تاریخ درج خبر : 1394/08/29
کد خبر : ۵۲۴۳۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون سیاسی و امنیتی استاندار:

خانه احزاب استان راه اندازی می شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بی طرفی در انتخابات به عنوان یک مبنای اصلی در درستور کار دولت قرار دارد و ما قطعا بی طرفی مجریان را در انتخابات ثابت خواهیم کرد.

فتاح محمدی در نشست هم اندیشی با احزاب و تشکل های سیاسی استان افزود: بحث و فلسفه وجود احزاب طبق اصل ۲۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پذیرفته شده است.

وی اظهارکرد: تلاش می کنیم بستر را برای حضور فعال و مؤثر همه تشکلها و احزاب سیاسی در زمینه های مختلف در حوزه فعالیت های این گروه ها و بر اساس مبانی قانونی و اساس نامه و مرام نامه این احزاب فراهم کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خاطرنشان کرد: هر جریان، شخص و گروهی که درخواست حضور در این استان را داشته است همواره حضور یافته و هرگز هیچ مانعی از طرف مسئولان سیاسی و اجرایی و امنیتی و در رأس آن شورای تأمین استان برای حضور افراد از جریانات مختلف در استان بر اساس ضوابط قانونی وجود نداشته است.

محمدی تصریح کرد: همه احزاب و گروه ها با رعایت ضوابط قانونی می توانند در این استان حضور پیدا کرده و فعالیت کنند و وظیفه ما تأمین امنیت این احزاب و گروه ها طبق این ضوابط است.

وی ادامه داد: طبیعتا اصل بی طرفی در انتخابات به عنوان یک مبنای اصلی در دستور کار دولت قرار دارد.

محمدی بیان کرد: زمینه سازی برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اولین هدف نظام است و دستیابی به این هدف می تواند توان و اقتدار نظام را در سطح داخلی و بین المللی افزایش دهد.

وی با بیان اینکه خانه احزاب استان در اولین فرصت ایجاد و راه اندازی می شود، اظهارکرد: اگر مبنا و معیار برای فعالیت های احزاب و تشکل ها قانون و اساس نامه مصوب باشد نباید هیچگونه احساس ناامنی وجود داشته باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فلسفه وجودی احزاب صرفا فعالیت های سیاسی نیست، گفت: زمینه های مختلفی که توسعه همه جانبه را برای کشور و نظام ایجاد می کند، فعالیت احزاب را می طلبد.

وی اضافه کرد: احزاب باید مجریان را در انتخابات حمایت کنند و ایرادها را متذکر شوند تا یک انتخابات پرشور مشارکتی و رقابتی در کشور داشته باشیم بطوریکه در افزایش اقتدار نظام در سطح بین المللی تأثیرگذار باشد.

+ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد