تاریخ درج خبر : 1394/09/05
کد خبر : ۵۲۵۰۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار یاسوج تأکید کرد؛

ضرورت طراحی کمربند سبز شهر یاسوج/ضرورت داشتن طرح جامع

شهردار یاسوج گفت: اگر بخواهیم کار عملیاتی کنیم و مشکلات را برطرف کنیم باید کمربند سبزی برای شهر یاسوج طراحی کنیم.
خبرگزاری فارس: ضرورت طراحی کمربند سبز شهر یاسوج/ضرورت داشتن طرح جامع

محمد علی جاوید در جلسه بررسی سکونت گاه‌های غیرمجاز این شهر با بیان اینکه در این خصوص یکی آینده پیش روی شهر و دیگری وضعیت کنونی آن باید مورد بررسی قرار گیرد، اظهار کرد: اگر بخواهیم کار عملیاتی کنیم و مشکلات را برطرف کنیم باید کمربند سبزی برای شهر یاسوج طراحی کنیم.

شهردار یاسوج بر ضرورت تعیین و طراحی کمربند سبز شهر تاکید کرد و گفت: بهترین گزینه برای طرح کمربند سبز کمربندی است که جنوب کشور را به شمال وصل می‌کند و نباید محدوده فعلی را به نام شهر ببینیم چراکه شهر با جمعیت و شرایط قطعا گسترده‌تر خواهد شد.

جاوید هماهنگی بین دستگاهی را مهم خواند و گفت: فرمانداری همکاری و هماهنگی بین بخشی را داشته باشد و تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه ساخت و ساز و خدمات‌رسان باید با همکاری و همراهی بیشتر مشکلات و موانع را یکی پس از دیگری رفع کنند.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف شهر یاسوج اذعان کرد: انتظار می‌رود استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی و دیگر دست اندرکاران به این گفتمان برسند که هرچه سریع‎تر برای تعیین تکلیف مناطق سرآبتاوه و سروک و دیگر مناطق به نتیجه برسند که به شهر یاسوج الحاق شوند.

شهردار یاسوج در ادامه بر ضرورت داشتن طرح جامع تاکید کرد و گفت: باید طرح جامعی برای شهر یاسوج داشته باشیم در صورتی که اقدام لازم در این خصوص صورت نگیرد در آینده شهر یاسوج وضعیتی بهتر از اکبرآباد، سرآبتاوه و موردرازها نخواهد داشت.

این مسئول با تاکید بر اینکه نباید به ساخت و سازهای غیرمجاز خدمات داده شود، گفت: تا زمانی که اقدام و برخورد لازم با ساخت و سازها صورت نگیرد وضعیت همچنان به همین شکل باقی خواهد ماند و نتیجه بهتر از این نخواهیم داشت.

جاوید با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز و عدم رعایت نکات فنی و ایمنی در سکونتگاه‌ها اذعان کرد: با زلزله‌ای مشخص می‌شود که چه سهل‌انگاری‌هایی صورت گرفته ست.

شهردار یاسوج در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به انعقاد قرارداد با آب و فاضلاب مبنی بر مقابله با هدرروی و شکستگی‌ها در سطح شهر یاسوج اذعان کرد: طبق قرارداد منعقد شده آب و فاضلاب می‌تواند بدون گرفتن استعلام کار تعمیر، مرمت اصلاح شبکه را انجام دهد که متاسفانه با انجام عملیات معابر و سطح خیابان‌ها با کنده‌کاری‌ها رها می‌شوند.

+فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد