوان این استان به یاسوج سفر کرد.

بروجردی در این همایش یک روزه تاکید کرد: زنان ایران اسلامی نباید نسبت به مسائل روز کشور و جهان اسلام در زمینه های مختلف بی تفاوت و غیرحساس باشند و یا از آنها چشم پوشی کنند.

فریبرز غریبی معاون سازمان جنگل ها و مراتع کشور چهارشنبه 20 آبان به دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه سفر کرد.

غریبی در این سفر یک روزه و در بازدید از طرح های بادام کاری شهرستان کهگیلویه گفت: سیاست اصلی سازمان جنگل ها و مراتع کشور در سال جاری جنگل کاری مشارکتی و اقتصادی است.

داوود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور چهارشنبه 20 آبان به شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران سفر کرد.

کشاورزیان در این سفر یک روزه در نشست با جمعی از خبرنگاران گچساران گفت: شش هزار و 500 کیلومتر جاده کشور با مصرف هفت میلیون تن آسفالت در هفت ماه گذشته روکش آسفالت شد.

نشست سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با جمعی از پیمانکاران این استان روز پنجشنبه 21 آبان در یاسوج برگزار شد.

خادمی در این نشست گفت: مطالبات بیش از 180 میلیارد تومانی پیمانکاران این استان با روش های جدید تامین مالی از سوی متولیان امر و دستگاه های اجرایی استان تامین و پرداخت شود.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر پنجشنبه 21 آبان در دیدار استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد که در تهران برگزار شد، گفت: در سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به استان تالار فرهنگی، هنری یاسوج تامین اعتبار خواهد شد.

معصومه مشتزن نایب رئیس فدراسیون هندبال عصر پنجشنبه 21 آبان برای شرکت در نشست توسعه هندبال کهگیلویه و بویراحمد که در شهرستان گچساران برگزار شد به شهر دوگنبدان سفر کرد.

مشتزن در این نشست گفت: توسعه ورزش بانوان نیازمند بهره وری از تمام ظرفیت ها و توانمندی ها است.

+ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد