تاریخ درج خبر : 1394/09/01
کد خبر : ۵۲۴۴۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

پهناور: 60 درصد شرکت تعاونی‌های کهگیلویه غیر فعال هستند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه گفت: از 620 شرکت تعاونی در این شهرستان 60 درصد غیر فعال هستند.
یوسف پهناور در نشست شورای اداری شهرستان کهگیلویه هدایت، حمایت و نظارت بر بخش تعاون در قالب شرکت‌های تعاونی را یکی از وظایف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: انسجام‌بخشی و پیگیری سیاست‌های کلان رفاهی به منظور توسعه عدالت اجتماعی و اقتصادی از دیگر وظایف است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه، تعداد تعاونی‌های شهرستان را 620 واحد دانست و تصریح کرد: 60 درصد این تعاونی‌ها در حال حاضر غیر فعال هستند.

پهناور عدم همکاری جدی بخش دولتی با تعاونی را از دلایل راکد ماندن تعاونی‌های شهرستان خواند و افزود: مسئولان در حالی به شعارهای آرمانی دل خوش کرده‌اند که کوچکترین توجهی به فراهم آوردن زمینه فعالیت تعاونی‌ها ندارند.

وی کمبود اعتبارات منابع مالی و سرمایه در گردش را از دیگر مشکلات تعاونی‌های غیر فعال برشمرد و گفت: فرآیند اعطای تسهیلات از زمان درخواست تا اخذ طولانی است و متقاضیان را منصرف می‌کند.

پهناور با بیان اینکه کمی‌نگری در سازمان تعاون بیش از کیفیت‌بخشی است، افزود: ابزار نظارتی قوی با برخورداری از ضمانت اجرایی لازم در برابر تعاونی‌های متخلف وجود ندارد.

به گفته پهناور فقدان فرهنگ‌سازی در تثبیت اندیشه و مشارکت‌پذیری و عدم توانایی شرکت‌های تعاونی در بازاریابی محصولات از دیگر مشکلات است.

پهناور با اشاره به استعدادهای کارآفرینان شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: به علت مشکلات بازاریابی آثار تولیدی آنان به نام دهدشت و به کام تبریز صادر می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه 15 هزار کارگر بیمه شده در سطح شهرستان وجود دارد، نبود فضای ورزشی برای این قشر را از مشکلات برشمرد و با اشاره به راکد بودن مجتمع ورزشی کارگران شهرستان گفت: می‌طلبد مسئولان برای فعال شدن این پروژه اقدام جدی داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد