تاریخ درج خبر : 1394/08/27
کد خبر : ۵۲۴۱۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد :

راهکارهای جلوگیری از یخ زدگی کنتور آب

استفاده از روش‌های اصولی و مناسب در حفاظت از کنتور و تاسیسات آبی باید اشاعه یابد تا شهروندان در این مواقع دچار مشکل نشوند.

سیدعلی لدنی‌نژاد با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و افزایش برودت هوا اظهار کرد: بروز شکستگی در تاسیسات آب شرب و یخ زدگی کنتورهای آب از عمده‌ترین مشکلاتی است که در فصول سرد سال بوجود می‌آید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران از مشترکان آب خواست با توجه به برودت هوا و برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور، شکستگی لوله و اتصالات آب نسبت به عایق‌بندی مناسب کنتور، لوله و اتصالاتی که در فضای باز و در معرض سرما قرار دارند اقدام کنند.

لدنی‌نژاد افزود: با این کار علاوه بر جلوگیری از قطعی آب، از بروز خسارت‌های ناشی از یخ‌زدگی و ترکیدگی کنتور و تاسیسات آبی منازل جلوگیری خواهد شد.

وی استفاده از عایق‌های مناسب نظیر گونی کنفی، پشم شیشه، پوشال و خاک اره را برای جلوگیری از یخ‌زدگی تاسیسات آبی مناسب دانست و گفت: رعایت نکات ایمنی در زمینه حفاظت از لوله و اتصالات به خصوص در مناطق سردسیری باید لحاظ شود تا شهروندان دچار مشکلات ناشی از یخ زدگی تاسیسات نشوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: یکی از مسائلی که شهروندان باید در نظر داشته باشند استفاده از شیوه‌های مناسب برای ذوب یخ‌زدگی در تاسیاست و کنتورهای آب است.

وی تصریح کرد: در صورت یخ‌‌زدگی کنتور باید از ریختن آب جوش و قرار دادن حرارت مستقیم بر روی کنتور و اتصالات یخ‌زده جدا خودداری شود چرا که انجام این عمل باعث خرابی کنتور و بروز مشکلات بیشتر در تاسیسات آبی خواهد شد.

لدنی‌نژاد استفاده از حرارت غیرمستقیم و خفیف را بهترین روش برای این کار دانست و گفت: استفاده از روش‌های اصولی و مناسب در حفاظت از کنتور و تاسیسات آبی باید اشاعه یابد تا شهروندان در این مواقع دچار مشکل نشوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد