تاریخ درج خبر : 1394/09/02
کد خبر : ۵۲۴۵۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -
ناصر کیانی

« داستان نماینده و وزیر»

سایت استان: ناصر کیانی
در حالی که استاندارمحترم در سفر خارج از کشور به دنبال گشایشی در امور اقتصادی استان است، نمایندگان معزز مرکز استان و گچساران نتوانستند غیبت ایشان را پنهان دارند. آنان تلاش کردند ناکامی خود در کشاندن دولت به این خطه محروم را با پر اهمیت جلوه دادن سفر روز تعطیل وزیر کار جبران کنند. مردم منتظر بودند تا با وجود قرار گرفتن در انتهای لیست میزبانی از دولت تدبیر و امید،میزبان خوبی برای آن باشد که ناگاه خبر رسید وزیر کار، یکه و تنها قدم رنجه نموده و به استان چهار فصل ومملو از سرمایه های انسانی و طبیعی تشریف آورده تا شاید به تنهایی شق القمر کند و معضل کار و اشتغال دهها هزار جوان تحصیلکرده و بی کار استان را رتق و فتق نماید. وزیر کاردارای سابقه امنیتی، دانسته یا ندانسته نحوه مسافرت خود به استان خاص را خوب تنظیم نکرده بود.گویا نوع سفر به گونه ای طراحی شده بود که بر همگان تفهیم شود که این عملیات غرور آمیز توسط نماینده خاص استان صورت گرفته و بزودی هم نام وی به عنوان پدر اشتغالزایی و کار آفرینی در کتاب گینس ثبت خواهد شد. پرواز مستقیم تهران به گچساران پیش از آنکه نشانی از حل مشکلات جامعه هدف داشته باشد ومرهمی بر مشکلات فراوان بیکاران و کارگران عزیز گچساران باشد خود بر مشکلات کنونی منطقه ای افزود و ظاهرا در دوره فترت نماینده کهگیلویه، نقشه جغرافیای استان کهگیلویه و بویراحمد هم دستخوش تغییراتی گردید. ره آورد عملی سفر وزیر کار به استان، آن هم کمتر از صد روز به انتخابات مجلس شورای اسلامی ، حل مشکل بیکاران و کارگران نخواهد بود بلکه این نوع سفرهای ناگهانی در تداوم تلاشی است سیاسی و انتخاباتی که از مدتها پیش توسط نماینده خاص در اشکال مختلف از جمله باب کردن تملق گویی و مجیز گویی و ترانه سرایی صورت می گیرد. ظاهرا آقای خاص و دوستان مرکز نشین ایشان دریافته اند که مردم فهیم و آگاه گچساران و باشت،علی رغم حجم انبوه تبلیغات جهت قهرمان سازی و اسطوره سازی از ایشان، رغبتی به انتخاب مجدد وی ندارند.آنان نیک می دانند که اگرمحدودیت های گزینشی برای دوره آتی مجلس کمتر اعمال شود وکاندیداهای اصلی مردم از حوزه های مختلف استان وارد مجلس شونداین یکه تازی ها و قهرمان سازیها پایان خواهد یافت.فقردرجامعه تنها در حوزه اقتصادی نیست بلکه مهمترین شق از فقرکه نقش زیربنایی هم دارد ، فقر فرهنگی است که متاسفانه این فقرعمومی دامنگیر نخبگان استان ما شده است. اگروزیر محترم کار،آقای خاص را جزو نخبگان کشور می داند که هست،چگونه این نخبه کشوری در مواجهه با مسائل پیش پا افتاده تدبیرلازم به خرج نمیدهد؟ سلسله مراتب اداری را رعایت نمی کند؟ احساسات مردم را بیهوده جریحه دار می کند؟ قدرت خود را در حمل مستقیم وزیر، به رخ همقطاران مجلسی استان خود می کشد؟ در غیاب استاندار ، با معاونش هماهنگی نکرده وحداقل الزامات عرفی را رعایت نمی کند؟
جناب نماینده خاص
قدرت شما بر همگان آشکار و هویداست دیگر نیازی به زورآزمایی و اعمال قدرت ندارید. شهامت و قدرت ابراز عقیده تان بر مردم روشن است. پایبند بودن به اصول فکریتان کاملا محرز است.معیارهای اصلاح طلبی جنابعالی برای مردم مشخص است. همانطور که مرز اصلاح طلبی شما قبلا از طرف بزرگان حوزه انتخابیه تان به خوبی ترسیم وتا پل فهلیان اعلام شده بود، مرز اصول گرایی تان هم در کمیسیون رهروان و جبهه پایداری مشخص و اعلام گردید .
قدرت واقعی شما نه در حادثه پنج شنبه که در حادثه سقیفه وار ریاست کمیسون برنامه و بودجه احراز شده بود.
شجاعت، قدرت و زرنگی واقعی در فرصت طلبی و هم پیمانی با قدرت نیست که در استواری بر عهد و پیمان است. حتما قصه آنانی که بر علی (ع) خرده میگرفتند که معاویه از ایشان سیاسی تر و زرنگ تراست را می دانید…
جناب آقای نماینده
از قدرت و فرصت در اختیار خود که موقتی وفصلی است در جهت احقاق حقوق مردم محروم ، مظلوم و بی پناهی که به شما اعتماد کرده اند استفاده کنید که اگر در دل مردم جای گرفتی اسطوره و ماندگار خواهی شد و گرنه با کارهای تبلیغی و ظاهری می توان به شهرت رسید ولی به ماندگاری نه.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سعید گفت:

  ………….. سیاسی میخواهند با ایراد از بزرگان نامی دست و با کنند .برو جانم خدا روزیت را جای دیگه حواله کنه تاج امثال شما را میشناسه هیچ بهایی بهتون نمیده

 • مهدی گفت:

  آقای کیانی شمابااین حرفا فقط وفقط گناه میکنید
  دوست نداریدمنطقه رشدکند.برات متاسفم.
  دکترتاجگردون محبوب همه ی مردم است

 • بهزاد کاظمی گفت:

  جناب کیانی شما به دنبال چه هستید و چه انگیزه و منفعتی چنین سخت به تحرک در تخریب اثرگذارترین و پرکارترین نماینده استان واداشته است؟
  براستی پشت این شور زدن چه مسایلی پنهان است؟
  نکند پرده برافتد نه تو مانی و نه دستهای پنهان پشت پرده تخریب و تشویش جو انتخاباتی حوزه گچساران و باشت؟

 • z گفت:

  یعنی جوری گفتند استاندار در سفر خارج از کشور برای مسائل اقتصادی هستند کسی ندونه فکر میکنه استاندار رفته آلمانی ،آمریکایی ….یه استان کوچیک توی روسیه رفتند .
  ضمن اینکه آقای دکتر تاجگردون با هر خط و مشی که باشه داره نهایت خدمت را به منطقه باشت و گچساران می کنه

پربازديد