تاریخ درج خبر : 1394/08/26
کد خبر : ۵۲۴۰۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دو اختراع جدید از سوی هیات علمی دانشگاه یاسوج ثبت شد

مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه یاسوج گفت: دو اختراع جدید از سوی هیات علمی گروه مهندسی شیمی این دانشگاه ثبت و گزارش شد.

هوشنگ فرجی افزود: سینی (محدب، مقعر) با جریان شعاعی از سوی محمود رضا رحیمی و دستگاه خشک کن بستر سیال ارتعاشی برای خشک کردن گیاهان دارویی از سوی رحیمی رئیس دانشگاه و عضو هیات علمی و با مشارکت رقیه زمانی (دانشجوی دکتری مهندسی شیمی) اختراع و ثبت شده است.

وی اظهارکرد: تاکنون 12 اختراع از سوی دانشگاهیان و اعضای هیات علمی این دانشگاه ثبت و گزارش شده است.

رحیمی تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه یاسوج را 220 عضو عنوان کرد وگفت: دو نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه دانشمند ISI هستند.

سوسپانسیون تفلون در حلال آبی برای ساخت اجزای پیل سوختی اختراع دکتر مهدی خیرمند و دکتر سید محمد اعظمی، الکتروکاتالیست پیل سوختی پلیمری بر پایه کربن های هادی پروتون اختراع دکتر مهدی خیرمند، سیستم کنترل دمای آب و مصرف آن در حمام های خانگی اختراع دکتر کوروش گودرزی از جمله اختراعات این دانشگاه است.

اختراع تداخل سنج با منشور متحرک از سوی دکترشیروان قرائتی، علی همت زاده، احمد قنبری، محبوبه رجائی منش، پرس هیدرولیک سیلوی آزمایشگاهی با قابلیت اندازه گیری فشار از سوی دکتر مسیح اله فروزمند، دستگاه کنترل تجهیزات مصرفی خودرو توسط دکتر کوروش گودرزی از دیگر اختراع های این دانشگاه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    با سلام خسته نباشید من به عنوان یک دانشجو ادعا دارم اگه بنده حمایت بشم طی یک سال 12اختراع می دم و لذا برای یک دانشگاه چیز خیلی کم رنگی می باشد

پربازديد