تاریخ درج خبر : 1394/09/02
کد خبر : ۵۲۴۶۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

«پتروشیمی شازند» تندیس شرکت پیشرو را کسب کرد

شرکت پتروشیمی شازند در میان شرکت های گروه توسعه ملی با دریافت لوح تقدیر و تندیس به عنوان شرکت پیشرو در گروه شیمیایی انتخاب شد.
در دومین همایش هم افزایی مدیران شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی که به میزبانی شرکت پتروشیمی شازند در مجتمع اقامتی و تفریحی توسکا برگزار شد، شرکت پتروشیمی شازند بعنوان شرکت پیشرو در گروه شیمیایی در شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی انتخاب شد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی شازند، دومین همایش هم افزایی مدیران شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و شرکت های تابعه در مجتمع اقامتی و تفریحی توسکا نوشهر به میزبانی شرکت پتروشیمی شازند در تاریخ ۲۸ آبان ماه برگزار شد. این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، با حضور جناب آقای دکتر حنیفی مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، خداداد غریب پور مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی شازند،مشایخی ریاست محترم هیئت مدیره شرکت پتروشیمی شازند، ابوالفضل ندیمی نائب رئیس محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شواری اسلامی و تنی چند از مدیران شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی برگزار گردید.
در این مراسم خداداد غریب‌پور مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی «شازند» با گزارشی مفصل و جامع به فعالیت ها و موفقیت های شرکت پتروشیمی شازند پرداختند.
وی افزود: شرکت پتروشیمی شازند با مشکلات و بحران های متعددی مانند تامین خوراک نفتا، طرح طبقه بندی مشاغل و تعمیرات اساسی شرکت در زمان تحریم ‌ها روبرو بود که با تشکیل «کمیته های تولید، مالی، اقتصادی و بازرگانی»، «اتاق های فکر» و «نظام پیشنهادات» توانست به خوبی از سد این مشکلات عبور کند. ایشان با موفقیت آمیز بودن تعمیرات اساسی شرکت پتروشیمی شازند پس از گذشت ۷ سال با تکیه بر توان متخصصان داخلی اظهار داشتند: لایسنسورهای خارجی مانند BP، ABB، یوهانتک و … بدلیل تحریم ها و شرایط حاکم حتی حاضر نشدند به مکاتبات شرکت پاسخ دهند اما همکاران ما در شرکت پتروشیمی شازند توانستند با توکل بر خداوند متعال و تکیه بر دانش فنی خود که اکثراً از نخبگان مراکز علمی و آموزشی کشور هستند تعمیرات اساسی را به خوبی به پایان رسانیده و مجتمع پتروشیمی شازند را مجدداً در مدار تولید قرار دهند. ایشان در ادامه گزارشی از دستاوردهای شرکت در طی سال های ۹۳ و ۹۴ با استناد به مکاتبات انجام شده با وزارتخانه، سازمان ها و شرکت های مرتبط در شاخص های «خدمات فنی، مهندسی و تولید»، «مالی، اقتصادی و بازرگانی»، جذب و نگهداری نیروی انسانی”، “کاهش هزینه های حمل و نقل”، “کاهش مصارف انرژی و سیاست های اتخاذ شده در شرایط تحریم و پساتحریم” و ” شرکت های تابعه” بیان داشتند. ایشان ضمن بیان شاخص های مالی شرکت از قبیل سود خالص سال ۹۳ (۴،۰۶۱،۶۸۲ میلیون ریال)، EPS به مبلغ ۱،۱۲۸ ریال، DPS به مبلغ ۱،۰۰۰ ریال، صادرات به مبلغ ۱۳،۸۷۸،۹۸۲ میلیون ریال، فروش داخلی به مبلغ ۱۲،۳۵۹،۰۴۶ میلیون ریال، مبلغ کل فروش (۲۶،۲۳۸،۰۲۸ میلیون ریال) از زحمات همکاران مجموعه تقدیر و تشکر نمودند.
در پایان غریب پور مدیریت محترم عامل با استعانت از ذات اقدس الهی، عوامل تاثیر گذار در کسب موفقیت های شرکت را در سرفصل کلی “توکل بر خداوند متعال”، “کار تیمی”، “انجام درست کار درست” و “مسئولیت پذیری( پذیرش صد درصدی مسئولیت” بیان نمودند.
سپس حنیفی مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی بسیار عالی شرکت پتروشیمی شازند اظهار داشت: با توجه به بینش مثبتی که نسبت به بانک ملی و شرکت گروه توسعه ملی و شرکت های تابعه در سطح جامعه وجود دارد باید تلاش شود بهره وری ها بصورت ارقام و اعداد نشان داده شود.
وی شرکت پتروشیمی «شازند» را به عنوان شرکتی خودجوش در جهت ارائه گزارشی جامع و کامل در خصوص فعالیت و بهره وری که با اعداد و ارقام همراه بود خواندند و افزودند که این نوع گزارشات مفصل و جامع نباید فقط مختص به شرکت پتروشیمی شازند باشد و دیگر شرکت های تابعه نیز مانند این شرکت باید اینچنین گزارش جامع و صریح ارائه دهند و کلید عملیاتی تهیه این نوع گزارش را بزنند.
وی همچنین بیان داشت: بحث اقتصاد مقاومتی مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری یک بحث مهم در امور اقتصادی است و شرکت های تابعه می بایست تلاش کنند این سرفصل را در کنار سرفصل های کارایی و عملیاتی شرکت در حوزه فعالیت های خود بگنجانند و در گزارشات آینده خود ارائه دهند و شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی می بایست نمادی برای حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی نشان داده شود.
در پایان شرکت های پیشرو سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در ۵ گروه حوزه فعالیتی شامل گروه محصولات شیمایی، گروه محصولات غذایی و آشامیدنی، گروه محصولات دارویی، گروه سیمانی و گروه شرکت های مالی و سرمایه گذاری معرفی گردید.
شرکت‌های پیشرو منتخب از نظر شاخص های مالی، اقتصادی و بهره وری برای سال مالی ۱۳۹۳ انتخاب شدند که از اینرو شرکت پتروشیمی شازند بعنوان شرکت پیشرو در حوزه محصولات شیمایی معرفی گردید.
غریب پور مدیریت محترم عامل تندیس و لوح تقدیری از جناب آقای دکتر حنیفی مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی دریافت کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    توانمندی و قابلیت های جناب آقای مهندس غریب پور به گونه ای است که در هر جایگاهی قرار گیرد به طرز چشمگیری می درخشد و از خود خدماتی ماندگار بجای می گذارد خدا وند یار و یاور وی باشد و بسلامت دارش.

پربازديد