تاریخ درج خبر : 1394/09/03
کد خبر : ۵۲۴۸۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

راه برون رفت کهگیلویه بزرگ از وضعیت موجود استفاده از نیروی انسانی متخصص،کارآمد و متعهد است

علی آرام؛ مدیر کل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در دوران اصلاحات در نشستی صمیمی با جمعی از فرهنگیان شهرستان کهگیلویه در زمینه نقش و جایگاه معلمان در توسعه به بحث و تبادل نظر پرداخت.
آرام با اشاره به آیه «اقرا باسم ربک الذی خلق» گفت: در مکتب اسلام تعلیم و تربیت به عنوان نخستین پیام که به انسان ابلاغ می شود در نظر گرفته شده است و افزود: از این رو علم و دانش، مربی و متعلم و مدرسه و مکتب از جایگاه ویژه ای برخوردار است چرا که اولین سخن خدا باپیامبرش با ( بخوان ) شروع می شود.
وی رسالت معلم را همان رسالت پیامبر برای خروج مردم از گمراهی و حرکت بسوی رشد و کمال دانست و گفت:رسالت محوری معلم بر پنج محور دعوت به سوی خدا،دعوت به سوی تربیت نورانی برای رسیدن به آرمانشهر، دعوت به سوی اصلاح جامعه،دعوت به پاکسازی و اصلاح اخلاقی و دعوت به سوی علم و دانش استوار است.
معاون فنی مهندسی شرکت معین کوثر با یادآوری این نکته که برای رسیدن به توسعه ما به نیروی انسانی،سرمایه و مدیریت نیازمندیم و با تاکید بر این موضوع که معلم چگونه زیستن،چگونه زندگی کردن و چگونه رفتن را به ما می آموزد گفت: نتیجه نهایی کار معلم می شود تربیت نیروی متخصص که به عنوان نیروی انسای از ارکان توسعه می باشد و انجام این مهم بر دوش معلم است.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تهران غرب با اشاره با بیان این موضوع که درکشورهای توسعه یافته حقوق و مزایای یک معلم به لحاظ تامین اجتماعی در رده های اول جامعه قرار دارد و معلمان از این لحاظ دغدغه ای ندارند گفت: اما متاسفانه در کشور ما طوری شده است که معلمان به لحاظ تامین معاش و درآمد زندگی با یک شغل نمی توانند زندگی کنند که رسیدگی بیشتر و مطلوب تر مسئولین را می طلبد.
علی آرام در پایان راه برون رفت کهگیلویه بزرگ از وضعیت موجود را تربیت نیروی کار متخصص دانست و گفت: برای رسیدن به توسعه باید از نیروی متخصص کارآمد استفاده شود که اگر منطبق بر خردگرایی، عقلانیت و شایسته سالاری باشد توسعه محقق خواهد شد.

منبع:خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سعیدبخشوده گفت:

    با درود بر برادر بزرگوارم جناب دکتر ارام و ارزوی موفقیت برای ایشان در تمام مراحل زندگی بالاخص مسائل سیاسی

  • v.n گفت:

    درود بر دکتر عزیز .انشالله برای یکبار هم که شده انقلاب فکری در کهگیلویه رخ بده و یک نیروی خلاق و پر انرژی در مجلس داشته باشیم.

  • آشنا گفت:

    واقعا شهرستان کهگیلویه به همچنین نماینده باسواد و تحصیل کرده ای نیاز دارد .درود بر دکتر آرام

پربازديد