تاریخ درج خبر : 1394/08/26
کد خبر : ۵۲۴۰۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی: وام 25 میلیونی را نباید به خودروهای چینی می‌دادند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره طرح فروش اقساطی خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی گفت: پرداخت این وام مزیت‌ها و معایبی دارد که یکی از معایب این وام را مشمول شدن خودروهای چینی می‌دانم زیرا خودروهای چینی نباید مشمول این وام می‌شدند.

غلام محمد زارعی با بیان اینکه صنعت خودروسازی داخلی نیازمند چاره اندیشی است گفت: با تشکیل کمپین تحریم خرید خودروی صفر، خودروسازان با انباشت خودروهای تولیدی مواجه شدند و اجرای این طرح، چاره اندیشی دولت برای حل این مشکل بود اما این راه حل، مقطعی است و منطقی، قطعی و بنیادی نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ سال سابقه تولید خودرو در کشور وجود دارد افزود: در طول این سال‌ها می‌توانستیم موفق باشیم و بازارهای اطراف را هم تامین کنیم.

زارعی گفت: پائین بودن کیفیت خودرو از مهم‌ترین علت‌های موفق نبودن این صنعت است و این عامل، منتهی به واکنش مردم شد. وی افزود: استقبال مردم از این تسهیلات نشان می‌دهد که این طرح‌ها می‌تواند نوعی راه حل باشد اما باید شیوه اجرای آن بهتر شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه کیفیت خودروهای تولیدی پائین است گفت: اگر پائین بودن کیفیت خودرو اصلاح و قیمت‌ها واقعی می‌شد، این اتفاقات رخ نمی‌افتاد.

وی افزود: پرداخت این وام مزیت‌ها و معایبی دارد که یکی از معایب این وام را مشمول شدن خودروهای چینی می‌دانم زیرا خودروهای چینی نباید مشمول این وام می‌شدند.

زارعی گفت: به شدت مخالف ورود خودروهای چینی هستم زیرا جا را برای خودروهای داخلی تنگ می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: باید کیفیت و خدمات پس از فروش خودروهای داخلی ارتقاء یابد.

زارعی گفت: برای اجرای این طرح با مجلس شورای اسلامی مشورتی نشد اما دولت در بسته حمایتی خود این موضوع را دیده بود و خودش راسا اقدام کرد.

وی در پایان گفت: با تجربیاتی که از اجرای این طرح به دست آوردیم وبا بررسی‌های دقیق‌تر، می‌توانیم این طرح را با رویکرد وشیوه‌های اصولیتر ادامه دهیم.

+تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد