تاریخ درج خبر : 1394/08/26
کد خبر : ۵۲۴۰۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کارگران سدتنگ سرخ یاسوج خواستار پرداخت حقوق خود شدند

کارگران سدتنگ سرخ یاسوج با بیان این که تاخیر در پرداخت حقوق مشکلاتی برای آنها ایجاد کرده است، خواستار همکاری مسئولان اجرایی برای پرداخت حقوق خود شدند.

شماری ازکارگران این سد با حضور در محل شرک آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد مشکلات مالی خود را با مسئولان این شرکت درمیان گذاشتد.

یک کارگر سد گفت: از بهمن سال قبل تاکنون شرکت مجری سد به کارگران حقوق پرداخت نکرده است.

حشمت الله محرابی افزود: در این مدت تنها دوباره مساعده جزیی چهار تا 10میلیون ریالی به کارگران پرداخت شده است که این امر خانواده های کارگران این سد را در تنگنای معیشتی قرار داده است.

کارگران خواستار چاره اندیشی مسئولان اجرایی و آب و منطقه ای در پرداخت مطالبات خود شدند.

برخی کارگران مطالبات خود را تا 110میلیون ریال ذکر کردند.

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد حل مشکلات مالی سد و مسابل حقوقی کارگران را از برنامه های مسئولان شرکت آب منطقه ای ذکر کرد.

ابوالقاسم محمدزاده درجمع کارگران سد گفت: یک میلیارد و400میلیون ریال از مطالبه پیمانگار بزودی به صورت مساعده به کارگران پرداخت خواهد شد و تا هفته آینده نیز بخش دیگری از مطالبات کارگران به صورت مساعده جزیی پرداخت خواهد شد.

ابوالقاسم محمدزاد تصریح کرد: پایین بودن میزان سند مالی طلب کاری شرکت مجری طرح ساخت سد و از طرفی اختصاص نیافتن اعتبار به ساخت سد، مشکلات زیادی برای مسئولان ایجاد کرده است.

وی گفت: برای حل مشکل اساسی ساخت سد و پرداخت حقوق کارگران چند برنامه و پیشنهاد در دست پیگیری است که کارگران باید برای به سرانجام رسیدن این برنامه های و پیگیری ها با مسئولان طرح با خویشتن داری همچنان همکاری کنند.

عملیات اجرایی سد تنگ سرخ در دولت دهم آغار شده و هم اکنون ساخت این سد با مشکلات تامین اعتبار مواجه است و در عین حدود 80 کارگر این سد درانتظار پرداخت مطالبات خود هستند.

سد تنگ سرخ با هدف مهار 190 میلیون متر مکعب آب سال 90 ساخت آن اجرایی شد.

از حجم آب سد 25 میلیون متر مکعب برای آب آشامیدنی شهر یاسوج، 42 میلیون متر مکعب برای تامین آب کشاورزی شهرستان بویراحمد و 17 میلیون متر مکعب برای تامین آب صنعتی یاسوج، 72 میلیون متر مکعب برای تامین آب آشامیدنی شهرستان شیراز و 33 میلیون متر مکعب برای مصارف زیست محیطی رودخانه بشار در نظر گرفته شده است.

+ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد