تاریخ درج خبر : 1394/09/04
کد خبر : ۵۲۴۹۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل ارشاد اسلامی استان مطرح کرد؛

وظیفه مهم رسانه ها در انتخابات، عدم فضاسازی علیه کاندیداها و ایجاد آرامش بین مردم است

مدیرکل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وظیفه رسانه‌ در انتخابات ایجاد آرامش برای مردم و عدم فضاسازی علیه کاندیداهاست.

رضا دهبانی‌پور در نشست با دادستان مرکز استان و اهالی رسانه و مطبوعات با عنوان نشست توجیهی در زمینه انتخابات، اظهار کرد: وظیفه رسانه مانند بسیج ایجاد امنیت از جمله امنیت روانی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تبریک هفته بسیج گفت: این امنیت باید دو طرفه باشد و مسئولان که انتظار دارند رسانه در جامعه ایجاد امنیت کند خود نیز امنیت رسانه‌ها را تأمین کنند.

این مسئول عنوان کرد: اگر برای رسانه‌ها امنیت ایجاد شود مسئولیت خود را به نحو درستی انجام خواهند داد و اگر هم امنیت نداشته‌باشند اطلاع‌رسانی در جامعه با مشکل اساسی روبرو می‌شود.

دهبانی‌پور با تأکید بر اینکه رسانه‌ها پیام و درد و مطالبات مردم را به حاکمان ابلاغ می‌کنند، افزود: لذا باید وظیفه خود را در قبال آن‌ها انجام دهیم.

این مسئول از انتخابات در نظام‌های دموکراتیک به عنوان سمبل دموکراسی یاد کرد و افزود: انتخابات تجلی‌گاه اراده مردم است و هنر بزرگ امام راحل بود که مردم را در سرنوشت خود دخالت داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا انتخابات به بهترین نحو برگزار شود، افزود: باید مردم پای صندوق‌های رأی بیایند و مطمئن باشند که رأی خودشان است و انتخاب با رأی خودشان صورت گرفته‌است.

دهبانی‌پور تشریح کرد: بر همین اساس نباید در انتخابات سیاه‌نمایی کرده و همه چیز را غیرواقعی جلوه دهیم.

این مسئول با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در انتخابات دارند، خاطرنشان کرد: ایجاد امنیت و آرامش در بین مردم و عدم فضاسازی علیه کاندیداها از وظایف رسانه‌ها در انتخابات است.

+فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد