تاریخ درج خبر : 1394/08/25
کد خبر : ۵۲۳۹۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

هنرمندان و نویسندگان شهرستان کهگیلویه حمایت می‌شوند

رئیس اداره ارشاد شهرستان کهگیلویه گفت: برای حمایت از هنرمندان و نویسندگان باید ادارات ملزم شوند که همه آثار فرهنگی و هنری مانند کتاب، کاریکاتور، نقاشی، طراحی و گرفیک را خریداری کنند.

ایرج کاظمی‌جو عصر امروز در نشست انجمن کتابخانه‌ها و کمیته مطالعه مفید شهرستان کهگیلویه، اظهار داشت: به مناسبت هفته کتاب امروز نمایشگاه کتاب با حضور مسئولان در شهرستان کهگیلویه افتتاح شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه ما فقط در هفته کتاب و کتاب‌خوانی به فکر پایین بودن سرانه مطالعه در سطح شهرستان هستیم، عنوان کرد: باید پیشنهاد و راهکاری ارائه شود که بحث کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان و در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه شود.

کاظمی‌جو با اشاره به اینکه لازم است علاوه بر برگزاری نمایشگاه کتاب جلسات نقد و برسی هم برگزار شود، عنوان کرد: مدتی است جلسات نقد و بررسی کتاب در شهرستان برگزار نمی‌شود که پیشنهاد می‌گردد که جلسات نقد و بررسی در همین نمایشگاه کتاب با موضوعات مختلفی از جمله آثار نویسندگان شهرستان و دیگر نویسندگان با دعوت از متخصصین این زمینه انجام شود.

وی با انتقاد از اینکه در شهرستان و استان ما از نویسندگان و پژوهشگران حمایت نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در استان ایلام که یکی از استان‌های محروم است چند سال پیش هنگام تجلیل یکی از شاعران مبلغ 18 میلیون تومان پول به وی پرداخت شد.

رئیس اداره ارشاد شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه برای ایجاد انگیزه در بین هنرمندان، نویسندگان و شاعران استان باید از آنها حمایت شود، تصریح کرد: برای حمایت از هنرمندان و نویسندگان باید ادارات ملزم شوند که همه آثار فرهنگی و هنری مانند کتاب، کاریکاتور، نقاشی، طراحی و گرفیک را خریداری کنند.

کاظمی‌جو با بیان اینکه هر سال فرمانداری اسامی هنرمندان و نویسندگان را برای بانک اطلاعات دریافت می‌کنند، افزود: فقط اسامی را دریافت می‌کنند و برای حمایت از آنها هیچ اقدامی صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه قرار بود با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، شهرداری و شورای شهر نمایشگاه کتاب در شهر دهدشت برگزار شود، عنوان کرد: در بنرهای تبلیغاتی اسم شهرداری را هم را اضافه نمودیم و شهرداری متعهد شده بود آنها را در سطح شهر نصب کند اما هیچ بنری در سطح شهر نصب نشده و بعد از پیگیری معلوم شد بنرها در اتاق شهردار هستند و کسی کلید آن را ندارد.

کاظمی‌جو با اشاره به اینکه نباید انتظار داشته باشیم تمام مطالبی که در رسانه و مطبوعات منعکس می‌شود مطابق میل مدیران باشد، عنوان کرد: اگر سایتی مطلب و یا نقدی را از نهاد و یا اداره‌ای در رسانه منعکس و به نظر مسئول اداره اگر مطلب کذب است می‌تواند به پلیس فتا مراجعه و از طریق اداره فرهنگ ارشاد اسلامی پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه مطالبی که توسط خبرنگاران در خبرگزاری‌ها و سایت‌ها منعکس می‌شود اگر انتقادی منصفانه باشد ما باید استقبال و اگر مطلبی است که سبب فساد شود قابل پیگیری است، عنوان کرد: در برخی جلسات مخصوصا در جلسات شورا و شهرداری از ورود خبرنگاران به جلسه جلوگیری می‌شود.

+تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد