تاریخ درج خبر : 1394/08/29
کد خبر : ۵۲۴۳۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست هم‌اندیشی احزاب و تشکل‌های سیاسی تأکید شد؛

لزوم جلوگیری از حضور عناصر فتنه در دانشگاه‌های استان/اصولگرا و اصلاح‌طلب یکدیگر را نکوبند

در نشست هم‌اندیشی احزاب و تشکل‌های سیاسی کهگیلویه و بویراحمد حضور برخی عناصر فتنه در دانشگاه‌های این استان مورد انتقاد قرار گرفت.

نشست هم‌اندیشی احزاب و گروه‌های سیاسی عصر امروز به ریاست معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در ابتدای این نشست جلیل حسنی گفت: احزاب و تشکل‌های سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد تنها در زمان انتخابات فعال هستند که انتظار داریم این گروه‌ها پس از انتخابات در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … مشارکت داشته باشند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بر ضرورت قانونمند شدن فعالیت‌های سیاسی احزاب و گروه‌های سیاسی تأکید کرد و ادامه داد: فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی در چارچوب قانون نتیجه بهتری در پی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی ساماندهی می‌شود تا در این خصوص مشکلی ایجاد نشود.

* فراهم شدن زمینه فعالیت همه گروه‌ها و احزاب سیاسی

هوشنگ جهانبخش دبیر حزب مردم‌سالاری بویراحمد نیز با بیان اینکه شرایط فعالیت همه احزاب سیاسی در این استان کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست، عنوان کرد: باید شرایط لازم برای تمام احزاب فراهم شود تا همه احزاب و گروه‌ها در شرایط مساوی به فعالیت خود ادامه دهند.

جهانبخش بیان کرد: برخی افراد عضو هیچ گروه سیاسی و حزبی نیستند، اما با استفاده از تریبون‌هایی که در اختیار دارند اقدام به تخریب افراد می‌کنند و حتی صحبت‌های آنها از طریق مجاری رسمی نیز اعلام و پخش می‌شود.

حجت‌الله هاشمی دبیر حزب اعتماد ملی نیز با بیان اینکه شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» یک شعار فرهنگی و ارزشی است، تبیین کرد: انتظار ما ایجاد توازن سیاسی و فرهنگی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه توسعه سیاسی مبانی توسعه هر کشوری است، توضیح داد: عدالت تنها مختص به عدالت اجتماعی نیست، بلکه عدالت سیاسی باید حکمفرما باشد.

* پیروزی دولت روحانی در 24 خرداد نتیجه تلاش و زحمات احزاب نبود

در ادامه محمدرحیم دهراب‌پور دبیر حزب اعتدال‌طلبان ایران اسلامی تشریح کرد: جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا باید شکافته شود و اگر این گروه‌ها در دین اسلام ریشه دارند چرا باید همدیگر را سرکوب کنند.

وی به حضور باشکوه مردم در انتخابات ادوار مختلف اشاره کرد و گفت: پیروزی دولت روحانی در 24 خرداد سال 92 نتیجه تلاش و زحمات احزاب نبود، بلکه مردم مانند همیشه در این حضور نقش مهمی داشتند و احزاب تنها بر سر سفره آماده نشستند.

علی‌محمد دانشی دبیر حزب مؤتلفه نیز با بیان اینکه نگاه‌های سیاسی احزاب باید در جهت پیشرفت استان باشد، افزود: احزاب و گروه‌های سیاسی گرچه در برخی مسائل سیاسی دارای اختلاف‌نظرند، اما در دفاع از آرمان‌های انقلاب، تمامیت ارضی و وفاق ملی دارای نقاط و اهداف مشترکی هستند.

وی اضافه کرد: جریان‌ها و احزاب سیاسی باید انتقادپذیر و صبور باشند و برای سربلندی و پیشرفت کشور و استان تلاش کنند.

* انتقاد از حضور وابستگان به عناصر فتنه در دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد

علی رفعتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج نیز با بیان اینکه همه باید بدون نگاه اصلاح‌طلبی و اصولگرایی به جمهوری اسلامی خدمت کنیم، یادآور شد: اگر جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا گفتمان است باید منطق آنها مشخص شود و اگر چنین نیست خودمان را درگیر این مسائل نکنیم.

وی از دخالت احزاب سیاسی در تشکل‌های دانشجویی انتقاد کرد و متذکر شد: همه انتخابات و آرای مردم در طول انقلاب اسلامی حق‌الناس است که باید از آنها نگهداری شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج با بیان اینکه چرا باید برخی از شخصیت‌های سیاسی مانند آقای مرعشی و منتجب‌نیا در فضای دانشگاه حضور پیدا کنند، گفت: احزاب راه و مسیر خود را از عناصر فتنه مشخص کنند، ضمن اینکه هیچ لزومی ندارد عناصر فتنه در کهگیلویه و بویراحمد حضور داشته باشند و حتی به دانشگاه‌های استان هم سر بزنند.

رفعتی با بیان اینکه پیشرفت استان و کشور مهم است، عنوان داشت: متأسفانه در دانشگاه‌ها فضای لازم به تشکل‌های داده نمی‌شود و تشکل‌ها مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: امیدواریم نگاه مسئولان استان مانند دولت که حذف منتقدین خود است، نباشد.

* هرکس که مورد تمجید سران آمریکا و اسرائیل باشد، فتنه‌گر است

امین کشاورزی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نیز از رفت و آمدهای برخی افراد به فضای دانشگاه انتقاد کرد و افزود: ورود برخی افراد به دانشگاه که هیچ‌گونه بار علمی و سیاسی ندارند، نگران‌کننده است.

وی بیان کرد: جنبش و تشکل‌های دانشجویی به دنبال برقراری عدالت هستند و هر جایی هم که احساس شد برخی افراد پا را از حریم فراتر می‌گذارند تذکرات لازم داده شد.

کشاورز با اشاره به نقش مردم در انتخابات، گفت: مردم ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی هستند.

وی تصریح کرد: عده‌ای با به به کار بردن واژه فتنه‌گر برای افراد مخالف هستند.

* فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت گروه‌ها و احزاب سیاسی

فتاح محمدی معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به اینکه فلسفه وجود احزاب طبق اصل 26 قانون اساسی پذیرفته شده است، گفت: تلاش می‌کنیم بستر لازم برای حضور همه احزاب و گروه‌ها فراهم شود.

وی با بیان اینکه احزاب و گروه‌ها در قالب قانون به وظایف خود عمل کنند، یادآور شد: ملاک فعالیت احزاب و گروه‌ها قانون است.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت بی‌طرفی مجریان انتخاباتی تأکید کرد و افزود: اصل بی‌طرفی به عنوان یکی از اصول اصلی مورد توجه دولت است.

محمدی در پایان از تشکیل خانه احزاب استان کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک خبر داد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد