تاریخ درج خبر : 1394/09/01
کد خبر : ۵۲۴۴۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -
غریب واحدی پور

تعداد زیاد کاندیداهاومثلث انتخاب اصلح در کهگیلویه

ظریفی نقل می کرد که در تبلیغات انتخاباتی دوره قبل مجلس شورای اسلامی افراد یک طایفه خاص با طرح و برنامه طراحی شده توسط برخی ازبه اصطلاح بزرگان خود و برای حمایت از کاندیدی در محلی گردهم آمدند. بیش و پیش از سایرین همان بزرگان پس از معرفی تک، تک حاضرین به آن نامزد انتخابات ، لزوم توجه به حق و حقوق شرکت کنندگان را نیز پس از موفقیت در مبارزات انتخاباتی با نطق هایی آتشین به او یادآوری کردند.
مدتی پس از آن کاندید مذکور نماینده منطقه برای حضوری چهار ساله در پارلمان شد، اکثریت قریب به اتفاق آن جمع هم اگرچه خیلی دیر ولی سرانجام دریافتند که تنها حق و حقوقی که تمام و کمال پرداخت شد، مربوط به کارگردانان نمایش بود. همان کسانی که در استفاده از توده مظلوم بعنوان سیاهی لشکر و رایزنی های پنهان نخبه بودند.
برای اینکه درحقیقت گردهمایی، معرفی، ایراد نطق و.. همه نمایش هایی بیش نبودند چون از قبل رای حاضرین در مقابل ارتقاء سمت سازمانی و استخدام آقا زاده های بزرگان یاد شده و لابد کسب امتیازاتی دیگر توسط آنها مورد معامله قرار گرفته بود.
این قصه بطریقی حکایت پرغصه انتخابات مجلس در کهگیلویه است. طبق اطلاع اکنون نیز نسبت به دوره های قبل عده بیشتری خود را واجد صلاحیت کاندیداتوری برای تکیه زدن بر کرسی پارلمان به نمایندگی از مردم کرده اند. بدون شک هریک هم توانایی ها و ظرفیت های بالقوه شخصی و غیر شخصی دارد که در محاسبات خود و حامیانش برای حضور در این رقابت نفسگیر اثرگذار بوده اند.
بدیهی است که از جمله عوامل افزایش تعداد کاندیداها و بالتبع پیچیده‌تر کردن شرایط در این دوره علاوه بر افزایش اطمینان به عدم وجود هر گونه تقلب و تخلف سازمان یافته در دولت تدبیر و امید، مشخص نبودن نحوه اقدام متولیان در خصوص بررسی صلاحیت کاندیداها است. تا آنجا که این امر موجب گردیده تا صرفنظر از اینکه برخی از تیغ ردصلاحیت برای تهدید رقبای توانمند خود هم بهره برداری کنند، عده ای نیز مطابق با برآورد خود گزینه نقش آفرینی بجای کاندیداهای ردصلاحیت شده احتمالی واجد پایگاه رای گسترده را هم لحاظ کنند.
اما، از موارد فوق که بگذریم، امروز هم برخی بی توجه به توانایی ها، صلاحیت ها و استعداد های فردی بواسطه فرصت های استثنایی حضور در جایگاههای خاص که شاید به هیچ وجه هم سنخیتی با انجام وظیفه در کسوت نمایندگی مجلس برای تصویب قانون و نظارت بر حسن اجرای آن نداشته باشد، چون همیشه دوباره بعنوان سوپرمن ظاهر شده و بعبارتی با استفاده از عدم اطلاع مردم و مشکلات آنها که عمدتا”بیکاری جوانان و اشتغال است، از طریق توسل به شگردهای ناصواب و وعده های غیرقابل تحقق برای قاطبه مردم که مطابق با حکایت نقل شده عوام فریبی ومصداق تقلب و تخلف نامحسوس است، به عمد یا غیر عمد رقابت در انتخابات را غیر دقیق و غیر منصفانه می کنند.
ازاینرو، ضلع سوم برگزاری انتخاباتی دقیق و سالم برای برگزیدن سمبل فضایل ملت در هر حوزه انتخابیه ای بویژه در کهگیلویه پس از نقش آفرینی عوامل دولت و شورای نگهبان در رفع مشکل تقلب و تخلف سازمان یافته و عدم رد صلاحیت افراد توانمند و با صلاحیت،هوشیاری و آگاهی توام با مسئولیت توده مردم بویژه نسل تحصیل کرده و اندیشمند جدیداست که باید با حفظ هوشیاری بازیچه و سیاهی لشکر عده ای که استاد قربانی کردن منافع عموم به پای منافع خود و یا نزدیکان هستند، نگردند.چرا که نماینده غیرمتخصص، ناتوان و فاقد تجربه لازم در حوزه های مرتبط خواسته و یا ناخواسته بجای اینکه کاتالیزور عمران، توسعه ویا اشتغال زایی مولد گردد. دلال و سوداگر تامین منافع عده اندکی از نزدیکان و در خوش‌بینانه ترین وضعیت شاه کلید های حامی خود می گردد. برای اینکه چنین فردی تازه اگر خیلی هم هنر کند، فقط در حوزه محدود بخشش خارج ازقاعده و قانون پست های سازمانی،حق کشی آشکار از طریق مداخله در واگذاری فرصت های شغلی بسیار نادر و تقسیم ناعادلانه و بی تناسب با توسعه متوازن اعتبارات اندک قدرت مانور دارد.
با این اوصاف بطور ویژه از جوانان انتظار می رود که با آینه عبرت ساختن گذشته و استفاده از فرصت کثرت کاندیداها که بی شک در بین آنان برگزیدن فرد اصلح و توانمند کار شاقی نیست، با اصلاح روش های تبلیغی گذشته که حاصل آنها وضعیت نه چندان بسامان امروز است،از طریق توسل به روش های نوین تبلیغی سامان دهنده افکار عمومی برای انتخابی شایسته و بایسته با محوریت توجه به خصوصیات و توانایی های فردی کاندیداها به منظور حرکت در جهت خواسته های تاریخی ملت و تامین منافع تمام مردم حوزه انتخابیه صرفنظر ازطبقه اجتماعی، قومیت، نژاد و جغرافیای محل سکونت گردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • میر گفت:

    جناب مهندس متاسفانه دقیقه نود هم که شده باشد و پای صندوق تعصب قومی بر منطق غلبه می کند با هر سطح تحصیلاتی.

  • دوست قدیمی گفت:

    درود بر واحدپور گرامی که با ظرافت به موضوع پرداختی، امید می رود مردم شریف کهگیلویه بزرگ به این مهم توجه نموده و فریب آفراد کم مایه و فریبکار را نخورند و از یک سوراخ دو بار گزیده نشوند.

  • فرزندايل گفت:

    بسیارزیبادایی جان، به نظرم بایدکاندیدهابرای تبلیغ ازقشرجوان استفاده کنندوفرصت دراختیارجوانان برای پیشرفت دهندبه غیرازاین بامسایل ملی هم آشناشوند.

پربازديد