تاریخ درج خبر : 1394/09/06
کد خبر : ۵۲۵۱۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری:

انتخابات بستر انتقال قاعده مند قدرت سیاسی است

مدیرکل سیاسی و انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: برگزاری انتخابات بستر انتقال قاعده مند قدرت سیاسی را در پی دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کهگیلویه وبویراحمد؛جلیل حسنی در شورای اداری شهرستان افزود: امیدواریم وضعیتی در کشور ایجاد شود که همه بتوانیم به تاثیرگذاری و نقش انتخابات در جامعه پی ببریم زیرا حداقل نقش انتخابات این است که انتقال قاعده مند قدرت سیاسی را در پی دارد.

وی با بیان اینکه زندگی مسالمت آمیز و مدیریت یک جامعه در سطح کشور تنها از طریق مشارکت مردم صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم نقش مردم را در تصمیم گیری ها پررنگ کنیم به نوعی همان امنیت را درون زا و پایدار کرده ایم.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمداضافه کرد: اگر نگرشی به قبل از سال 57 داشته باشیم، همیشه ناظر به این هستیم که غیر از دوران مشروطیت که آن هم همزمان شد با جنگ و درگیری و به توپ بستن مجلس، این انتقال قدرت در تاریخ همراه با خون و خونریزی، غارتگری، جنگ و چپاول صورت گرفته است.

این مسئول با بیان اینکه انتخابات انتقال قانونمند و مسالمت آمیز قدرت سیاسی را در کشور ما در پی داشته است، گفت: به جای اینکه ما کنش سیاسی مردم را در مقابل نظام و حاکمیت قرار دهیم، انتخابات، این کنش را به درون نظام می آورد.

حسنی تصریح کرد: انتخابات، مخالفت هایی که ممکن است به سوی براندازی پیش رود را درون نظام به سوی انتقاد، اصلاح نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت هدایت می کند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری در ادامه، انتخابات را فرصتی مغتنم برای قدرت نمایی نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران دانست و گفت: انتخابات نماد وحدت ملی و همبستگی ملت است که همه سلایق و تفکرها و گروه های سیاسی در آن حضور دارند.

وی افزود: آنچه برای ما به عنوان مجریان انتخابات مهم است، فراهم کردن بستری برای حضور حداکثری مردم و برگزاری انتخابات سالم است.

حسنی با بیان اینکه هدف ما جلب اعتماد مردم به دولت و مجریان انتخابات است، عنوان داشت: باید با ایجاد زمینه فعالیت بانشاط گروه های مختلف سیاسی درون نظام ، زمینه حضور حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنیم.

در این نشست نحوه شکل گیری، فعالیت ها و اقدامات انجام شده در ستاد شهرستان و همچنین نقاط ضعف و قوت اقدام های انجام شده مورد بررسی قرار گرفت و رؤسای کمیته های ستاد شهرستان نیز ضمن ارایه گزارش امکانات، تجهیزات و حمایت های مورد نیاز جهت فراهم نمودن بسترهای لازم در راستای برگزاری انتخاباتی باشکوه را مورد تأکید قرار داد.

مدیرکل سیاسی و دبیر ستاد انتخابات استانداری کهگیلویه وبویراحمد بر لزوم استفاده از توان و امکانات اداری، ایجاد هماهنگی بین اعضای ستاد، توجه و جدی گرفتن برنامه زمان بندی و روزشمار انتخابات ، تنظیم سریع شناسنامه شعب و بررسی مکان های مربوط به شعب را برای برگزاری انتخاباتی سالم وپرشور همراه با مشارکت واعتماد مردمی مورد تاکید قرارداد.

+ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد