تاریخ درج خبر : 1394/09/01
کد خبر : ۵۲۴۴۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

سراج: علم و صنعت در کهگیلویه و بویراحمد با یکدیگر بیگانه هستند

رئیس دانشگاه پیام‌نور کهگیلویه و بویراحمد گفت: جهش علمی بدون ارتباط بخش صنعت و دانشگاه میسر نمی‌شود ولی متاسفانه در استان ما، بخش صنعت و علم یکدیگر را قبول نداشته و به هم اعتماد ندارند.
علی سراج در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه پیام‌نور چرام با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور، بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است، اظهار کرد: ما معتقد هستیم که دانشگاه پیام‌نور مصداق واقعی گسترش عدالت آموزشی است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور کهگیلویه و بویراحمد با متذکر شدن این مطلب که دانشگاه پیام‌نور زمینه تحصیل را برای همه در سراسر کشور فراهم کرده است، عنوان داشت: این نکته خود باعث بالا رفتن کیفیت آموزشی این دانشگاه می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نقش تاثیرگذار دانشگاه پیام‌نور در تحول فرهنگی، ابراز کرد: بسیاری از افراد بر این باور هستند که با موج بیکاری که وجود دارد مدرک گرفتن کاری از پیش نمی‌برد و این افکاری اشتباه است چراکه نوع رفتار، برخورد، منش و پرورش فرد باسواد با بی‌سواد بسیار تفاوت دارد.

این مسئول به برنامه‌های دانشگاه پیام‌نور در سطح کشور اشاره کرد و گفت: بهینه‌سازی منابع و نیروی انسانی با تعامل دستگاه‌های اجرایی یکی از این برنامه‌ها است.

سراج عدم ارتباط بین دانشگاه و صنعت را یکی از مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و تصریح کرد: جهش علمی بدون ارتباط بخش صنعت و دانشگاه میسر نمی‌شود ولی متاسفانه در استان ما، بخش صنعت و علم یکدیگر را قبول نداشته و به هم اعتماد ندارند.

در ادامه، علی آذری نیز با بیان اینکه گسترش پرشتاب مراکز دانشگاه پیام‌نور، آسیب جدی به بحث آموزش وارد کرده است، گفت: برای کیفیت آموزش باید تجهیزات آزمایشگاهی در برخی از دانشگاه‌ها وجود داشته باشد و دانشکده‌های فنی و مهندسی نیز که نیازمند حوزه‌های کاربردی مرتبط هستند باید فرصت برایشان فراهم باشد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور چرام با اشاره به این مطلب که دانشگاه پیام‌نور در حال حاضر در جهت رسالت خود یعنی گسترش آموزش مجازی و الکترونیکی عمل می‌کند، عنوان داشت: شاید در آینده، ما به این اندازه حضور فیزیکی در دانشگاه نیاز نداشته باشیم، به عبارت دیگر در وضعیت فعلی نقش آموزشی تحت‌الشعاع فناوری قرار گرفته است.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد