تاریخ درج خبر : 1394/08/29
کد خبر : ۵۲۴۳۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل سازمان حمل و نقل استان عنوان کرد؛

مرگ 10 موتورسوار در تصادفات برون‌شهری استان

مدیرکل سازمان حمل و نقل و پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سا‌ل‌جاری تاکنون 10 نفر فوتی بر اثر تصادف موتورسیکلت داشته‌ایم.
خبرگزاری فارس: مرگ 10 موتورسوار در تصادفات برون‌شهری کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، علی خوان‌پایه پیش از ظهر امروز در یادمان قربانیان سوانح رانندگی با اشاره به هفته ایمنی و با بیان اینکه بخشی از تصادفات جاده‌ای که منجر به فوت می‌شود مربوط به راکبین موتورسوار است، اظهار کرد: یکی از آسیب‌پذیرترین اقشار کاربران جاده‌ای ما موتورسوران هستند که عدم تعادل موتورسیکلت و نداشتن حفاظ لازم، موجب این آسیب‌پذیری است.

مدیرکل سازمان حمل و نقل و پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد با ذکر این مطلب که تلفات موتورسواری ما در تصادفات زیاد بوده و منجر به فوت موتورسواران می‌شود، عنوان کرد: کارشناسان ما در سطح کشور برآورد کرده‌اند که سرعت بیش از 50 کیلومتر در تصادفاتی که یک یا دو طرف موتورسیکلت است، احتمال 85 درصد فوت راکب را در بر دارد.

وی افزود: در سال گذشته در کشور ما، 12 هزار و 204 نفر بر اثر تصادف جان خود را در راه‌های برون‌شهری و روستایی از دست دادند که از این تعداد بیش از 2 هزار و 200 نفر، راکبین موتورسوار بوده‌اند.

این مسئول با اشاره به آمار تصادف در راه‌های برون‌شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد، این آمار را 154 نفر عنوان کرد و گفت: در سال گذشته از این 154 نفر، 18 نفر موتورسوار بودند که در سال‌جاری نیز تاکنون 10 نفر فوتی بر اثر تصادف موتورسیکلت داشته‌ایم.

خوان‌پایه بابیان اینکه بیش از 70 درصد فوت‌شدگان موتورسوار بین 16 تا 20 سال سن داشتند، خاطرنشان کرد: ارزانی این وسیله نقلیه و پایین بودن هزینه سوخت باعث شده که طبقه پایین جامعه از این وسیله استفاده کنند که مشکلاتی در راستای آن وجود دارد.

مدیرکل سازمان حمل و نقل و پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد بخشی از مشکلات را مربوط به فرهنگ ترافیکی دانست و ابراز کرد: دستگاه‌های دولتی مانند دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و صدا و سیما می‌توانند در زمینه نهادینه کردن و فرهنگسازی رعایت نکات ایمنی موثر باشند.

وی با بیان اینکه دومین عامل مرگ‌ و میر در سطح کشور، تلفات فوتی ناشی از سوانح است، تصریح کرد: سازمان حمل و نقل استان با اطلاع‌رسانی از طریق توزیع و چاپ بروشورها و تبلیغات مناسب سعی دارد فرهنگ ترافیکی را در این استان تغییر دهد.

این مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به توزیع رایگان کلاه ایمنی، گفت: بیش از 70 درصد از کسانی که دچار سانحه تصادف در رابطه با موتورسواری می‌شوند از ناحیه سر و گردن آسیب می‌بینند، در همین راستا سازمان حمل و نقل استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام به توزیع رایگان کلاه ایمنی در بین موتورسواران کرده است

+فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد