تاریخ درج خبر : 1394/09/05
کد خبر : ۵۲۵۱۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -
نقدی بر مصاحبه اخیر نماینده کهگیلویه؛

آقای بزرگواری به کدامین مصاحبه ات سوگند؟

محمود نعیمی

بزرگواری بر حسب عادت دیرینه اش بجای بیان عملکرد نداشته اش به رقبای خود حمله می کند خود را در برابر انتقادهای موکلانش بیمه کند.

هرچه به زمان برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سالجاری نزدیک تر می شویم نمایندگان فعلی استان کهگیلویه وبویراحمد در این مجلس با ارائه عملکرد خود در تلاش هستند تا بار دیگر نظر مردم این استان برای گرفتن رای اعتماد را جلب نموده و برای چهار سال دیگر راهی بهارستان شوند.

حجت الاسلام سید”علی محمد بزرگواری” نماینده چهار شهرستان کهگیلویه،بهمئی،چرام و لنده به عنوان یکی از سه نماینده استان کهگیلویه وبویراحمد در مجلس شورای اسلامی در تلاش است تا برای سومین بار نظر مردم آن حوزه انتخابیه را جلب نماید.

انتقاد ها از عملکرد هشت ساله بزرگواری در آن حوزه انتخابیه شدت گرفته است.وی که عملکردی برای ارائه به مردم حوزه انتخابیه خود ندارد برای فرار از این موضوع راه را بر حمله به رقبا و چهره های سیاسی مخالف جریان خود باز دیده و اخیراً در مصاحبه ای که در سایت های استان منتشر شده عملکرد “محمد موحد”،”عدل هاشمی” و “غلام رضا تاج گردون” را بر باد انتقاد گرفته است.

البته اینبار حمله بزرگواری به رقبای انتخاباتی و نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با مصاحبه چند ماه پیشش تناقض های بسیاری دارد که این نشان دهنده سیاسی کاری وی می باشد.

بزرگواری در مصاحبه اخیر خود سفر وزرا به شهرستان گچساران را تبلیغاتی دانسته و گفته است ” این آمدن و رفتن ها همه تبلیغات است ، هفت ماه پیش وزیر ارتباطات به گچساران سفر کرد ، مصوبه داشتند و قولهایی هم داده شد اما کدام یک از مصوبات و وعده ها محقق شد؟” در صورتی که سفر وزیر ارتباطات به رونق زیرساخت های مخابراتی ، 3G شدن اینرنت تلفن همراه چند شهر استان، اینترنت دار شدن روستاهای گچساران و باشت و همچنین مجهز شدن سه پارک گچساران و باشت به اینترنت رایگان منجر شد.

سفر وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دولت تدبیر و امید نیز دستاورد های مهمی برای مردم گچساران و باشت داشت؛کلنگ زنی درمانگاه مجهز و پیشرفته تامین اجتماعی، کلنگ زنی خانه امید بازنشستگان و از همه مهمتر قول رفع مشکل کارکنان غیررسمی شرکت های نفت،مخابرات و برق از جمله دستاورد های سفر ربیعی به گچساران بوده است.

بزرگواری همچنین در مصاحبه اخیر خود با بیان اینکه 50 میلیارد پول نفت را به استان داده اند گفته است” از این مبلغ اما 37 مییلیارد به گچساران و باشت رسید و 13 میلیارد به بقیه استان اختصاص داده شد که این ظلم است این بیداد گری است این تبعیض است مردم باید ما را درک کنند “.

البته بزرگواری فراموش کرده است که در بخش چهارم مصاحبه هفت گانه خود در مورد نماینده گچساران و باشت اینگونه گفته است: “البته آقای تاج گردون به ما خیلی کمک کرد ولی اینطور نیست که برخی ها بر علیه ایشان تبلیغ می کنند. بگذارید من اینجا از آقای تاج گردون در مقابل بحثی که می گویند همه بودجه را به گچساران می برد دفاع کنم.”

وی در ادامه گفته است:” شما نگاه کنید ماده 180 که در برنامه پنجم بود سال گذشته توسط نماینده ها زنده شد. سهم استان ما 83-84 میلیارد تومان شد.سهم حوزه انتخابیه من 32 میلیارد تومان بود. سهم بویراحمد و دنا 29 میلیارد تومان بود و سهم گچساران 21 میلیارد تومان بود. سهم گچساران کمترین بود چون شاخص ها تعیین کننده است. بودجه جاری و ملی استان هم اینگونه توزیع شد.

بالاخره آقای تاج گردون سالها در برنامه و بودجه بوده،اکثر ذیحسابی ها ایشان را می شناسند و با توجه به توانش کمک هایی را برای حوزه انتخابیه خود جذب می کند.

همین امروز( روز مصاحبه ) من رفتم وزارت راه و خدمت جناب آقای کشاورزیان معاون وزیر و رئیس سازمان حمل نقل جاده ای رسیدم و اضافه بر بودجه استان برای 90 کیلومتر جاده دیشموک به دهدشت از ایشان دستور گرفتم.پارسال هم 300 میلیون از ایشان برای روکش آسفالت از ایشان دستور گرفتم.ما اینها را می گیریم و آقای تاج گردون به دلیل ارتباط بیشتری که با بودجه دارد می تواند بیشتر بگیرد ولی هیچ وقت حاضر نیست از حق استان برای حوزه انتخابیه خود بودجه ای ببرد.

آقای تاج گردون همیشه برای استان تلاش کرده و وقتی هم آقای تابش رئیس بنیاد مسکن کشور را به گچساران دعوت کرد برای کل استان از ایشان خواسته هایی داشت نه فقط برای گچساران و باشت.من هم آقای جانباز مدیرعامل آب و فاضلاب کشور را دعوت کردم به بهمئی و برای کل استان تصمیماتی گرفته شد نه فقط برای بهمئی و این کارهاست که باعث رونق استان می شود.

باید جلوی شایعات در مورد آقای تاج گردون را بگیریم.”

همین جمله پایانی بزرگواری نشان می دهد بیانات خودش شایعه ای بیش نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اخیر خود با حمله به “عدل هاشمی” که این روزها زمزمه کاندیداتوری اش در حوزه انتخابیه کهگیلویه ،بهمئی،چرام ولنده به گوش می رسد گفته است: “پیمانکار قبلی جاده پاتاوه دهدشت که اتفاقا قصد کاندیداتوری برای مجلس را نیز دارد کار را به بهانه طلب ۴۸ میلیاردی نیمه کاره رها کرد.”

بزرگواری البته فراموش نکرده است که همین چند ماه پیش به پاس زحمت هایی که “عدل هاشمی” در منطقه اش کشیده است به دفتر کار وی رفت و با اهدای لوحی از وی تقدیر کرد.(کلیک کنید)

وی همچنین در بخش ششم مصاحبه هفت گانه در پاسخ به این سوال که “می گویند شما رفتید قرارگاه خاتم الانبیا و گفتید چون آقای هاشمی در استان کار عمرانی می کند در انتخابات نیز تاثیر گذار است ایشان را برکنار کنید و وقتی هم که به اوقاف رفت نیز دنبالش همین حرف ها را زدید تا ایشان را برداشتند.” گفت: این من،این شما ، این سردار عبدالهی و این هم سردار هاشمی،بیاید برویم اگر من همچنین کاری کرده باشم.اتفاقا من وقتی که خدمت سردار عبدالهی رسیدم به ایشان گفتم خواهشم این است که سردار هاشمی را حمایت کنید که این پروژه را به سرانجام برساند.

اتفاقا یکبار با حضرت آیت الله ملک حسینی خدمت ایشان رسیدیم و من گفتم در زمان سردار هاشمی این پروژه پیشرفت خوبی داشت و ایشان گفتند که ما 45 میلیارد تومان بدهکار شدیم.

مدرکی یا سندی بیاورند که من کوچکترین حرکتی بر علیه ایشان داشته ام. در اوقاف هم خدمت سردار عابد رسیدم و از ایشان بابت انتصاب آقای هاشمی تشکر کردم و خود ایشان نیز شاهد این موضوع بوده اند.

الان در این جای جدید هم شاید اولین کسی بودم که رفتم و تبریک گفتم و اتفاقا دوست دارم آقای هاشمی همیشه داری منصب باشند. اینهایی که شما گفتید حرف و حدیث هایی است که بعضی ها با هدف مشخص بیان می کنند.”

این گفته های بزرگواری نشان می دهد “عدل هاشمی” هیچ نقشی در تعطیلی این پروژه نداشته و حرفهایش در مورد سردار سازندگی کهگیلویه و بویراحمد نیز شایعه است.

پیشنهاد می کنیم بزرگواری برای جلب مجدد نظر مردم حوزه انتخابیه کهگیلویه،بهمئی،چرام ولنده راهی دیگر پیدا کند زیرا با حمله کردن به دیگران آن هم با تناقض گویی نمی تواند راهی برای رسیدن به صندلی سبز بهارستان پیدا کند و بهتر است بگویم آقای بزرگواری به کدامین مصاحبه ات سوگند؟!

+عصردنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  به شهرستان کردن چرام و لنده قسم، به جاده سوق دهدشت قسم، به جاده قله ریسی قسم، به گاز رسانی قلعه ریسی قسم،به ددرمانگاه قله ریسی قسم، به آب رسانی قسم،

  • زخمی گفت:

   قابل توجه دوستانی ک ایقد پز بزرگواری رو میدن
   اگ بزرگواری هزینه شهرستان چرام رو برنمیداشت ی جای دیگه خرج نمیکرد الان شاهد مرگ دوستان و همشهریان عزیزمون نبودیم بزرگواری باید تاوان خون عزیزان ما رو اون دنیا بده ما ک این دنیا دستمون کوتاهه انشأالله رو پل صراط منتظرتیم آخوند مملکت اسلامی!!!!

 • ناشناس گفت:

  واقعا اقایی بزرگواری تو این چند سال چه کاری برای مردم این شرستان انجام داد

 • ایرانی گفت:

  یکی ازمشکلاتی که دامن ملت راگرفته این است که هیچ چیزی سرجای خودش نیست بایدنماینده مجلس نمادعینی قانون باشدیکباروجدانتان راقاضی گنیدبزرگواری جزشعارمرگ ومنطق چماق ازقانونگذاری چه میدانداقتصاددان است یاحقوقدان چندسال درحو زه درس خوانده درچه سطح علمی است ظلمی که خودبرخودروامیداریم این است که هرکس رادرجای خود قرارنمیدهیم

 • مهندس اقتدار گفت:

  قسم به صراحت گفتار بزرگواری، قسم به پاکی بزرگواری، قسم به شجاعت بزرگواری، قسم به کارهای عام المنفعه و عمومی بزرگواری، قسم پشتوانه مردمی بزرگواری. بازم بگم؟ بیدار شو و چشمانت را باز کن تا عظمت و بزرگی بزرگواری رو ببینی

 • حسنی گفت:

  هرکس را به اندازه تخصصش بها میدهند آقای بزرگواری که فاقد هرگونه تخصص است پس کدوم وزیر از ایشون میترسه که کاری براش کنه،چون کمیسیونهای مجلس هستند که عملکرد وزرا را تحلیل میکنند شما بگید ایشون براساس کدوم سواد یا تخصص یا براساس کدوم نطق متطقی در مجلس میتونه برای حوزه کاری کند حالا کارهای اندک دولت را هم به نام خودش مصادره میکند

 • چرام سرای من گفت:

  خیلی عذر میخوام ،دیگه آدم باید کور باشه یا واقعا خیلی خنگ باشه که کارای بزرگواری تو شهرستان رو نبینه .البته وظیفشو انجام داده هیچ منتی هم بر گردنمون نداره .ولی انصافی بخوایم قضاوت کنیم از هیچ کوششی دریغ نکرده و آنچه رو که یه نماینده باید انجام بده رو به خوبی انجام داد .اونایی که منکر این همه کار هستند بی شک یا کور هستند یا خنگ هستن .اقای عکاشه مدیونی اگه این کامنت رو هم نذاری

 • امیر پالیز گفت:

  اگه منصفانه قضاوت کنیم کفه ی ترازو به نفع آقای بزرگواری سنگینی میکنه واگه مغرضانه قضاوت کنیم که هر کسی را میشود تخریب کرد اینایی که این چنینن مغرضانه می تازند کسانی هستند که یا نمی بینند و یا خودشان را به کوری میزنند وگرنه اگر به وجدان خودشان رجوع کنند خواهند فهمید که بزرگواری فقط به پشتوانه ی عملکردش وارد میدان انتخابات خواهد شد دوستانی که میگن بزرگواری هیچ کاری نکرده مطمعنا یا بیرون از حوزه ی انتخابیه ی ایشان هستند و یا کارهای شخصی و خواسته های خلاف قانون شان نزد آقای بزرگواری پیشرفتی نداشته ..آقای بزرگواری انسانی پاک و شجاع و ولایتمدار مدار هستند که احتمالا همین ولایتمداری آقای بزرگواری به مذاق عده ای خوشایند نیست وگرنه کدام انسان شرافتمندی به خودش اجازه میدهد که این همه عمران وآبادی را درحوزه ی انتخابیه اش نبیند و یاچشم پوشی کند اگه از روی انصاف و وجدان بیدار عملکرد آقای بزرگواری را نسبت به ادوار گذشته مقایسه کنیم اون وقت خواهید فهمید زمین تا آسمان فاصله داره…انصافا با آمدن آقای بزرگوای در این دو دوره از نمایندگی مجلس .حوزه ی انتخابیه اش از بن بست بزرگی که سالها مردم رنج کشیده با آن دست وپنجه نرم کرده بودن بیرون آمده.انتقاد خوبه اما منصفانه.پس دوستان اگه منصفانه انتقاد کنند مورد قبول همه قرار میگیرد

 • بنده خدا گفت:

  معنی تیترش میشه ( و چنت قسم)

 • ایرانی گفت:

  همین که بزرگواری توکمیسیون کشاورزیه میرسونه که تومجلس هیچ کاربردی نداره مگرنبایدبراساس تخصص نماینده هاتقسیم بشندواقعاجای تامل داره البته تجربه خوبی این هشت سال بدست اورده یادگرفته که ازپشت سدنمیشه اب گرفت البته باچماق بزرگواری میشه ازهرکجادوست داشته اب گرفت

  • پورسعید گفت:

   احسنت

  • رنگک گفت:

   آدم حسابی اقتصاد مملک داره با کشاورزی می چرخه .اون ۲۶سال نتونستند هیچ کاری کنند حالا که آب داره میاد با هرچه باشه مرد می خواد با چماق آب بده به امثال شما حیف از طرز فکرتون که کار برای شهرستانو با زور چماق بد می دانید .کاش قبلیا می اوردن حالا با منطق .رانت یا حتی چماق

 • ه گفت:

  واقعا احساس تاسف دارم تنها نماینده ای که با جون دل برا مردم زحمت میکشه را یه عده ادم ….بگن عملکرد نداشته

  • پورسعید گفت:

   دوست عزیز. ..آقای بزرگواری به جای حرف عمل کرد داشته نه مثل دوستان 16ساله فقط تو مجلس خواب بوده. ..با چه رویی این حرفو میزنی …برید پروژه آیی که در زمان بزرگواری بوده با آقایان دور قبل مقایسه کنید…اون هم تو این همه تحریم…واقعا متاسفم برا خودت وافکار غلطت…

 • علی از دهدشت گفت:

  بیچاره قلم

  • ناشناس گفت:

   اگه بخواهیدخدایی قضاوت کنید تمام سخنان حاج اقابزرگواری بحق هست چون واقعیت رابیان میکندبعضی ها از سخنانش بدشون میاید درصوری که هم طرفدارن وهم مخالفان بزرگواری اورابه عنوان انسان پاک وراست گومیدانند مگه اقای تاجگردون در این سه سال خواب بود که هیچ کسی رابه دیدار منطقه انتخابیش نیاوردحالاهم واسه فریب فکری این کاروکرده ….البته تاجگردون هیچ فعالیتی برای گچساران نکرده اگه هم کاری انجام داده واسه باشت بوده حالاهم فکراینکه ترک ها بهش رای بدن رافراموش کنه …..من بزرگواری هم از کسانی که درانتخابات کهگیلویه میخوان شرکت کنند بیشترین سهم را به این انقلاب داده درود خدا بر بزرگواری

پربازديد