تاریخ درج خبر : 1394/09/01
کد خبر : ۵۲۴۴۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

پوزش: کهگیلویه از عقب‌ماندگی تاریخی رنج می‌برد

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه کهگیلویه از عقب‌ماندگی تاریخی رنج می‌برد، خواستار توجه دولت به رونق اقتصادی این شهرستان شد.
علی پوزش در نشست شورای اداری شهرستان که با حضور معاون وزیر کار برگزار شده بود بخش تعاونی را تکمیل‌کننده بخش‌های دولتی و خصوصی دانست و اظهار کرد: بخش تعاون در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارد.

فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از نظر شاخص‌های توسعه با میانگین کشوری فاصله دارد و شهرستان کهگیلویه به خاطر محرومیت فاصله بیشتری با شاخص‌های توسعه دارد.

وی کهگیلویه را از لحاظ شاخص‌های توسعه جزء سه استان آخر کشور در این زمینه دانست و گفت: در گذشته سرمایه‌گذاری در استان‌ها انجام می‌شد و دولت حمایت می‌کرد اما متاسفانه استان ما این فاصله را هنوز طی نکرده است.

پوزش با بیان اینکه کهگیلویه از عقب‌ماندگی تاریخی رنج می‌برد، افزود: دیگر شهرستان‌های استان هر کدام قابلیت‌هایی از جمله آب و هوا، نفت و گاز برای توسعه دارند اما شهرستان ما مظلوم واقع شده است.

فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: به رغم محرومیت‌ها اما پتانسیل‌هایی در بخش کشاورزی و مراتع دارد که می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی برخورداری از دشت‌های وسیع را از قابلیت‌های کهگیلویه عنوان و تصریح کرد: این ظرفیت می‌تواند در گسترش زراعت و کشاورزی اثرگذار باشد.

پوزش با اشاره به مراتع مستعد در شهرستان، افزود: وجود این مراتع فرصت خوبی برای ایجاد صنعت گیاهان دارویی است.

رئیس شورای اداری کهگیلویه نرخ بیکاری این شهرستان را 17 درصد دانست و گفت: نرخ بیکاری شهرستان کهگیلویه از استان بیشتر است.

پوزش فعال شدن تعاونی‌ها را کمک به رونق اقتصاد و کاهش نرخ بیکاری خواند و تصریح کرد: برای رفع معضل بیکاری تشکل‌های تعاونی باید تقویت شوند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد