تاریخ درج خبر : 1394/09/04
کد خبر : ۵۲۴۹۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

اخطار شهردار یاسوج به ادارات برای پرداخت مطالبات

شهردار یاسوج از مطالبات 124 میلیارد تومانی عوارض از ادارات در این شهر خبر داد و گفت: در صورت استنکاف از پرداخت مطالبات به کمیسیون ماده 77 متوسل می‌شویم.

محمدعلی جاوید در نشستی با عنوان عوارض نوسازی در استان کهگیلویه و بویراحمد که به ریاست استاندار و تعدادی از شهرداران و دستگاه‌های دولتی برگزار شد، اظهار کرد: بهتر این بود که در این چنین نشستی همه مسئولانی که با آن‌ها در خصوص عوارض سر و کار داریم حضور پیدا می‌کردند که متأسفانه چنین نشد.

شهردار مرکز استان بیان کرد: برای مثال از دانشگاه علوم پزشکی 26 میلیارد تومان طلب داریم که در این نشست باید شخص رئیس محترم دانشگاه حضور پیدا می‌کرد.

این مسئول افزود: جای تأسف دارد که از تعداد 35 دستگاه اجرایی که باید عوارض خود را بپردازند تنها 5 دستگاه حضور پیدا کرده‌اند.

وی گفت: شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است که از جای دیگری پول نمی‌گیرد و باید به همین خاطر به فکر کارگرانی باشیم که حتی چند ماه حقوق نگرفته‌اند.

شهردار یاسوج افزود: تعداد هزار و 200 نفر کارکنان شهرداری یاسوج هستند که باید ماهیانه بیش از دو میلیارد تومان هزینه حقوق آن‌ها کنیم.

این مسئول اظهار کرد: همه این حقوق باید از محل عوارضات پرداخت شود در حالی که 124 میلیارد تومان از محل عوارضات از دستگاه‌های دولتی مطالبه داریم و برخی از این مطالبات هم در آمارها نیامده‌اند.

شهردار مرکز استان گفت: کارگر شهرداری یاسوج مانند کارمند سایر ادارات نیست و آن‌ها حتی اعتباری که از مغازه سر کوچه خود یک سطل ماست قرض بگیرند، ندارند.

وی با بیان اینکه شهرداری یاسوج با سیلی صورت خود را سرخ نگاه داشته و بارها و بارها برای حمل زباله با فحش و ناسزا روبه‌رو شده‌است، تصریح کرد: این در حالی است که صدا و سیما با این وضعیت همواره از کارگران شهرداری در خصوص پرداخت نشدن حقوق آن‌ها مصاحبه می‌گیرد.

جاوید با تأکید بر اینکه کار به جایی رسیده که برخی اوقات راهی جز استفاده از کمیسیون ماده 77 نداریم، افزود: به دنبال تعامل هستیم و منتظریم اداراتی که بدهکار هستند هر چه زودتر بدهی خود را بپردازند تا کار به دریافت مطالبات از طریق کمیسیون ماده 77 کشیده نشود.

+فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد