تاریخ درج خبر : 1394/09/06
کد خبر : ۵۲۵۲۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای شهر یاسوج :

اجرای طرح خانه شهر بانو یاسوج با کمبود اعتبار مواجه است

عضو شورای شهر یاسوج گفت: کمبود اعتبار علت تاخیر در اجرای طرح خانه شهر بانو در یاسوج است.

زهرا زمانی در نشست هم اندیشی عضو شورای شهر تهران با اعضای شورای شهر یاسوج، اظهار داشت: 48 درصد از زنان استان کهگیلویه وبویراحمد در مناطق روستایی و عشایری زندگی می‌کنند.

نائب رئیس شورای شهر یاسوج گفت: بالا رفتن نرخ بیکاری، تحصیلات زنان و آشنایی با فضای شهری از جمله دلایل افزایش افسردگی در میان این قشر از جامعه شده است.

وی افزایش طلاق و پایین بودن سرانه ورزشی بانوان، نبود تعاونی زنان و عدم وجود فضای اختصاصی بانوان از جمله شهربانو و پارک بانوان را از دیگر مشکلات زنان استان دانست و بیان کرد: افزایش سن ازدواج در دختران از دیگر آسیب‌های موجود در کهگیلویه وبویراحمد است.

زمانی با اشاره به اینکه در شهرداری شهر یاسوج حتی معاونت اجتماعی هم پیش بینی نشده است، عنوان کرد: در جلسات هماهنگ با استانداری مقرر شد برای زنان سرپرست خانوار بازار کاری ایجاد شود.

وی ابراز کرد: در تیرماه 94 کلنگ پارک بانوان شهر یاسوج به زمین زده شد ولی متأسفانه جز پیشرفت اندک در فاز اول به علت کمبود اعتبار این پروژه متوقف شد.

نائب رئیس شورای شهر یاسوج گفت: به علت کمبود اعتبار موفق به اجرای طرح خانه شهربانو در محلات یاسوج نشدیم واکنون در حال تلاش برای رایزنی خانه‌های استیجاری در این رابطه هستیم.

وی بابیان اینکه به زودی سایت شورای شهر برای اطلاع رسانی به شهروندان راه‌اندازی می‌شود، بیان کرد: در کمیسیون فرهنگی روز 15 اردیبهشت را به نام شهر یاسوج نامگذاری کردیم.

+تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد