تاریخ درج خبر : 1394/09/04
کد خبر : ۵۲۵۰۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -
بزرگواری:

تاجگردون با لابی لاریجانی رئیس کمیسیون بودجه شد/ موحد نمی‌دانست برداشت آب از پشت سد ممکن نیست/ رسانه‌ها عملکرد من و زارعی را پوشش مناسب نمی‌دهند

در بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد شاید بیشتر از همه، نماینده چهار شهرستان کهگیلویه ،چرام ،لنده و بهمئی مورد انتقاد قرار بگیرد.
علی محمد بزرگواری هشت سال نماینده مردم این شهرستانها در مجلس شورای اسلامی است شاید به جرات بتوان گفت که دو سال اخیر برزخی ترین روزهای نماینده حوزه کهگیلویه است.
پای صحبت وی نشستیم و از دغدغه های مردم حوزه انتخابیه اش گفتیم،بزرگواری درد و دل زیاد کرد از خیلی ها گله داشت.

bozorgvari
آنچه که در ذیل می خوانید مشروح گفته های نماینده حوزه کهگیلویه است.

تحریم مانع پیشرفت پتروشیمی دهدشت شد

بیشترین امیدواری برای ایجاد اشتغال در حوزه انتخابیه من پتروشیمی دهدشت بود ،این پتروشیمی یک خط به نام خط غرب بود که پیگیری کردم و خط را خط دنا نامگذاری کردیم ،این خط به همراه خطوط کازرون ،ممسنی ،گچساران و لردگان به هم وابسته بودند پتروشیمی گچساران پتروشیمی مادر شد و پتروشیمی لردگان را از این خطوط جدا کردند
همه این خطوط باید از پتروشیمی گچساران تغذیه می شدند و خط گچساران نیز از خط بید بلند می بایست تغذیه می شد بید بلند ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که مسایل تحریم پیش آمد و تعطیل شد و به همین دلیل دست ما را بستند.
خیلی پیگیر پتروشیمی دهدشت بودم الان هم هستم من مشکل آب ،برق ،گاز ،سند و محیط زیستی این پتروشیمی را با دوندگی فراوان حل کردم سرمایه گذار پیدا شده اما می گوید مواد اولیه باید باشد تا من با اطمینان خاطر سرمایه گذاری کنم با نمایندگان کازرون ،گچساران،ممسنی با وزیر نفت نشست داشتیم در حال حاضر کار بید بلند مجددا شروع شده بید بلند که شروع شود گچساران هم امیدوار می شود ، بعد از آن دهدشت هم شروع می شود ،گچساران ساختمان سازی را شروع کرده است..
این ها به هم متصل هستند ما برای تغذیه به گچساران چشم بستیم و پتروشیمی گچساران به بید بلند و در حال حاضر در حال پیگیری هستیم و به نتایجی نیز دست یافته ایم.

نماینده سابق حوزه کهگیلویه نمی دانست که برداشت آب از پشت سد ممکن نیست/سد به نام کهگیلویه بود و به کام خوزستان

کشاورزی دهدشت از نبود آب رنج می برد قرار بود برای کهگیلویه سد سازی کنند اما بدون هیچ مطالعه ای بجای سد کلات سد مارون را احداث کردند.
قرار بود سد کلات را با ۳۷۰ میلیون متر مکعب آب احداث کنند اما نماینده قبلی مخالفت کرد و اینگونه شد که سد مارون را احداث کردند.سدی که به نام کهگیلویه و به کام خوزستان است.نماینده قبلی چرا به این مهم فکر نکرد که از پشت سد نمی توان آب برداشت کرد ،الان بهبهان و بخش اعظمی از استان خوزستان از سدی که به نام کهگیلویه بود نهایت استفاده را در بخش آب شرب و کشاورزی می برد هر چند که پیگیر هستم از این سد برای بهمئی مجوز بگیرم.
سد کوثر را هم گچساران و عسلویه و بوشهر استفاده می کنند و بعد از سه سال توانستم فقط برای آب شرب شهرستان های حوزه انتخابیه ام با تلاش فراوان مجوز بگیرم.
دنبال این هستیم که پایین تر از لوداب یک سد ۱۰۰ میلیون متر مکعبی بزنیم مطالعات انجام شده و من هم به شدت پیگیر هستم.

اگر شما پیمانکار سیمان دهدشت را دیدید من هم دیدم

سیمان دهدشت هم از مصیبت های من در دوران نمایندگی بود دولت تمایلی به ایجاد کارخانه سیمان ندارد چون کارخانجات سیمان اشباع شده اند و ما بعد از پی گیری های فراوان توانستیم در بخش خصوصی برای آقای س-ض ۱۵ میلیارد تومان وام بگیریم.
متاسفانه این آقا پول را گرفت و غیبش زد بعدا با آقای خادمی استاندار توانستیم پیدایش کنیم قول مساعد داد که کار خود را شروع کند بعد از آن اگر شما آن آقا را دیدید من هم دیدم.

604

کارخانه آجر دهدشت اشتغال زایی مناسبی ایجاد می کند

برای راه اندازی کارخانه اجر دهدشت که بهترین کارخانه ایران نیز هست و سرمایه گذار از اصفهان آوردیم . بخش اعظمی از جوانان حوزه انخابیه ام مشغول بکار خواهند شد و این کارخانه بزودی به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

پیمانکار قبلی جاده پاتاوه دهدشت کار را نیمه کاره رها کرد/چهارمحال بختیاری نیرو در مرکز داشت پیشرفت کرد

محرومیت کهگیلویه مهمترین عامل مهاجرت دهدشت به سمت یاسوج است ،خوب ما امیدوار بودیم با احداث جاده باغچه جلیل و پاتاوه دهدشت سایه محرومیت تا حدود زیادی از سر مردم کهگیلویه و دیگر شهرستان ها برداشته شود جاده باغچه جلیل بزودی به مرحله بهره برداری می رسد و در ارتباط با جاده پاتاوه دهدشت پیمانکار قبلی که اتفاقا قصد کاندیداتوری برای مجلس دارد کار را به بهانه طلب ۴۸ میلیاردی نیمه کاره رها کرد البته خوب کارفرمای اصلی قرارگاه خاتم النبا بود و در حاضر با تلاش فراوان توانستم ۳۲ درصد از این پول را برای ادامه کار بگیریم تا از بن بست خارج شود
خوب یاسوج مرکز استان است و فضا و طبیعت و اب و هوای مناسبی دارد مردم دهدشت مثل مردم گچساران پولدار نیستند گچسارانی ها به اصفهان و شیراز مهاجرت می کنند و دهدشتی ها به یاسوج .
یک سوم جمعیت یاسوج ،دهدشتی هستند که هجوم اوردند به سمت یاسوج عده ای هم می آیند اما نمی توانند بمانند دوباره به سوی دهدشت کوچ می کنند.
بارها در مرکز گفتم تا دولت نگاه ویژه به مناطق محروم نداشته باشد وضعیت به همین شکل است و ما جهشی نخواهیم داشت،چهارمحال چرا پیشرفت کرد و خودش را از استان های محروم جدا کرد چون نیرو در مرکز داشتند.

به نماینده بویراحمد و دنا تشر زدم/تاجگردون با لابی گری لاریجانی شد رئیس کمیسیون بودجه/سفر مستقیم وزرا به گچساران برای تبلیغ است/این گونه سفرها هیچ سودی برای مردم ندارد

در دولت احمدی نژاد نیکزاد وزیر مسکن را به دهدشت آوردم و بعد از دهدشت به گچساران هم بردمش نامجو را به بهمئی بردم و یک سر هم به گچساران رفتیم دولت کنونی با تشکیلات اقای تاجگردون هم سواست اقای تاجگردون با لابی گری آقای لاریجانی رئیس کمیسون بودجه شد و حالا و وزیران هم به پیشنهاد ایشان قبل از سفر به مرکز استان راهی گچساران می شوند.
این سفر وزرا هیچ سودی ندارد فقط تبلیغات دارد هفت ماه پیش وزیر ارتباطات آمد. گچساران مصوبه داشتند و قولهایی هم داده شد اما کدام مصوبات کدام قول. از وعده ۶ ماه پیش حتی یک ریال محقق نشده است همه این ها برای تبلیغات است چرا یک سال پیش یا دوسال پیش سفر وزرا به صورت مستقیم به گچساران به این گستردگی نبود،می آیند قول می دهند و برای ما دردسر درست می کنند .
زمانی اقای هدایت خواه رییس مجمع نمایندگان استان بود و نماینده مرکز استان هم بود ما با هم هماهنگ بودیم هر وزیری می آمد اول می بایست به مرکز استان می آمد و اینگونه شان استان بیشتر حفظ می شد .اما وزیر کارکه رفت گچساران به آقای زارعی زنگ زدم و تشر زدم که دلت خوش است که رییس مجمع نمایندگان استانی اما باید خودت بروی گچساران دست وزیر ارتباطات را ببوسی که یک سفری هم به یاسوج بیاید.

از ۵۰ میلیارد پول نفت ۳۷د میلیارد به گچساران و باشت دادند و ۱۳ میلیارد به بقیه استان/این ظلم است این بیداد است

۵۰ میلیارد پول نفت به استان دادند اما ۳۷ مییلیارد به گچساران و باشت رسید و ۱۳ میلیارد به بقیه استان این ظلم است این بیداد گری است این تبعیض است مردم باید ما را درک کنند.

از رسانه ها هم گله دارم/عملکرد من و آقای زارعی کمرنگ نمایش داده می شود

البته تبلیغات خیلی موثر هست من و اقای زارعی هم مثل اقای تاجگردون برا ی اماکن ورزشی اعتبار گرفتیم و حتی بیشتر اما همه این ها به اندازه یک سوم اعتبارات گچساران و باشت انعکاس داده نشد.
من از شما رسانه ها هم گله دارم چرا بازتاب عملکرد من و اقای زارعی دیده نمی شود آنها برای خودشان سایت و نشریه دارند ،هزینه می کنند، اما من پولی برای تبلیغات ندارم خودم هستم و خدای خودم ،کلاهی از نمد ندوخته ام زن و بچه ام که از یاسوج بخواهند بروند دهدشت به مدیری یا شخصی زنگ نمی زنم می گویم با تاکسی عمومی بروید شما هم مثل بقیه مردم بروید ،می روند و زنگ می زنند که راننده و مسافران ما را نمی شناختند هر چه فحش بود نثارت کردند این هم از شانس ما است جاده ای که با پیگیری من درست شد و آسفالت شد روی آسفالتی که من برایش زحمت کشیدم رانندگی می کنند و فحش به خودم هم می دهند.

کدام پول؛ از ماده ۱۸۰ چقدر پول گرفتیم؟

مدیران استانی فقط قول می دهند چرا یکی نیست از آنان بپرسد الان که پاییز هم دارد تمام می شود از ماده ۱۸۰ که این همه مانور دادید چه خبر چند ریال تخصیص داده شد من می دانم دولت بودجه اضافه ندارد گذاشتند همراه با سفر هیات دولت به استان یه ۵۰ یا ۶۰ یا هر درصدی را بدهند که لااقل دست خالی نیامده باشند.

گفتگو: صادق الهی – فصلی نو

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  حاج اقاشما چکاره رسانه دارید که عملکرد شمارا پخش کنه یا نه کارشمارا خدانظاره میکنه وقبول داره سایت چیه…..شما نماینده بی منت هستید

 • فرزندایل گفت:

  آقای بزرگواری بگذارحداقل یک نفرازاستان بالابره ، به جای حمایت دارین پشتش روخالی می کنیدبه همین دلایل هست که استان ماهمیشه محروم است اگریک نفرپیشرفت کنه بایداین طورنابودش کنید،،،،،،،،،دست برداریدازاین بچه بازی ها،،،،،،،،،،،،،دست بردارید

 • سادات امام زاده علی گفت:

  سیدبزرگوارشمافراترازاستان کهگیلویه وبویراحمد هستی ،شماباید تهران نام نویسی کنی،مردم تهران قدرتورامی دانند این استان برای شما کوچک است،باید ، نماینده حوزه ای بشوی که بدونن سیاست یعنی چه،بله سیدجان شما واقعیت رامی گوید،هرچندبرای دیگران تلخ است، …………………. همیشه هزارچهره بوده،وهست،این خصلت یک ……… است

 • کارمند گفت:

  علی جان،یک نگاه به مدیران کل بنداز،خادمی استاندارکه هیچ،…….. مدیرکل ثبت اسناد،خانمش مدیرکل کتابخانه ها،موسوی امجد،بهزیستی، کشاورزمدیرکل دارایی ،درخشانی مدیرمالی استانداری،وفایی مدیرکل،،،،،وووووو

  • علی از دهدشت گفت:

   استاندار و موسوی امجد نیروی دولت جدید هستن که هیچ وفایی خیلی وقته تو استانداریه کشاورز مدیر کل دارایی درسته ثبت اسناد اصلا اداره است چیه

 • اصلاح طلب گفت:

  بزرگواری عزیزبرادرزمانی که دردولت گذشته سفرزیارتی رابرمردم ترجیح می دادی بایدفکراین روزراهم می کردی،حنات دیگه رنگی ندارد،

 • علی از دهدشت گفت:

  ای ساداتی که پست گرفته کیه معرفیش کنیت ما هم بشناسیمش

 • ناشناس گفت:

  پس این فرزند منه که تو وزارت بهش پست دادند،چقدر از هم طایفه هایی هایت با لابی گری ها شما پست گرفتند فراموش کردید
  آقای بزرگواری عزیز کل استان و حوزه شما آیا بر اساس شایسته سالاری پست ها به ساداتی ها داده شده،شما فراموش کردید

 • ارسلان گفت:

  اشکم دراومد.چقدر ……….. سخن می گوید.ان وقتیکه از تریبون مجلس به تحریک نمایندگان جبهه پایداری علیه دولت سخن می گفتی باید به فکر این روز هم می بودی…برای استیضاح وزرا و تضعیف دولت تلاش می کنی توقع داری برایت حلوا حلوا کنند؟

 • میر گفت:

  سید مظلوم

پربازديد