تاریخ درج خبر : 1394/09/01
کد خبر : ۵۲۴۳۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری نشست مشترک ذیحسابان و مسئولان دیوان محاسبات استان

نشست مشترک ذیحسابان و مسئولان اداره کل دیوان محاسبات استان به منظور بحث و بررسی پیرامون مسائل نظارت مالی دستگاههای اجرایی استان با حضور ابراهیم کشاورز مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، ابراهیم مرادیان مدیرکل دیوان محاسبات، سهراب امدادی فرد مدیرکل امور مالیاتی، غضنفر آرام معاون نظارت مالی و خزانه دار استان و ذیحسابان دستگاههای اجرایی و کارشناسان دیوان محاسبات برگزار شد.
ابراهیم کشاورز مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: برگزاری اینگونه نشستها در راستای تبادل اطلاعات و ایجاد فهم مشترک از اجرای قوانین و دستورالعمل ها ضروریست تا بتوانیم در سایه خرد جمعی، گامهای خوب وتأثیر گذاری در راستای شفاف سازی و اجرای مطلوب نظام بودجه ای و گزارشگیری مالی برداریم.

ابراهیم کشاورز

وی افزود: تاکنون در راستای صحت و سقم عملیات مالی و بودجه ای تعاملات خوبی بین این دو دستگاه وجود داشته که نتیجه آن انظباط مالی حاکم بر دستگاههای اجرایی استان است.

کشاورز اظهار داشت: ذیحسابان سرمایه های اصلی در راستای هر چه بهتر به هدف رساندن قوانین بالادستی هستند که توسط مدیران ارشد نظام و دولت تدوین شده است و تعامل و همفکری آنها با دیوان محاسبات، دغدغه ها و مشکلات نظام مالی و بودجه ای دستگاههای اجرایی را به حداقل ممکن خواهد رساند.

وی بیان داشت: یکی از دغدغه ها قوانین ضد و نقیض یا متنوعی هستند که در رابطه با موارد مختلف وجود دارد و ایجاد وحدت رویه راه حل اصلی برای حل این دغدغه ها و مشکلات است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی اجرای حسابداری تعهدی را از دیگر دغدغه های نظام و دولت برشمرد و افزود: در راستای رفع نارسائیهای نظام نقدی، نظام حسابداری تعهدی باید در یک پروسه 3 ساله در دستگاههای اجرایی مستقر و اجرایی گردد که باعث شاف سازی در نظام بودجه ای و گزارشگیری مناسب میشود و بسیاری از مشکلات کنونی را مرتفع خواهد ساخت و در این راستا و براساس بخشنامه های ابلاغی این امر مهم صورت گرفته و با وجود محدودیتهایی که از لحاظ زیرساختها و کمبود نیروی انسانی متخصص در این زمینه وجود داشته است اما تا کنون روند روبه رشد و قابل ملاحظه ای داشته و اجرای آن در دستگاههای اجرایی رضایت بخش بوده است.

کشاورز توجه به مولفه های اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری را نیز بسیار مهم برشمرد و اظهار داشت: نظارت دقیق و شفاف سازی مالی از ویژگیهای مهم و اساسی اقتصاد مقاومتی است و بر اساس رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب این امر باعث رونق و توسعه همه جانبه کشور خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در بخش دیگری از صحبتهای خود به قانون رفع موانع تولید و بسته خروج از رکود اشاره کرد و افزود: بحث اصلی در اجرای این قانون، حمایت از تولید داخلی است تا با خرید کالاهای داخلی و حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان زمینه رونق اقتصادی و خروج از رکود حاکم بر کشور میسر گردد.

کشاورز همچنین بر تعامل بیشتر ذیحسابان دستگاههای اجرایی و دیوان محاسبات استان در رفع ابهامات و مبادله به موقع موافقتنامه های دستگاهها تأکید کرد.
ابراهیم مرادیان مدیرکل دیوان محاسبات نیز در این نشست گفت: ایجاد وحدت رویه در بحث نظارت مالی در دستگاههای اجرایی هدف عمده این نشست است تا در سایه تعاملات ذیحسابان و کارشناسان دیوان، زمینه انضباط مالی در استان بیش از پیش فراهم آید.

مرادیان

وی افزود: ذیحسابان در خط مقدم هستند و هر چه دیدگاهها در زمینه نظارت بر روند اجرای نظام مالی و بودجه ای نزدیکتر و به فهم مشترکی در رابطه با حل مسائل برسیم، استان از نتایج آن منتفع خواهد شد و زمینه رشد و رونق اقتصادی فراهم می آید.

مرادیان در این نشست عنوان کرد: پرداخت تفاوت تطبیق برای مستخدمین 88 به بعد دستگاهای اجرایی و نیز پرداخت عائله مندی به کارکنان اناث مجرد بر اساس رأی دیوان، وجاهت قانونی ندارد.

وی همچنین تأکید کرد: بر اساس بخشنامه های ابلاغی، نهادها و دستگاههایی که به نحوی از انحاء از بودجه عمومی دولتی استفاده میکنند، ذیحسابان آن دستگاهها از پرداخت اعتبار خرید کالاهای خارجی بصورت مستقیم یا اسناد مندرج در صورت وضعیتهای ارسالی از سوی پیمانکاران خودداری نمایند.
سهراب امدادی فرد مدیرکل امور مالیاتی استان نیز در این نشست ضمن تشکر از زحمات مجموعه ذیحسابی و دیوان به جهت همکاری و تعامل با امور مالیاتی گفت: همه ما هدف مشترک داریم و آن هم حراست و حفاظت از بیت المال است که بایستی در سرلوحه اقدامات و فعالیتها قرار گیرد.

امدادی فرد

امدادی فرد افزود: در سالهای اخیر با همکاری ذیحسابان و مسئولان دیوان محاسبات بسیاری از مشکلات و موانع پیش روی این اداره کل مرتفع و روند وصول درآمدهای مالیاتی در شرایط مطلوبی قرار گرفته است.
غضنفر آرام معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان نیز گفت: حسابداری تعهدی در دستگاههای اجرایی استان با تلاش ذیحسابان و همکاری دستگاههای اجرایی در حال اجراست و بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی ، استان کهگیلویه و بویراحمد از حیث اجرای به موقع و مطلوب نظام حسابداری تعهدی در بین 5 استان برتر کشور قرار دارد و امیدواریم با استقرار امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و آموزش نیروی متخصص برای اجرای این سیستم مالی، مشکلات نظام مالی و بودجه ای مرتفع گردد.

آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد