تاریخ درج خبر : 1394/08/26
کد خبر : ۵۲۴۰۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در یاسوج:

وضعیت فعلی زنان در مدیریت‌ها قابل قبول نیست/جای خالی نماینده‌ زنان در مذاکرات هسته‌ای

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: وضعیت فعلی استفاده از زنان در مدیریت‌ها قابل قبول نیست.

اشرف بروجردی در یاسوج، در پاسخ به سؤالی در خصوص نحوه استفاده از بانوان در مناصب و مدیریت‌ها در این دولت اظهار کرد: دولت سعی کرده به وظیفه خود عمل کند و فکر می‌کنم تلاش‌های زیادی در این دولت صورت گرفت تا خانم‌ها در مناصب قدرت قرار بگیرند ولی مقاومت‌هایی وجود داشت که شاید این مقاومت‌ها اجازه ظهور و بروز این کار را به دولت نداد.

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان افزود: وضعیت فعلی را قابل قبول نمی‌دانیم ولی امیدواریم بعد از زحماتی که دولت در ارتباط با برجام و عرصه مذاکرات بین‌المللی انجام داد، فراغ بال پیدا کند تا بیشتر به مسائل اجتماعی بپردازد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بانوان نمی‌توانستند در مذاکرات هسته‌ای و تدوین برجام نقشی داشته باشند، افزود: انتظار بود و مذاکره هم شد و خواسته هم شد ولی می‌دانیم که تصمیم‌ نهایی برای یک موضوع بر اساس نظر جمع است.

بروجردی در خصوص نهادینه شدن اندیشه‌های امام راحل در خصوص زنان و نقش آن‌ها در جامعه در طول سال‌های بعد از انقلاب، تصریح کرد: کار فرهنگی کاری یک شبه نیست و یک روزه محقق نمی‌شود.

این فعال سیاسی افزود: امام از همان ابتدا راه را برای حضور بانوان هموار کردند و عملا برای مثال وقتی که می‌خواستند نماینده‌ای را برای فرستادن پیام خود به گورباچف در شوروی اعزام کنند در میان فرستادگان امام یکی از بانوان نیز حضور داشت.

وی گفت: امام در عمل نشان دادند که به حضور زنان در عرصه‌های مختلف اعتقاد دارند اما مدیران جامعه ما به نظر می‌رسد که خیلی توجه به این مسائل نداشته‌اند هر چند جنگ یکی از عواملی بود که باعث شد خانم‌ها مغفول واقع شوند.

این فعال سیاسی به میزان موفقیت‌های زنانی که تاکنون در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت داشته‌اند اشاره کرد و گفت: فکر می‌کنم که خانم‌ها ثابت کردند که توانایی مدیریت بالایی دارند اما یقه سفیدهای جامعه راه را برای موفقیت زنان باز نکردند.

+فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد