تاریخ درج خبر : 1394/09/01
کد خبر : ۵۲۴۴۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -
خوان‌پایه عنوان کرد

مرگ بیش از 8 موتورسیکلت سوار در تصادفات برون شهری استان/ توزیع رایگان کلاه ایمنی در چرام

مدیرکل سازمان حمل ونقل وپایانه های کهگیلویه وبویراحمدگفت: در هشت ماه سال جاری بیش از هشت نفر بر اثر تصادف موتورسیکلت در راههای استان جان خود را از دست دادند.
به گزارش سایت استان، علی خوانپایه مدیرکل حمل نقل وپایانه ها گفت:برای هفته ایمنی که از بیست و سوم شروع و تا بیست و نهم ادامه دارد و این برنامه ها توسط سازمان حمل ونقل وپایانه ها،راهنمایی ورانندگی ناجا به همراه دیگر ارگانهای دولتی درسطح کشورتدارک دیده شده است.
علی خوانپایه عنوان کرد: بخشی ازتصادفات جاده‌ای منجربه فوت مربوط به راکبین موتورسوار هست، و یکی از آسیب پذیرترین اقشار جاده ای حمل و نقل موتورسواران هستند که عدم تعادل و نداشتن حفاظ لازم موتورسیکلت باعث این آسیب پذیری می شود.
مدیرکل سازمان حمل ونقل پایانه‌ها تصریح کرد: طبق برآورد کارشناسان سازمان حمل و نقل در سطح کشور، سرعت بیش از50کیلومتردر تصادفاتی که یک یا دو طرف موتورسیکلت است احتمال 85درصد فوت راکبین موتورسوارن را به همراه دارد.
خوانپایه عنوان کرد: براساس آمارهای سارمان راهداری امور حمل و نقل، سال گذشته درکل کشور 12204 نفر بر اثر تصادف جان خود را در راه های برون شهری و روستایی از دست دادند، که از این تعداد بیش از دوهزار و دویست نفر راکبین موتورسوار بوده اند.
وی گفت: در راههای برون شهری و روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد154نفر در سال گذشته جان خود را از دست دادند که از این تعداد 18 نفر موتورسوار بودند.
مدیرکل حمل ونقل پایانه ها با اشاره به اینکه بیش از 70درصد تصادفات منجربه فوت موتورسوار بین 16 تا 20 سال سن دارند، اظهار داشت: این آمارنگران کننده بدلیل ارزانی این وسیله نقلیه و پایین بودن هزینه سوخت باعث شده که طبقه پایین دست جامعه از این وسیله استفاده کنند.
خوان پایه تصریح کرد: در هشت ماهه سال جاری بیش از 8 موتور سیکلت سوار در استان کهگیلویه و بویراحمد جان خود را ازدست دادند.
این مسئول بخشی از مشکلات و معضلات را مربوط به فرهنگ ترافیکی دانست و اظهار داشت: به غیر از سازمان حمل و نقل، دانشگاه ها،آموزش پرورش و صداوسیما می‌توانند نقش آفرینی زیادی درجهت فرهنگ سازی رعایت نکات ایمنی کنند.
خوان‌پایه ادامه داد: دومین عامل مرگ میر در سطح کشور تلفات ناشی ازسوانح بوده و عمده ترین سوانح ناشی از رانندگی است که در استان کهگیلویه و بویراحمد این امر صادق است و باید همه دست به دست هم دهیم تا فرهنگ ترافیکی و ایمنی شهروندان را تغییر دهیم.
مدیرکل حمل ونقل پایانه‌ها گفت: بیش از 70 درصد کسانی که دچار تصادف با موتورسیکلت می شوند و منجر به فوت این رانندگان موتورسوار می‌گردد از ناحیه سر و گردن آسیب می بینند و سازمان حمل و نقل کلاه ایمنی را سرلوحه کار خود قرار داده و هرساله تعدادی کلاه ایمنی را به صورت رایگان بین موتورسواران توزیع می کند.

گفتنی است این برنامه در شهرستان چرام اجرا شد.

گزارش و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد