تاریخ درج خبر : 1394/09/05
کد خبر : ۵۲۵۰۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج:

تعاونی‌ ادارات در سایه مدیران و مسئولان ساخت و ساز غیرمجاز می‌کنند

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: راه‌اندازی تعاونی مسکن در سازمان‌ها13940611000835_PhotoA و ارگان‌ها که در سایه مدیران و مسئولان در حاشیه شهر یاسوج کار می‌کنند خود از دلایل سکونتگاه‌های غیرمجاز است.

هدایت امیری در جلسه سکونت گاه‌های غیرمجاز حومه شهر با بیان اینکه از سال 77 و در دوره اول شورای اسلامی شهر تاکنون دغدغه ساخت و سازهای غیرمجاز را داشتیم، گفت: از آن زمان تاکنون با چنین مسائلی مواجه بودیم که هرچه جلوتر رفتیم جدا از اینکه مشکلات برطرف نشد موانع نیز بیشتر شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج خاطرنشان کرد: در شهر یاسوج ساخت و سازها جلوتر از شهر هستند و میزان تقاضا به نسبت عرضه بیشتر است.

وی با بیان اینکه جمعیت بسیار زیادی به سمت شهر سوق داده شدند که به عنوان مسئول باید مشکلات را به حداقل برسانیم، تصریح کرد: شهر یاسوج به جهت مرکز استان بودن جمعیت بالایی را در خود جای داده که باید چاره‌های برای آن‌ها اندیشید.

ساخت و سازها در بویراحمد ساماندهی شوند

امیری با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر یاسوج اذعان کرد: اگر ساخت و سازی صورت گرفت و متمرکز شدند سکونتگاه ایجاد می‌شود و در چنین شرایطی تمامی دستگاه‌های خدماتی مجبور به خدمات‌رسانی می‌شوند.

این مسئول با تأکید بر اینکه باید مسیر را برای متقاضیان و شهروندان فراهم کنیم تا ضابطه‌مند و اصولی مجوز لازم ساخت و ساز را کسب کنند، گفت: با ساماندهی ساخت و سازها مردم می‌توانند مجوزهای لازم را کسب کنند و بر اساس قانون اقدام به ساخت و ساز کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که طرح‌ها و مشاورین تصویب و ابلاغ شوند مشکلی نخواهیم داشت و دیگر کمبود سرانه آموزشی، فضای سبز و بهداشتی در حاشیه شهر نداریم و جلوی هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز نیز گرفته می‌شود.

امیری، یکی از دلایل ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر یاسوج و اطراف آن را وجود تعاونی‌های سازمان‌ها و نهادها عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی تعاونی مسکن در سازمان‌ها و ارگان‌ها که در سایه مدیران و مسئولان در حاشیه شهر یاسوج کار می‌کنند خود از دلایل سکونتگاه‌های غیرمجاز است.

رئیس شورای شهر یاسوج با بیان اینکه تعاونی‌های شهر یاسوج اصول و ضوابط را رعایت نمی‌کنند، گفت: هیچ جایی همچون یاسوج نبوده چراکه هر تعاونی ابتدا طرح می‌دهد، زیرساخت فراهم می‌کند و پس از آن قطعات زمین را به فروش می‌رساند.

این مسئول ادامه داد: در صورتی که زمین‌های سررود جنوبی با این روش ساخت و ساز شوند با چنین سخت‌گیری و موانع نمی‌توان آن‌ها را به عنوان زمین کشاورزی محسوب کرد.

امیری با تاکید بر اینکه زمین‌های سروک دیگر کشاورزی محسوب نمی‌شوند و تا پنج سال آینده تمامی زمین‌ها ساخته می‌شوند، گفت: مسئولان و متولیان اجرایی باید با همکاری، همراهی و هم‌افزایی وضعیت را بررسی و طرح بگذارند تا دیگر شاهد چنین مشکلات و معضلات نباشیم.

archive_12-10-1390_IMAGE634611087701562500

+فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد