تاریخ درج خبر : 1394/08/27
کد خبر : ۵۲۴۲۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -
برای نخستین بار در استان انجام شد:

نصب دستگاه تصفیه فاضلاب بیولوژیکی در یاسوج

سرپرست مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی آزادی (باقری) یاسوج از نصب دستگاه تصفیه فاضلاب بیولوژیکی در این مجتمع برای اولین بار در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد .

مهندس امید رستمی با بیان اینکه ، اساس کار این سیستم به روش بی هوازی است گفت : امروزه در دنیا به دلیل صرفه جویی در تصفیه خانه های فاضلاب در مصرف و کاهش انرژی و عدم نیاز و وابستگی به اپراتور و تعویق و استهلاک قطعات ، گرایش به استفاده از روش های بی هوازی در تصفیه پسابها، افزایش یافته است.

وی با اشاره به مهمترین روش های متداول در تصفیه خانه ها ی فاضلاب اظهار داشت : روش بی هوازی یک فرایند اکسیداسیون و احیاء بیولوژیکی است با این تفاوت که در این فرایند بجای اکسیژن آزاد مواد دیگری بعنوان جاذب الکترون عمل می کنند .

سرپرست بزرگترین مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی جنوب کشور با بیان اینکه این روش تا کنون در پنج نقطه از کشور اجرا شده است افزود: این روش منحصر بفرد برای اولین بار در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود .

رستمی با اشاره به مزایای استفاده از این روش در دفع فاضلاب گفت : خروجی سیستم مذکور برای استفاده در مصارف کشاورزی قابل استفاده خواهد بود .

وی با بیان اینکه در استفاده از این سیستم نیازی به استفاده از اپراتور وجود ندارد اظهار داشت : قطعات استفاده شده در این مکانیزم تا 40 سال نیازی به تعویض ندارند .

وی با تاکید بر اینکه هزینه نگهداری در این سیستم صفر است افزود : این سامانه به دلیل عایق بودن و نوع متریال بکار رفته در آن ، در برابر شوک های دمایی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است .

سرپرست مجتمع ورزشی آزادی با تاکید بر اینکه ، هزینه مصرف انرژی در این سیستم وجود ندارد گفت : این سامانه در صورت محاسبه و برآورد صحیح نفرات و دبی ورودی به هیچ عنوان نیاز به تخلیه ندارد .

رستمی با بیان اینکه حفظ بهداشت محیط زیست وعدم آلودگی از لحاظ انتشار بو به خاطر بسته بودن سیستم از دیگر مزیت این دستگاه است تصریح کرد : این سیستم دفع فاضلاب نسبت به سایر سیستم های دفع فاضلاب از لحاظ اقتصادی بسیار بصرفه تر است .

+عصردنا

برچسب ها: عصردنا ، امید رستمی ، مجتمع ورزشی آزادی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد